Pro memoria. Lech Bądkowski (1920-1984)

Józef Borzyszkowski
Książka Pro memoria. Lech Bądkowski (1920-1984)
Książka Pro memoria. Lech Bądkowski (1920-1984)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kolejny tom z serii ""Pro memoria"" poświęcony jest wybitnemu pisarzowi, ideologowi ruchu kaszubsko-pomorskiego i działaczowi społeczno-politycznemu, pierwszemu rzecznikowi prasowemu ""Solidarności"". Część I zawiera artykuły naukowe dotyczące życia i twórczości pisarza; w części II zamieszczono jego i o nim teksty, publikowane na łamach ""Pomoranii""; część III i IV to wybór niezwykle interesującej korespondencji Lecha Bądkowskiego, m.in. bardzo licznej z Maciejem Słomczyńskim; wreszcie część V to wspomnienia najbliższych przyjaciół, córki oraz uczniów. Całość zilustrowana została unikatowymi fotografiami, dokumentami, artykułami prasowymi oraz tekstami poetyckimi.  
Data wydania: 2004
ISBN: 83-89079-27-5, 8389079275
Wydawnictwo: Instytut Kaszubski w Gdańsku
Cykl: Pro memoria..., tom 1
Kategoria: Biografia
Stron: 584

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Pro memoria. Lech Bądkowski (1920-1984) aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pro memoria. Lech Bądkowski (1920-1984). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}