Gender - kontrrewolucja

Bronisław Wildstein, Paweł Lisicki
4.5 /10
Ocena 4.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Gender - kontrrewolucja
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4.5 /10
Ocena 4.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Gender – stop ideologii, która neguje odwieczną Tradycję i naturę człowieka. Zaprezentowane w książce teksty, opublikowane zostały wcześniej w tygodniku „Do Rzeczy”, służą wyjaśnieniu terminu, ukazują wieloaspektowość pojęcia. Gender to ideologia, której źródłem jest sprzeciw wobec Tradycji i natury. Według której, naturalny podział na męskość i kobiecość, na dwie różne płci – ma zostać zniesiony i przekroczony. To, że ktoś jest kobietą lub mężczyzną, ma być również nieistotne jak kolor włosów, kształt nosa, wygląd. Płeć ma stać się przedmiotem arbitralnego wyboru jednostki, która ma ostatecznie decydować kim – mężczyzną, kobietą, lub ich osobliwą hybrydą – chce zostać. Na publikację składają się teksty z tygodnika, a także rozmowy z m.in. z Gabriele Kuby, socjologiem i pisarką, prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem, czy prof. Ryszardem Legutko. Wśród autorów znajdują się m.in.: Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz, prof. Krystyna Pawłowicz, ks. dr hab. Dariusz Oko, Paweł Lisicki. Redaktor naczelny „Do Rzeczy”, Paweł Lisicki tak pisze we wstępie do książki: Trudno powiedzieć jak z tym szaleństwem walczyć. Przede wszystkim warto je obnażyć. Warto pokazywać prawdziwe cele i program nowego ruchu. Tylko tak można mu się skutecznie przeciwstawić. Mam nadzieję, że temu też będą służyły zebrane tu teksty.
ISBN: 978-83-7595-702-0, 9788375957020
Wydawnictwo: Wyd M

Autor

Bronisław Wildstein Bronisław Wildstein
Urodzony 11 czerwca 1952 roku w Polsce (Olsztyn)
Polski publicysta, dziennikarz i prezenter radiowy i telewizyjny, pisarz, aktor, przedsiębiorca, polityk, prawnik i działacz samorządowy, w latach 2006–2007 prezes zarządu Telewizji Polskiej. Kawaler Orderu Orła Białego.

Pozostałe książki:

Przyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością Dolina Nicości Czas niedokonany Długi cień PRL-u czyli Dekomunizacja której nie było Obłęd 1944 czy 2013
Wszystkie książki Bronisław Wildstein

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Gender - kontrrewolucja

2.11.2014

Ostatnio w mediach publicznych głośno jest o czymś czemu nadano nazwę z języka angielskiego – „gender”- płeć. Generalnie rzecz ujmując „genderyzmem” określa się pewne zjawisko kulturowo – społeczne popularne wśród grup liberalno – lewicowych i homoseksualnych. W książce „ Gender - kontrrewolucja” Paweł Lisicki pisze: „jest to kolejna radykalna id... Recenzja książki Gender - kontrrewolucja

Moja opinia o książce

Opinie

@Zorg
2021-11-22
1 /10
DA
2014-11-02
8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Gender - kontrrewolucja. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl