Przepowiednia

Emilia Kiereś
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Przepowiednia
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Spokojne życie Adama i Klary odmienia się nagle wraz z wizytą niespodziewanego gościa. Rodzeństwo zostaje wystawione na próbę. Drogi się plączą, a zapomniana przeszłość ożywa za sprawą cygańskiej wróżby.

Czy Adamowi i Klarze uda się rozwiązać tajemnicę, cofnąć to, co wydaje się nieodwracalne?

Przepowiednia to piękna, trzymająca w napięciu i poruszająca baśń o wolności, miłości, poszukiwaniu swojej drogi, a przede wszystkim – o odpowiedzialności za drugiego człowieka.
Data wydania: 2020-03-06
ISBN: 978-83-66106-39-0, 9788366106390
Wydawnictwo: AKAPIT PRESS
Stron: 165
dodana przez: gala26

Autor

Emilia Kiereś Emilia Kiereś
Urodzona 12 lutego 1981 roku w Polsce (Poznań)
Autorka i tłumaczka książek dla dzieci i młodzieży, ilustratorka. Ukończyła poznańskie Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny; jest absolwentką Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu. Zanim zaczęła pisać książki, zajmowała się tłumaczeni...

Pozostałe książki:

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę Lapis Złota gwiazdka Srebrny dzwoneczek Miedziany Listek
Wszystkie książki Emilia Kiereś

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy Kiereś dorównuje swojej matce Małgorzacie Musierowicz?

17.05.2020

Kiedy dostałem możliwość przeczytania tej książki, podchodziłem do niej z małym niepokojem. Emilia Kiereś jest przecież córką Małgorzaty Musierowicz. TEJ Małgorzaty Musierowicz. TEJ od Jeżycjady, która jest jedną z moich ukochanych serii i od której, można powiedzieć, że zacząłem czytanie! Nie wiedziałem, czy córka dorówna matce i troszeczkę się b... Recenzja książki Przepowiednia

Cudowna, magiczna i tajemnicza baśń o miłości

20.03.2020

Adam i Klara to rodzeństwo, które po śmierci rodziców mieszka samotnie w lesie. Chłopak i dziewczyna wiodą w małej chatce bardzo ułożone, skromne i spokojne życie. Co jakiś czas Adam wybiera się na targ, aby sprzedać garnki, natomiast jego niewidoma od urodzenia siostra w tym czasie opiekuje się domem. Wszystko jednak zmienia się, gdy do chatki pr... Recenzja książki Przepowiednia

Moja opinia o książce

Opinie

@silwana
2020-06-17
8 /10
Przeczytane

Bardzo ładnie wydana książka. Historia też wciąga.

× 2 | link |
@joanna.stolarek
2020-04-11
10 /10
Przeczytane

Cała historia zaczyna się w taborze cygańskim. Trzy dni wcześniej na świat przyszło nowe dziecko, niestety jego matka zmarła. Pewna staruszka Mura zaczaiła się właśnie obok wozu, w którym znajduje się maleństwo. Oczekuje na wieszczki losu, by dowiedzieć się, co przepowiedzą nowo narodzonemu życiu. Gdy wieszczki opuszczają wioskę, pozostawiając za sobą złowrogą wróżbę, tabor atakują zbójcy. Mura wie, że musi ukryć dziecko, a następnie wrócić i pomóc swoim.
Kilkanaście lat później spotykamy się z Klarą i Adamem. To osierocone rodzeństwo, które pomimo trudnej sytuacji, patrzy z nadzieją na każdy kolejny dzień. Pewnego razu w ich domu pojawia się nieznajoma kobieta, w rękach trzyma kosz mirabelek. Od samego początku wzbudza w Klarze niewyjaśniony niepokój. Czy na pewno dobrze zrobiła, pozwalając jej zatrzymać się na noc? Czy staruszka może być powiązana z przepowiednią z przeszłości?

'Przepowiednia' wprowadziła mnie w niesamowity baśniowy świat, poruszając jedne z najpiękniejszych kwestii: bezgraniczne oddanie, miłość, troskę...i to wszystko pomiędzy Klarą, a Adamem - rodzeństwem, którego historia porusza serce. Do ich domu przybywa nieznajoma kobieta, która od samego początku wzbudza w Klarze niepokój i jak się okaże, intuicja jej nie zawiedzie. Adam wyrusza w ostatnią przedzimową podróż na targ, by sprzedać swoje garnki. Nikt nie spodziewa się czekającej na tę dwójkę tragedii, gdy spełniać zaczyna się stara cygańska wróżba. Klara jest dla mnie...

| link |
@blondeside
2020-11-02
9 /10

Adam i Klara to kochające się rodzeństwo. Nie mają rodziców i zdani wyłącznie na siebie wiodą spokojne życie w swoim dworku. Dziewczynka, choć niewidoma, świetnie radzi sobie z codziennymi obowiązkami. Adam, który jest garncarzem od czasu do czasu wyjeżdża na targ, aby sprzedać swoje wyroby. Dzięki temu jest w stanie utrzymać siebie i młodszą siostrę.
Spokojne życie tej dwójki pęknie jak mydlana bańka, a wszystko to za sprawą niespodziewanego gościa - pewnej starszej kobiety, która pojawi się w dworku i tym samym zaburzy jego porządek. Bolesna rozłąka, tajemnica sprzed lat... a do tego cygańskie wróżby i przepowiednia!
Razem z taborem, pośród tylu kolorów, pięknych ozdób, przy dźwiękach cygańskiej muzyki wyruszamy w niesamowitą podróż! Ostrzegam! Nie będzie to zwykła wędrówka, bowiem budzi się magia... A to, co zostało powiedziane przed laty - zacznie się wypełniać.
"Przepowiednia" to pełna ciepła baśń o miłości i wielkiej odwadze. Książka, choć przeznaczona jest dla młodszych czytelników, zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Na podstawie losów Klary i Adama, autorka świetnie pokazała, czym jest odpowiedzialność za drugiego człowieka. Baśń ta niezwykle chwyta za serce i z całą pewnością uczy.
Jeśli chodzi o wygląd wizualny to jestem oczarowana przepiękną okładką! Książka wydana jest naprawdę świetnie, w grubej oprawie. W środku czeka na nas wiele pięknych ilustracji, które dodają całej historii uroku.
Jak najbardziej polecam, za...

| link |
@alien125
2020-03-20
10 /10
Przeczytane

Rewelacyjna baśń, która skradnie serca młodszym jak i starszym czytelnikom.

| link |
@snaky_reads
2020-05-17
9 /10
Przeczytane
@gala26
2020-03-19
8 /10
Przeczytane 2020 Otrzymane w prezencie Moja prywatna biblioteczka Wyzwanie czytelnicze 2020 Od wydawnictw/autorów/wygrane w konkursie

Cytaty z książki

“Nikt nie lubi opuszczać domu.”
× 2
#
“Każde życie bywa niełatwe.”
× 2
#
“Nic nie jest dane raz na zawsze.”
× 2
#
“Zataczamy koła, krążymy po świecie. Ludzie zawsze wracają tam, skąd wyszli.”
× 2
#
“Wszystko można, wszystko, jeśli się umie.”
× 2
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl