Relacje jakby trochę prawdziwe

Katarzyna Boyen
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Relacje jakby trochę prawdziwe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Bywają chwile, w których zamyka się całe nasze życie.
Relacje jakby trochę prawdziwe to zbiór krótkich opowiadań, które starają się uchwycić życie w tych krótkich momentach, gdy konfrontujemy się z prawdą o sobie. Ojciec i syn, tak podobni, a jednak na najważniejsze pytanie znajdujący zupełnie różne odpowiedzi. Małżeństwo, które zmaga się z niewygodną tajemnicą. Pragnący uciec od samotności ludzie, dryfujący pomiędzy aktorstwem a bolesną rzeczywistością. Świat, o którym opowiada autorka, nie jest oczywisty i tak jednowymiarowy, jakim dla własnej wygody chcielibyśmy go widzieć. Ten zbiór to pigułka rzeczywistości, po której połknięciu łatwiej będzie nam odnaleźć w sobie empatię i zrozumienie dla innych.
Data wydania: 2021-09-09
ISBN: 978-83-8219-459-3, 9788382194593
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 172
dodana przez: NovaeRes

Autor

Katarzyna Boyen Katarzyna Boyen
Urodzona w 1982 roku w Polsce
Katarzyna Boyen – debiutująca pisarka. Adwokat. Mieszka z mężem i synami w Warszawie.

Pozostałe książki:

Wszystkie książki Katarzyna Boyen

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zbiór opowiadań "jakby trochę prawdziwych"

{} WYBÓR REDAKCJI
2.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Zanim sięgnęłam po tę książkę trochę obawiałam się tego, czy krótkie formy jakim są opowiadania przypadną mi do gustu. Nie jest to coś, co uwielbiam. Będę szczera - opowiadania czytam bardzo rzadko (a te, z którymi miałam do czynienia nie były jakieś fantastyczne w końcowym odbiorze). Tak więc z nutą niepewności i lekką obawą sięgnęłam po "Relacje... {} Recenzja książki Relacje jakby trochę prawdziwe

@wfotelu@wfotelu {}× 1

xxx

{} WYBÓR REDAKCJI
4.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Oto przed Wami zbiór opowiadań. Czterdzieści trzy krótkie historie, dzięki którym poznasz paletę uczuć i ważnych mikromomentów z życia poszczególnych bohaterów. Takich momentów, w których konfrontujemy ze sobą swoją wiedzę o świecie i nasze uczucia. Takich chwil, w których w jednej chwili, dzięki rozmowie czy spotkaniu, nagle rozumiemy, to z czym ... {} Recenzja książki Relacje jakby trochę prawdziwe

@apo@apo {}

Książka, która skłoni do refleksji...

{} WYBÓR REDAKCJI
6.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Bywają chwile, w których zamyka się całe nasze życie". Właśnie z tych oto chwil składa się ta książka. To tutaj poznamy codzienne historie różnych ludzi. Tych zwykłych, niewyróżniających się. Codziennie mijasz ich na ulicy i nie zastanawiasz się, jaką osobistą tragedię oni przechodzą lub co dzisiaj najbardziej uradowało danego człowieka... Niby ... {} Recenzja książki Relacje jakby trochę prawdziwe

Czy tkwisz w relacji, z której jesteś zadowolony?

3.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Co, jako pierwsze przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o relacjach? Po raz pierwszy, gdy przeczytałam tytuł tej książki wyobraziłam sobie, że będzie to książka o uczuciach łączących kobietę i mężczyznę, i o związkach. Po części miałam rację, ale to okazało się być jedynie fragmentem tego, co do przekazania w swojej książce ma Katarzyna Boyen. We... {} Recenzja książki Relacje jakby trochę prawdziwe

Moja opinia o książce

Opinie

@Brzezinkowa
2021-10-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

"Bywają chwile, w których zamyka się całe nasze życie".
Właśnie z tych oto chwil składa się ta książka. To tutaj poznamy codzienne historie różnych ludzi. Tych zwykłych, niewyróżniających się. Codziennie mijasz ich na ulicy i nie zastanawiasz się, jaką osobistą tragedię oni przechodzą lub co dzisiaj najbardziej uradowało danego człowieka... Niby proste, ulotne momenty. Okazuje się, że to one mogą zadecydować o naszym życiu. To one budują nasze relacje z otoczeniem, a nic nie dzieje się bez przyczyny.

Ta książka to zbiór opowiadań, które poruszają temat relacji pomiędzy najbliższymi, współpracownikami i obcymi ludźmi, którzy przypadkiem wpadli na siebie na ulicy. To wypowiedziane słowa... Za dużo ich lub za mało... Kształtują nasze szczęście lub jego brak w społeczeństwie.

Każda z historii może okazać się odpowiedzią na trudne, życiowe momenty każdego z nas. Nauczy nas dostrzegać czułe gesty, nieśmiałe uśmiechy i wzrok proszący o pomoc. Nic nie jest łatwe, ale autorka doskonale przedstawiła różne strony ludzkich relacji w prosty sposób. Każda z tych historii wywołuje inne emocje. 2 z nich szczególnie trafiły do mojego serca. Wiem, że będę chciała do nich wracać. Jest radość, spokój, smutek i łzy. Nic nie jest czarno-białe.

Czyta się ekspresowo, bo książka zawiera 168 stron i każde z opowiadań to maksymalnie 8 stron. Można łatwo oderwać się i dać sobie chwilę na refleksję. Zaznaczenie w...

{} | link |
CZ
2021-09-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

"Relacje jakby trochę prawdziwe" to zbiór krótkich opowiadań, które starają się uchwycić życie w tych krótkich momentach, gdy konfrontujemy się z prawdą o sobie. Każde opowiadanie niesie ze sobą inne przesłanie, a finalnie po przeczytaniu człowiek nieco inaczej postrzega różne sytuacje i jest bardziej empatyczny. Ukazują miłość, smutek i ucieczkę od samotności.

👉W książce pokazane są głównie relacje międzyludzkie i pokazane jak małe rzeczy potrafią mocno poróżnić, a czasami zbliżyć. Jedno opowiadanie szczególnie przypadło mi do gustu, bo odnalazłam w nim cząstkę siebie.

👉Każdy odnajdzie w jakimś opowiadaniu część siebie, bo są napisane w taki sposób, że łatwo utożsamić się z daną postacią. Nawet, jeśli nie jest się fanem krótkich opowiadań, to czasami fajnie przeczytać i odskoczyć od grubszych książek. Książkę można sobie dawkować i np. czytać jedno opowiadanie dziennie. Dobra książka, zdecydowanie warto przeczytać.

❗Ocena: 8/10

Dziękuje @wydawnictwo_novaeres za egzemplarz! @boyenkatarzyna

{} | link |
@klaudiaannacebula
2021-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Littlevitch
2021-10-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@apo
2021-09-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@wfotelu
2021-08-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Relacje jakby trochę prawdziwe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl