Przemoc i mobbing w szkole, w domu, w miejscu pracy

Claire P. Monks, Iain Coyne
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Przemoc i mobbing w szkole, w domu, w miejscu pracy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Mobbing i przemoc pojawiają się w toku całego ludzkiego życia: od wieku przedszkolnego po senioralny. Można je odnaleźć we wszystkich szczegółowo opisanych w tej książce kontekstach: domowym (rodzina, relacje intymne), instytucjonalnym (szkoła, dom dziecka, zakład karny), w cyberprzestrzeni. Mają one poważne konsekwencje psychiczne i fizyczne dla osób w nie uwikłanych, wiążą się także z kosztami dla rodzin, szkół, organizacji i społeczeństwa.
Tytuł oryginalny: Bullying in Different Contexts
Data wydania: 2012-10-16
ISBN: 978-83-01-17109-4, 9788301171094
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Seria: Resocjalizacja (Wydawnictwo Naukowe PWN)
Stron: 276
dodana przez: Grzechuczyta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Przemoc i mobbing w szkole, w domu, w miejscu pracy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Grzechuczyta
2020-07-24
8 /10
Przeczytane

Mobbing może dotyczyć nas wszystkich począwszy od małego dziecka a skończywszy na staruszku. Jest to zjawisko bardzo niepokojące, gdyż w zasadzie można go dostrzec w każdej płaszczyźnie życia.

Wydaje mi się, że każdy w swoim życiu spotkał się osobiście z mobbingiem albo przynajmniej z jego elementami. No bo czy nikt nas nie uderzył w przedszkolu, nie przezywał w szkole, obgadywał za plecami? Każdy miał jakiś epizod czy to w postaci bycia ofiarą czy też sprawcą, a może i obrońcą, których na ogół jest niewielu.

Książka jak na naukową jest przystępna dla każdego, pisana językiem w miarę prostym, nawet gdy coś jest trudniejszego to w przypisach zostało wyjaśnione przez tłumacza albo redakcję. Dzięki jej różnorodnemu podejściu do tematu (jeśli chodzi o metody, teorie, interwencje czy zakres wiekowy) czytelnik może poznać zarys omawianej jakże niebezpiecznej społecznie tematyki. Dodatkowym plusem jest to, że mało w niej jest wskazanych wartości liczbowych (czyli tabelki z liczbami/wynikami badań, wykresy itp.), a więcej jest opisu tego zagadnienia, dzięki czemu więcej możemy wiadomości z niej wynieść.

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Przemoc i mobbing w szkole, w domu, w miejscu pracy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl