Rachunkowość w otoczeniu nowych technologii

Alina Kozarkiewicz, Monika Łada
Rachunkowość w otoczeniu nowych technologii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Współczesne przedsiębiorstwa na coraz większą skalę korzystają z nowoczesnych technologii. Nowe technologie informatyczne oznaczają radykalne zmiany w sposobie prowadzenia rachunkowości - ogromne bazy dostępnych danych, coraz bardziej przyjazne aplikacje, szybko generowane sprawozdania i raporty, łatwy i zdalny dostęp do wyników analiz stanowią widoczne efekty tych zmian. Dzięki rozwojowi Internetu dane rachunkowe przesyłane są błyskawiczne na ogromne odległości do centrów rozliczeniowych lub bezpośrednio do użytkowników informacji. Zmiany we współczesnych przedsiębiorstwach i ich systemach rachunkowości nie zachodzą jedynie pod wpływem nowych technologii informatycznych. Nowe otoczenie i oczekiwania klientów wymagają od przedsiębiorstw elastyczności postępowania i szybkiej reakcji na działania konkurentów. Coraz więcej działań realizowanych w przedsiębiorstwach ma charakter działań projektowych, jednorazowych unikalnych, tworzonych przez specjalnie powoływane zespoły projektowe. Książka prezentuje różnorodne aspekty, wpływy zmian technologicznych w otoczeniu współczesnych organizacji na systemy rachunkowości finansowej i zarządczej. Autorzy książki reprezentują ważne polskie i zagraniczne ośrodki badawcze. Najważniejsze problemy poruszane w książce dotyczą: wpływu Internetu na społeczną role rachunkowości, zastosowań systemów informatycznych wspomagających rachunkowość, standardu sprawozdawczości elektronicznej XBRL, systemu elektronicznego obiegu dokumentów, ryzyka jako zjawiska ujmowanego w rachunkowości, współczesnej rachunkowości zarządczej projektów, nowoczesnych metod oceny projektów i portfeli projektów, projektów konstruowania systemów pomiaru osiągnięć organizacji.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-255-0378-9, 9788325503789
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: C.H.Beck
Stron: 234

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Rachunkowość w otoczeniu nowych technologii? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rachunkowość w otoczeniu nowych technologii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl