Przekora

Emma von Rhoden
Książka Przekora
Książka Przekora
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Z okładki: A oto kolejna książka z SERII Z RÓŻOWĄ KAMELIĄ, do której z pewnością przyzwyczaiły się już młode Czytelniczki, i której "trącący myszką" wdzięk zdążyły polubić. Polubić i docenić, tak jak ceni się piękne stare koronki, cieniutką porcelanę prababek, sędziwe srebrne cukiernice, kryształowe solniczki, przechowywane z największą dbałością drobiazgi. Tym razem spośród literackich pamiątek Wydawnictwo Siedmioróg prezentuje kolejną książkę o miłości z dawnych lat: "Przekorę" pióra austriackiej pisarki Emmy von Rhoden. Stareńka to książka, bo jej pierwsze polskie wydanie ukazało się w 1919 roku, jest więc powód do zadumy: tyle lat minęło, świat zmienił się tak bardzo, a Wy czytając teraz powieść Emmy von Rhoden odnajdziecie w niej sprawy, które pozostały ważne do dziś. Młodziutka bohaterka tej książki, przekorna, samowolna Ilza przeżywa rodzinne nieporozumienia, głębokie rozterki, prawdziwą przyjaźń i pierwszą miłość. Czy odczuwa to wszystko inaczej niż współczesne dziewczęta stojące przed podobnymi problemami? Myślę, że porównanie własnych reakcji z uczuciami Ilzy będzie dla Was dodatkową atrakcją przy czytaniu "Przekory". Cieszę się, że Wydawnictwo Siedmioróg zwróciło się do mnie z prośbą o polecenie Wam tej książki, pamiętam ją dobrze z własnego dzieciństwa. Krystyna Siesicka  
Data wydania: 1993-08-01
ISBN: 83-85193-47-2, 8385193472
Wydawnictwo: Siedmioróg
Seria: Seria z różową kamelią
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 248

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Przekora aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przekora. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}