Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren

Christina Bjork
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Wspaniała lektura dla każdego miłośnika książek Astrid Lindgren oraz wszystkich zafascynowanych jej niezwykłą osobą. Książka dla małych, średnich i dużych, książka zdecydowanie rodzinna!
Poznajemy w niej dzieciństwo Astrid Lindgren aż do momentu, gdy ukończyła 13 lat. Towarzyszymy jej w zabawie, nauce i wszelkich figlach. Poznajemy jej rodzinę oraz całe grono otaczających ją osób, z których wiele stało się inspiracją do postaci stworzonych później przez pisarkę.
Książka aż kipi od ilustracji Evy Eriksson, którym towarzyszą czarno-białe fotografie z dzieciństwa Astrid. W tekście znajdziemy odnośniki, które odsyłają do pojawiającego się co kilka stron specjalnego żółtego rozdziału, który wyjaśnia, jak poszczególne zdarzenia i osoby z dzieciństwa Astrid wykorzystane zostały później w jej książkach. W żółtych rozdziałach odnajdziemy z kolei kultowe już ilustracje Björna Berga, Ilon Wikland czy Ingrid Vang Nyman.
W drugiej części książki znajdziemy mini-przewodnik po Vimmerby, rodzinnym miasteczku Astrid Lindgren, gdzie do dziś zachowała się większość budynków z jej dzieciństwa oraz gdzie stworzono park, w którym zrekonstruowano jej książkowe światy. Dowiemy się też w skrócie, co wydarzyło się dalej, a więc jak potoczyło się dorosłe życie Astrid. Zapoznamy się z pełną bibliografią wydanych w Szwecji książek pisarki z uwzględnieniem polskich tłumaczeń. Jest to pierwsze takie zestawienie drukowane w Polsce ? nieocenione źródło informacji dla pasjonatów twórczości Astrid Lindgren.
Tytuł oryginalny: Astrids äventyr - innan hon blev Astrid Lindgren
Data wydania: 2007-09-01
ISBN: 978-83-60963-01-2, 9788360963012
Wydawnictwo: Zakamarki
Kategorie: Biografia, Dla dzieci
Stron: 93

Autor

Christina Bjork Christina Bjork Szwedzka pisarka, dziennikarka i reżyserka. Pierwszą książką autorki opublikowaną w Polsce była Linnea w Ogrodzie Moneta. Wydało ją w 1993 roku Wydawnictwo Łódzkie w tłumaczeniu Krystyny Hugosson Bujwid. Obecnie książki Christiny Björk publikuje ...

Pozostałe książki:

Księżniczki i smoki Rok z Linneą Rycerze i smoki
Wszystkie książki Christina Bjork

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Amelia2105
2011-02-16
10 /10
PA
2010-01-08
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl