Przyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością

Bronisław Wildstein
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Przyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Bronisław Wildstein - pisarz, publicysta, dziennikarz, komentator "Rzeczpospolitej"
W 2004 r. otrzymał nagrodę im. Andrzeja Kijowskiego - ufundowaną z inicjatywy Komitetu Kultury Niezależnej za tom opowiadań Przyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością.
W jaki sposób Wielka Transformacja Ustrojowa przemełła solidarnościowy plan zbawienia Polski i świata, zastępując górne ideały ekonomicznym, mentalnym i moralnym panowaniem Urbanlandu Ktokolwiek chciałby wzbogacić swoją wiedzę na ten swoistą tajemnicą okryty temat, musi sięgnąć po Przyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością. Po kipiący złością, wisielczym humorem i pasją rozliczeniową zbiór opowiadań upokorzonego dysydenta.
Tomasz Burek
Opowiadania Bronisława Wildsteina to w literaturze współczesnej chyba najbardziej gorzki portret pokolenia, które w ostatnich trzech dekadach walczyło o niepodległą Polskę. Pisane z perspektywy świadka i uczestnika, a po latach wnikliwego obserwatora, są rzadki świadectwem refleksji nad moralnymi i intelektualnymi konsekwencjami zjawisk, które rozgrywają się w ciągu ostatniej dekady nieomal na naszych oczach.
Wildstein opowiada o "szwoleżerach" Solidarności, którzy po 1989 r. zaczęli grzęznąć w niejasnych układach politycznych, dwuznacznych interesach, moralnych oszustwach i cynicznych zachowaniach. Te historie, drapieżne w szczegółach, a zarazem pełne zdumienia nad tym, co się stało, przedstawiają ludzi, którzy rozpoczynali od walki o godność, by po latach odkryć, że ją bezpowrotnie utracili. To bohaterowie z pierwszych stron gazet, niekiedy nasi dobrzy znajomi, przyjaciele, koledzy, dziś cwaniacy, którzy kpią z połamanych skrzydeł własnej młodości. Wildstein pyta w swych opowiadaniach, jak to się stało Z czym i z kim przegrali Rzecz jasna, jak w każdej prawdziwej opowieści, wszelkie podobieństwo do rzeczywistych postać czy zdarzeń jest w tych utworach przypadkowe.
Włodzimierz Bolecki
Książka zawiera sześć opowiadań; Przyszłość z o.o.; Pralnia, czyli czy może to być przypadek; Ostatni człowiek; Kaukazinwest albo mężczyźni z Kaukazu; Dom pod lasem; Nietaktowna śmierć. Treść książki wpisuje się w dyskusje i rozważania na temat etosu Solidarności, które towarzyszą trzydziestoleciu powstania tego społecznego ruchu.
Data wydania: 2010-08-19
ISBN: 978-83-7595-244-5, 9788375952445
Wydawnictwo: M
Stron: 272
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Cienie przeszłości

18.11.2013
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dużo narzekamy. Na rząd, młodzież, dzieciaki hałasujące w autobusie i marzące po szybach, krzywy chodnik czy pogodę. Najczęściej po prostu na Polskę, którą sami tworzymy. Starsi marzą o powrocie do PRLu – może była wielka lipa w sklepach, można było dostać pałką przez łeb o byle co, ale wszystko trzymało się kupy. Młodzi często pragną wyrwać się w ... {} Recenzja książki Przyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością

Moja opinia o książce

Opinie

@Krasnoludek
2013-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Przyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością”- Bronisław Wildstein

1989 dziesięć opowiadań o burzeniu murów
1989 dziesięć opowiadań o b...
Antologia „1989. Dziesięć opowiadań o burzeniu murów” to pró...
Opowiadania
Opowiadania Stefan Żeromski
{}7.9/10
Opowiadania Stefana Żeromskiego poruszają tematykę z...
Miód i wosk
Miód i wosk Krzysztof Lipowski
Zbiór trzech opowiadań rozgrywających się w trakcie wojny w ...
Antybaśnie z 1001 dnia
Antybaśnie z 1001 dnia Marcin Wolski
{}7.9/10
Brawurowe połączenie licznych wątków fabularnych wykreowanyc...
Troję pomścimy
Troję pomścimy Robert Ostaszewski
"Troję pomścimy" to zbiór opowiadań składający się w spójną ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Przyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe