Pro memoria. Leonard Brzeziński (1904-1984)

Józef Borzyszkowski
Książka Pro memoria. Leonard Brzeziński (1904-1984)
Książka Pro memoria. Leonard Brzeziński (1904-1984)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Pro memoria. Leonard Brzeziński (1904-1984)" - tom poświęcony animatorowi kultury ludowej południowych Kaszub. Pedagog, żołnierz, tajny korespondent, hafciarz, rogownik, pasjonat i artysta, "człowiek, w którego zagorzałym zbieractwie chodziło o gromadzenie nie tylko zabytków kaszubskiej kultury materialnej, lecz także duchowej". Właściciel wielu medali i odznaczeń, m.in. Medalu Stolema, Złotej Odznaki PTTK czy odznaki Zasłużony Działacz Kultury. Książka składa się z trzech części: W pamięci i badaniach potomnych; Fragmenty spuścizny archiwalnej Leonarda Brzezińskiego i III cz. Scenariusze lekcji przeprowadzonych w Muzeum Ziemi Zaborskiej we Wielu. Zawiera wiele dokumentów, materiałów archiwalnych, a także zdjęć, m.in. haftów Leonarda Brzezińskiego.  
Data wydania: 2005
ISBN: 83-89079-43-7, 8389079437
Wydawnictwo: Instytut Kaszubski w Gdańsku
Cykl: Pro memoria..., tom 1
Kategoria: Biografia
Stron: 320
dodana przez: kazal_ka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Pro memoria. Leonard Brzeziński (1904-1984) aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pro memoria. Leonard Brzeziński (1904-1984). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}