Ptaki ciernistych krzewów

Colleen McCullough
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 38 ocen kanapowiczów
Ptaki ciernistych krzewów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 38 ocen kanapowiczów

Opis

Meggie, jedyna dziewczynka w wielodzietnej rodzinie Clearych, wychowuje się na farmie. Jej powiernikiem i opiekunem jest Ralph de Bricassart, z którym łączy ją głęboka przyjaźń. Jednak z biegiem lat to uczucie nabiera innego wymiaru i przeradza się w miłość. Czy ma ona jednak szansę, skoro Ralph jest księdzem? Jakich wyborów dokonają obydwoje i czy będą szczęśliwi?
Tytuł oryginalny: Thorn birds
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-7943-398-8, 9788379433988
Wydawnictwo: Świat Książki
Seria: Historie Ludzkie
Stron: 608
Mamy 6 innych wydań tej książki

Autor

Colleen McCullough Colleen McCullough
Urodzona 1 czerwca 1937 roku w Australii (Wellington)
Pisarka australijska, autorka wielu głośnych książek, między innymi Ptaków ciernistych krzewów, Pieśni o Troi czy Pierwszego w Rzymie. Z zawodu neurofizjolog, założyła Wydział Neurofizjologii przy Royal North Shore Hospital w Sydney, potem pracowała...

Pozostałe książki:

Czas miłości Tim Emancypacja Mary Bennet Aniołek Słodko-gorzkie życie
Wszystkie książki Colleen McCullough

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Piękno zycia i skrywana miłość.

3.04.2021

Książkę „Ptaki ciernistych krzewów” zamierzałam przeczytać już dawno temu ale za każdym razem odkładałam ją na później. Dlaczego? Bo to romans, podobno nawet romans wszech czasów. Uznałam, że muszę być w naprawdę dobrym nastroju by ruszyć książkę, która zapewne ocieka miłością, posypana jest posypką intensywnych uniesień i uczuć wszelakich. Spodzi... Recenzja książki Ptaki ciernistych krzewów

@Morella@Morella × 3

Ptaki ciernistych krzewów

19.09.2021

𝓣𝓱𝓮 𝓽𝓱𝓸𝓻𝓷 𝓫𝓲𝓻𝓭𝓼 🌼,,Pewna legenda opowiada o ptaku, który śpiewa jedynie raz w życiu, piękniej niż jakiekolwiek stworzenie na Ziemi. Z chwilą, gdy opuści rodzinne gniazdo, zaczyna szukać ciernistego drzewa i nie spocznie, dopóki go nie znajdzie. A wtedy, wyśpiewując pośród okrutnych gałęzi, nadziewa się na najdłuższy, najostrzejszy cierń. Konaj... Recenzja książki Ptaki ciernistych krzewów

@deni.wybr@deni.wybr × 1

Ptaki ciernistych krzewów

16.12.2010

To była moja pierwsza poważniejsza, gruba powieść jaką przeczytałam. Pierwszy raz chyba jeszcze w podstawówce, potem powróciłam do niej w liceum, następnie po latach znowu natknęłam się na nią. Mam, więc do niej duży sentyment. Powieść opowiada historię rodu Cleary'ch - Meggie i jej rodziny – ośmiu braci, rodziców, a później także jej dzieci. Rodz... Recenzja książki Ptaki ciernistych krzewów

Moja opinia o książce

Opinie

@denudatio_pulpae
2020-09-05
9 /10
Przeczytane 100 BBC Mam w domu 📚 Dentystka też baba czyli trochę romansideł i ckliwych historii

"Ptak z cierniem w piersi wypełnia niezmienne prawo. Coś niezrozumiałego pcha go, by przebił się i zginął, śpiewając. W chwili gdy cierń wchodzi w ciało, nie pojmuje jeszcze, że to śmierć. Śpiewa i śpiewa, aż zabraknie mu tchu. Lecz my, gdy wbijamy ciernie w nasze piersi, jesteśmy świadomi, a mimo wszystko robimy to. Mimo wszystko".

Myślę, że większość z Was wie chociaż ogólnie, o czym jest ta historia. Ja też gdzieś miałam w pamięci urywki serialu i to była największa przeszkoda w czytaniu. Nastawiłam się na zakazane romansidełko księdza z pannicą, a ta książka wjechała mi czołgiem w emocje, na co nie byłam przygotowana. Takie "Wichrowe wzgórza" zupełnie do mnie nie trafiły, ale za to historia burzliwej miłości Meggie i księdza Ralpha zrobiła na mnie duże wrażenie. W ogóle historia rodu Clearych pełna jest wzlotów i upadków, chwil szczęśliwych i rodzinnych tragedii. Colleen McCullough postarała się o bardzo wyraziste postacie kobiece. Od złośliwej Mary Carson, przez chłodną Fee Cleary aż po zbuntowaną Justynę. Z główną bohaterką, Meggie, przeżyjemy właściwie całe jej życie, poznamy ją bardzo dokładnie, pewnie nie raz można się na nią złościć, innym razem jej serdecznie współczuć. Nie sądzę, żeby można było potraktować ją obojętnie. Ralph de Bricassart również nie jest tylko zwykłym księdzem, który złamał ślub czystości. Poznamy całą jego walkę wewnętrzną między wygórowaną ambicją, próbą służenia Bogu, a ziemską miłością do kobiety.

...

× 24 | Komentarze (1) | link |
@DZIKA_BESTIA
2021-07-22
10 /10
Przeczytane Colleen McCullough

Dziewczyny, czytajcie!
Chłopcy, też czytajcie!
Czytajcie, na Boga, CZYTAJCIE!

× 12 | Komentarze (2) | link |
@Iwona_Nocon
2020-05-21
8 /10
Przeczytane

,,Pewna legenda opowiada o ptaku, który śpiewa jedynie raz w życiu, piękniej niż jakiekolwiek stworzenie na ziemi. Z chwilą gdy opuści rodzinne gniazdo, zaczyna szukać ciernistego drzewa i nie spocznie, dopóki go nie znajdzie. A wtedy wyśpiewując pośród okrutnych gałęzi, nadziewa się na najdłuższy, najostrzejszy cierń. Konając, wznosi się ponad swój ból, żeby prześcignąć w radosnym trelu słowika i skowronka. Jedną, najświętniejszą pieśnią, za cenę życia. Cały świat zamiera, aby go wysłuchać, uśmiecha się nawet Bóg w niebie. Bo to, co najlepsze trzeba okupić ogromnym cierpieniem... Przynajmniej tak głosi legenda".
Nie pamiętam kiedy tak bardzo trzęsły mi się ręce podczas pisania recenzji. Skoro tego nie pamiętam zaryzykuję stwierdzenie, że nigdy. To nie przez, a dzięki historii z jaką przyszło mi się zmierzyć. Ptaki ciernistych krzewów pamiętam z dzieciństwa z ekranu telewizora. Długo nie rozumiałam tego dzieła. Kobieta zakochana w księdzu, a ksiądz w kobiecie. Pomyślałam, że miłość jest jednak dziwna i popłakałam się. Wystraszyłam się tego, że zakocham się kiedyś w koledze z klasy, który siedzi ze mną w ławce, a wcale mi się nie podoba. Jednak od tego czasu wydoroślałam i sporo rzeczy rozumiem.
Przed przeczytaniem książki obejrzałam jeszcze raz serial. Wzruszyłam się tak jak nigdy. Kiedy ochłonęłam zabrałam się za trudno dostępną książkę. Początkowo nie dostarczyła mi tyle emocji co historia z ekranu. Ale czytając znajome fragmenty emocje puściły. Miłość jest tru...

× 5 | link |
@19emilka93
2020-01-20
8 /10
Przeczytane

Klasyka gatunku, dlatego musiałam po nią sięgnąć:) W niektórych miejscach nieco trąci kiczem, ale to nie problem i w sumie jedyna wada. Myślałam, że spotkam się z typowym romansidłem,ale w gruncie rzeczy wątek miłosny można śmiało wyciąć, a zostanie przyjemna powieść obyczajowa:)

× 1 | link |
@beata87
2019-11-18
9 /10
Przeczytane

To było wydarzenie.

× 1 | link |
@jotgol
2011-08-04
Przeczytane

Przepiękna i bardzo wzruszająca saga rodzinna. Opowiada o perypetiach rodzinnych, trudnych wyborach, zakazanej miłości. Porusza tematy życia zgodnie z naturą jak i te moralne. Bardzo dobrze napisana, wzrusza do łez i nie można się od niej oderwać. Polecam dla każdego.

| link |
@Kasiulka
2012-09-17
Chcę przeczytać

Znalazłam tę książkę całkiem niedawno - nie wiem skąd wzięła się w moim domu. Przyznam szczerze, że do tej pory jakos mnie nie kusiła. Kiedy przeczytałam Wasze komentarze, szczególnie ZjedzCota obiecałam sobie, że po nia sięgnę.

| link |
@Sky
2014-09-27
Przeczytane

piękna książka! czytałam z zapartym tchem, żyłam razem z bohaterami w Droghedzie! przeżywałam każde wydarzenie :)

| link |
@Patka55
2010-11-18
Przeczytane

warta przeczytania książka !! ;)

| link |
@Ania_Ka
2022-03-30
8 /10
Przeczytane
@mikka138
2021-10-18
9 /10
Przeczytane
@deni.wybr
2021-09-19
10 /10
Przeczytane
@maciejek7
2021-07-26
9 /10
Przeczytane otrzymana w prezencie Posiadam
@Morella
2021-04-03
10 /10
Przeczytane Domowa biblioteczka Ulubione Posiadam
@Tamaryszek
2020-06-28
5 /10
Przeczytane Klasyka literatury
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Ptaki ciernistych krzewów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl