PRZYRODA PARKU PAŁACOWEGO W LUBOSTRONIU

Józef Banaszak, Halina Ratyńska
PRZYRODA PARKU PAŁACOWEGO W LUBOSTRONIU
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dla turystów nie zainteresowanych głębszym wnikaniem w przyrodnicze czy kulturowe znaczenie, parki podworskie, szczególnie te zadbane, są po prostu oazami wysokiej zieleni i pozwalają na relaks w pięknym krajobrazie. Zespół pałacowo-parkowy w Lubostroniu – perła Pałuk nie posiadał dotąd kompleksowego opracowania szaty roślinnej. Częste wizyty w gościnnym pałacu przyczyniły się do podjęcia decyzji zbadania flory i roślinności w jego najbliższym otoczeniu. Rozpoznaniami objęto spontaniczną florę roślin naczyniowych, potencjalną roślinność naturalną i roślinność rzeczywistą. Przy kształtowaniu tej ostatniej uwzględniono zarówno warunki siedliskowe, jak i stopień oraz rodzaj antropogenicznych oddziaływań.
ISBN: 978-83-60186-74-9, 9788360186749
Wydawnictwo: BRANTA Oficyna Wydawnicza

Autor

Józef Banaszak Józef Banaszak
Urodzony 19 marca 1947 roku w Polsce (Lednogóra)
Józef Banaszak – prof. dr hab., zoolog, ekolog, znawca europejskich pszczół, autor (współautor i redaktor) ponad 350 publikacji, w tym 40 książek. Dyrektor Instytutu Biologii Środowiska Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Redaktor nacze...

Pozostałe książki:

Podstawy ekologii Pszczoły i las Czas nie przeszedł obok
Wszystkie książki Józef Banaszak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka PRZYRODA PARKU PAŁACOWEGO W LUBOSTRONIU nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka PRZYRODA PARKU PAŁACOWEGO W LUBOSTRONIU. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl