Dolina Nicości

Bronisław Wildstein
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Dolina Nicości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

To najważniejsza książka o współczesnej Polsce. Dolinie nicości, miejscu zła, kraju nierozliczonej zdrady, zapomnianych bohaterów, zakłamania, tchórzostwa, stadnego myślenia i manipulacji. Kraju układów sięgających korzeniami czasów PRL-u, oplatających biznes, media, sądy, politykę, Kościół? Taka Polska istnieje naprawdę. Ale nie jest to cała Polska. I od 5-6 lat ?dolina nicości? jest w odwrocie. Ostatecznym. Powieść Wildsteina to osinowy kołek. Przede wszystkim jednak to powieść-zwycięstwo. Prawda, pamięć, wierność przetrwały, choć w pewnym momencie wydawało się, że ich ostatnim bastionem jest sumienie niedobitków. Okazało się jednak, że ? jak w każdym z poprzednich pokoleń ? znajdują oni naśladowców, a szept starych legend trwa w zbiorowej podświadomości.
Data wydania: 2008-05-30
ISBN: 978-83-60725-66-5, 9788360725665
Wydawnictwo: M
Nagrody: Nagroda Literacka im. Józefa Mackiewicza (Zwycięzca)
Kategoria: Powieść polska
Stron: 344
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Bronisław Wildstein Bronisław Wildstein
Urodzony 11 czerwca 1952 roku w Polsce (Olsztyn)
Polski publicysta, dziennikarz i prezenter radiowy i telewizyjny, pisarz, aktor, przedsiębiorca, polityk, prawnik i działacz samorządowy, w latach 2006–2007 prezes zarządu Telewizji Polskiej. Kawaler Orderu Orła Białego.

Pozostałe książki:

Przyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością Czas niedokonany Gender - kontrrewolucja Długi cień PRL-u czyli Dekomunizacja której nie było Obłęd 1944 czy 2013
Wszystkie książki Bronisław Wildstein

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dolina Nicości nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Komsomolskaja
2013-07-29
3 /10
Przeczytane

Nad oceną tej książki wahałam się równie długo, co nad sięgnięciem po nią. Fantastyczna okładka, obiecujący opis i znane nazwisko na okładce ostatecznie przekonały mnie do poznania powieści Wildsteina. Współczesna Polska, w której wbrew pozorom układy z czasów PRLu nadal są aktualne. Autor podejmuje próbę rozliczenia się z przeszłością. Tyle zdołałam z tej książki wynieść. W ostatecznym starciu ja vs. Wildstein zostałam pokonana. Język i styl uwierały mnie niemiłosiernie, a lektura momentami była dla mnie niemal męczarnią. Do tego ogrom polityki, powiązań i zależności, w których nie mogłam się odnaleźć. "Dolina Nicości" okazała się być lekturą zupełnie nie dla mnie, jednak jestem pewna, że tym, którzy interesują się polityką przypadnie do gustu.

| link |
FI
2011-12-03

Przerażająca książka, stawiająca czytelnika w obliczu rzeczywistości, którą postrzegamy jako uporządkowaną, a która stoi na zmurszałych fundamentach. Po lekturze nie pozostaje się obojętnym. Na nic.

| link |
@Edyta_09
2019-11-18
7 /10
Przeczytane
@Figunia31
2011-03-24
10 /10
Przeczytane Polecam

Cytaty z książki

O nie! Książka Dolina Nicości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl