Przygoda na jedną noc

Catherine Townsend
5.4 /10
Ocena 5.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Przygoda na jedną noc
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.4 /10
Ocena 5.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

W połowie zwykła dziwka, w połowie nieuleczalna romantyczka - tak sama o sobie mówi Catherine Townsend, której szczerość i bezpośredniość może zniesmaczać lub budzić zachwyt. Miejscami ocierająca się o pornografię, miejscami satyryczna, książka bez cenzury i bez zadęcia przedstawia beznadziejne poszukiwania seksu i miłości, a najlepiej obydwu na raz. Zwierzenia autorki i zarazem narratorki przepełnione są ironią i czarnym niekiedy humorem, a niektóre co bardziej zgryźliwe uwagi mogą powodować niekontrolowane wybuchy śmiechu. Przygoda na jedną noc to opowieść o nowoczesnej kobiecie, która w poszukiwaniu tego jedynego albo, w ostateczności, tego jedynego na dzisiaj, przenosi się z łóżka do łóżka, a konkretniej od stołu (wykwintna kolacja) na inny mebel (element poszukiwania) i tak w kółko. Zjeść ciastko i mieć ciastko, dobrze się bawić i jednocześnie dostąpić komunii dusz - wydaje się, że tych dwóch, zupełnie od siebie odmiennych pragnień, połączyć się nie da. Ale może warto próbować do utraty tchu?
Data wydania: 2009-03-19
ISBN: 978-83-7359-817-1, 9788373598171
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 320

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Szukam księcia na jedną noc

30.05.2012

Tytuł jednoznaczny - tak samo jak odzwierciedlająca zawartość książki okładka; para długich nóg odzianych w czerwone szpilki, gdzie na smukłym obcasie wdzięcznie kołyszą się skąpe różowe stringi. I kiedy stałam pomiędzy długimi rzędami półek ważąc w ręku jaskrawą książkę, nie mogłam pozbyć się z głowy natrętnej myśli powracającej niczym echo. Czy t... Recenzja książki Przygoda na jedną noc

@Anna_Scott@Anna_Scott

Przygoda na jeden raz...

31.03.2012

Książkę zakupiłam już dawno, bodajże nawet w dniu jej Polskiej premiery, gdyż z tego co mówiono - książka była fenomenalna. W Stanach się nią zachwycano, nawet moja koleżanka "hamerykanka" gorąco mi ją polecała. Więc skusiłam się. Początkowo chciałam przeczytać w oryginale, jednak okazało się że na dniach ma wyjść polskie tłumaczenie, więc te kilka... Recenzja książki Przygoda na jedną noc

@mallcziki@mallcziki

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Miss_Jacobs
@Miss_Jacobs
2010-06-29
1 /10
Przeczytane

Zacznijmy od tego, że przetłumaczony tytuł jest kompletnie nietrafiony. W oryginale brzmi on „Sleeping around”, co znaczy ni mniej, ni więcej puszczając się. O wiele bardziej odzwierciedla treść książki. Ma też niewiele wspólnego z notką wydawcy. Sugeruje on, że jest zabawna, kontrowersyjna, bez tematów tabu. Owszem, jest bez tematów tabu. Zabawna? Niewielkimi momentami. Kontrowersyjna? Wole użyć niesmaczna. Książka pozwoli wam przejść przez wszystkie rodzaje seksu i różnych zboczeń. Autorka nie próbuje oszczędzić „drastycznych” szczegółów pożycia intymnego. W końcu tylko dzięki temu książka zdobyła rozgłos. Chociaż moim zdaniem o wiele bardziej przyczyniła się do tego jawna twarz autorki, niż treść. Oprócz seksu nie ma dla mnie żadnej treści, fabuły, akcji... Nie jest sztuką opisanie spotkania w barze i skończeniu w łóżku... i tak bez bite 320 stron. Autorka zamieszcza w książce również niektóre z swoich felietonów dla jednej z gazet. Tak naprawdę to tylko one bywają zabawne. Jeśli macie ochotę na Kamasutrę bez obrazków, lecz z dokładnymi opisami bądź na rozstania w klubie o nazwie „Krwawiące serce” polecam. W innym przypadku nie bierzcie do ręki, szkoda czasu i pieniędzy.

| link |
@Natasha92
@Natasha92
2012-07-25
5 /10
Przeczytane
@Anna_Scott
@Anna_Scott
8 /10
Przeczytane
@mallcziki
@mallcziki
2012-03-31
3 /10
Przeczytane
@Lady_Bunny
@Lady_Bunny
2010-02-26
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Przygoda na jedną noc. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl