Projekt Macierzyństwo

Lisa Catherine Harper
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Projekt Macierzyństwo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Książka obalająca mity na temat ciąży i macierzyństwa. Lisa ma trzydzieści kilka lat i wykłada literaturę na uniwersytecie, uwielbia taniec oraz swojego męża Kory’ego. Ich życie to pasmo radości, z jakich korzystać mogą tylko zamożni, dobrze wykształceni i utalentowani single. Niemniej pewnego dnia postanawiają sprawić sobie dziecko, czym wywołują konsternację wśród znajomych, którzy podobnie jak niegdyś oni, przedkładają wygodne życie ponad rodzicielskie troski i wyrzeczenia. Początkowo Lisa podchodzi z pełnym optymizmem do swego błogosławionego stanu. Szybko jednak, w miarę jak jej ciało puchnie, a hormony dewastują świadomość, okazuje się, że nic – ani lata profesjonalnego tańca, ani żadne poradniki – nie jest w stanie przygotować jej na to, co będzie się działo z jej ciałem i psychiką. Autorka z akademicką wnikliwością oraz dużą wyrozumiałością i samoakceptacją przygląda się zmianom, które zachodzą w jej ciele i umyśle. Dokładnie sprawdza w rozmaitych źródłach, co dzieje się w kolejnych tygodniach ciąży oraz jak rozwija się jej dziecko. Obala przy tym różnorakie stereotypy pokutujące wśród młodych matek i teorie dotyczące ciąży.
Data wydania: 2014-03-12
ISBN: 978-83-10-12427-2, 9788310124272
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Stron: 304

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Projekt Macierzyństwo? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Asamitt
2019-11-19
3 /10
Przeczytane (Auto)Biografia/Pamiętnik/Wspomnienia Oblicza macierzyństwa ✈ Wymienione/Sprzedane

Konstrukcja tej publikacji nie przypadła mi do gustu. Czytałam i zastanawiałam się, z jakim gatunkiem mam tu do czynienia, bo określenie tego wcale nie jest takie oczywiste. Czy to powieść? Bynajmniej. Nie pasuje mi przypisanie tego miana "Projektowi". Może bardziej literatura faktu? Chociaż wiele składników teoretycznie podchodzących do stanu ciąży, to też do końca nie można tak jej klasyfikować. Trudno mi ją również nazwać poradnikiem. Jest bardziej opisem przeżyć ciężarnej od poczęcia, a nawet od chwili uświadomienia sobie, że spodziewa się dziecka, aż po czas pierwszych miesięcy zaznajamiania się z maleństwem. Lisa cały czas próbuje ogarnąć swoje uczucia, zmiany, jakie w niej zachodzą cieleśnie i mentalnie. Jednakże "Projekt" jest przede wszystkim opisem precyzyjnego modelu biologicznego rozwoju zawierającym szereg statystycznych informacji.

Nie podoba mi się sposób spisywania tych relacji. Suche i bezbarwne. Momentami jakbym studiowała artykuły nad badaniami dotyczącymi zasadniczych kwestii. Przytłaczanie odbiorcy statystykami, omawianie, jak to od strony komórkowej dochodzi do zapłodnienia naprawdę mało mnie interesowało. Momentami, boleśnie szczegółowo omówione czynniki psychosomatyczne, zmiany na poziomie hormonalnym u kobiety i chromosomowym u płodu, wygląd w poszczególne fazy rozwoju płodu itd. Skupianie się na biologicznych procesach zachodzących u ciężarnej ogólnie, a na marginesie podawane to, co miało miejsce w przypadku samej narratorki.
Harper zaa...

× 3 | Komentarze (2) | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Projekt Macierzyństwo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl