Psychologia negocjacji. Między nauką a praktyką zarządzania

Elżbieta Kowalczyk
Psychologia negocjacji. Między nauką a praktyką zarządzania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka pt. "Psychologia negocjacji: między nauką a praktyką zarządzania" jest skierowana do szerokiego grona odbiorców i ma na celu ukazanie oraz upowszechnienie osiągnięć psychologii w obszarze negocjacji. Często wiedza z zakresu negocjacji, zwłaszcza ta zawarta w poradnikach, nie jest poparta ustaleniami naukowymi, a zdroworozsądkowymi mitami dotyczącymi negocjacji bądź wynika z indywidulanego doświadczenia autorów tych opracowań. W przygotowywanym opracowaniu, w sposób przystępny, ale oparty na naukowych ustaleniach badawczych zostaną ukazane różne psychologiczne aspekty prowadzenia negocjacji.

Celem jest wskazanie głównych obszarów badawczych oraz powstałych w ich ramach kluczowych ustaleń z zakresu psychologii negocjacji, równocześnie podkreślając zyski, jakie wynikają z aliansu teorii z praktyką zarządzania. Autorka koncentruje się na głównym problemie badawczym: w jaki sposób ustalenia z obszaru psychologii przyczyniają się do doskonalenia negocjacji wykorzystywanych w praktyce i nauce o zarządzaniu i jakości?

Za mocną stronę uważam strukturę książki, ujęte w niej zagadnienia oraz kolejność ich omawiania. Spis treści zapowiada się bardzo obiecująco, zachęca czytelnika do lektury. Generalnie ujmuje on zasadnicze, z punktu widzenia psychologii, zagadnienia związane z procesem negocjowania, które powinny znaleźć się w takim opracowaniu. (…) Książka napisana jest ładnym językiem, co zachęca do lektury. Ze względu na duże zainteresowanie zagadnieniami negocjacji, książka z pewnością znajdzie czytelników.

Prof. dr hab. Mariola Łaguna, Instytut Psychologii, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Praca stanowi ciekawy autorski wybór zagadnień związanych z negocjacjami w kontekście organizacyjnym. Wywód prowadzony przez autorkę jest interesujący poznawczo i inspirujący dla czytelnika oraz przywodzi na myśl prace Miki czy Aronsona.

dr hab. Dagmara Lewicka prof. Akademii Górniczo-Hutniczej, Wydział Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie


Data wydania: 2021-02-17
ISBN: 978-83-01-21609-2, 9788301216092
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 296
dodana przez: chudini0505

Autor

Elżbieta Kowalczyk Elżbieta Kowalczyk Elżbieta Kowalczyk – absolwentka psychologii i doktor habilitowany nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Łącząc wiedzę naukową i doświadczenie praktyczne koncentruje dociekania badawcze ...

Pozostałe książki:

Dzieje granicy mazowiecko-krzyżackiej (między Drwęcą a Pisą) Inwestuję w elektrownię wiatrową Działalność Związku Patriotów Polskich na Wileńszczyźnie 1944-1946 Człowiek, kariera, organizacja Człowiek, sacrum, środowisko. Miejsca kultu we wczesnym średniowieczu
Wszystkie książki Elżbieta Kowalczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Psychologia negocjacji. Między nauką a praktyką zarządzania aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Psychologia negocjacji. Między nauką a praktyką zarządzania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl