Religia

Tim Willocks
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Religia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Święta wojna – droga do zbawienia czy szaleństwo. Porywająca powieść historyczna Jest rok 1565. Z wybrzeży Złotego Rogu Sulejman Wspaniały wysyła największą armadę od czasów starożytnych z misją unicestwienia najbardziej nieprzejednanych wrogów Turcji: joannitów, sposobiących się do obrony swej twierdzy na Malcie. Dla Turków chrześcijańscy rycerze Zakonu Świętego Jana z Jerozolimy są piekielnymi psami; oni sami zaś nazywają swój zakon Religią. Jedni i drudzy są przekonani, że toczą świętą wojnę, że służą Woli Bożej, która usprawiedliwia każde okrucieństwo, i że czeka ich za to nagroda w raju. W barbarzyńskie starcie dwóch militarnych i cywilizacyjnych potęg, islamu i chrześcijaństwa, wplątane są losy kobiet i mężczyzn, bohaterów z krwi i kości, noszących piękne imiona i mających własne tytuły do chwały. Tak jak potężne są siły rozpętanej wojny, tak potężne są siły, które nimi targają: miłość, nienawiść, heroizm, oddanie się boskiej opiece w obliczu sił przekraczających ludzkie możliwości i wszechobecnej śmierci. Tim Willocks pisze z rozmachem, kreśląc niezwykle plastycznie dzieje małej wyspy i jej obrońców, które do dziś pobudzają wyobraźnię i wywołują wielki podziw. Tim Willocks, z wykształcenia psychiatra, to pisarz, scenarzysta i producent filmowy. Jest autorem powieści Bad City Blues, Green River Rising (przez krytyków uznanej za najlepszy thriller od czasów Milczenia owiec), Bloodstained Kings oraz scenariuszy do takich filmów, jak The Unfinished Journey Stevena Spielberga, Grzech, Kochankowie sztormowego morza czy Wyrzucony na brzeg według opowiadania Josepha Conrada.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7301-903-4, 9788373019034
Wydawnictwo: Rebis
Cykl: Mattias Tannhäuser, tom 1
Stron: 688
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bitwa o Maltę

17.11.2019

Bardzo dobrze napisana książka o tematyce historycznej. Tim Willocks w bardzo realistyczny sposób opisuje zarówno sceny batalistyczne jak i realia życia w XVI wiecznej Europie. Akcja prawie całej książki ściśle wiąże się z oblężeniem Malty przez armię turecką. Na tym tle autor prowadzi czytelnika przez historię miłosną, polityczne gry władców, zak... Recenzja książki Religia

W imię ...

24.02.2014

Pod religijnymi sztandarami oraz w imię wiary najmroczniejsze karty historii były i są zapisywane atramentem z krwi setek oraz tysięcy wojowników, żołnierzy, ale i niewinnych ofiar. Zderzenie dwóch religii, z których każda walczy o prymat i rości sobie prawo do jedynie słusznej wykładni zrodziło nieraz wojnę w jakiej nie liczy się człowiek, a chwał... Recenzja książki Religia

@Kasia9@Kasia9 × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@spectator_zm
2022-05-22
8 /10
Przeczytane ebook

Dość długo zbierałem się do przeczytania "Religii", ale trochę przytłaczała mnie jej objętość (prawie 1000 stron na czytniku). Wcześniej przeczytałem dwie powieści Willocksa i mniej więcej wiedziałem, czego się spodziewać. Autor podjął się bardzo trudnego zadania, napisał powieść przygodowo-historyczną opartą na prawdziwych wydarzeniach. Obok autentycznych postaci wkomponował fikcyjnych bohaterów i zrobił to znakomicie. Nic tu nie zgrzytało.
Powieść opowiada o heroicznej obronie Malty przez zakon Joanitów zwany Religią przed turecką inwazją w roku 1565. Można o tym wiele poczytać, choćby w Internecie, ale w powieści autor skupił się bardziej na wyeksponowaniu nieprawdopodobnego okrucieństwa tej kilkumiesięcznej potyczki. Nie brakuje dosadnych opisów skutków tych brutalnych walk, cierpienia, okrucieństwa i koszmarnych urazów. Czytając czuć było krew, fetor rozkładających się zwłok i bezgraniczną zawziętość i brutalność walczących, którzy zabijali w imię boga. Widać było wylewające się wnętrzności, odrąbywane kończyny i głowy. I pomyśleć, że wszystko to w imię Jezusa czy Allaha... Obłuda i hipokryzja wierzących nie zna granic, tyle ofiar i tyle krwi, którą przelali obrońcy wiary, nie uczyniły chyba wszystkie wojny na świecie...
Wątek przygodowy bardzo mi się spodobał, choć oczywiście był trochę przewidywalny. Postać głównego bohatera także. Ciekawe co czeka go w następnym tomie? Na pewno wkrótce przeczytam.
Gorąco polecam!

× 3 | link |
@don_Francesco
2007-10-21
Przeczytane Średniowiecze

Wciągające, typowy bestseller. Początek przestraszył mnie - myślałem bowiem, że wątek przedmiotu zdominuje całą książkę. Autor mimo makabrycznych opisów nie umie uchwycic klimatu wojny, ma też parę historycznych wpadek (nie jestem w stanie podac konkretnie, czytałem to bowiem 8 miesięcy temu i już mi umknęło sporo). Mimo to uważam, że to doskonała lektura na przerwy w szkole i jazdę metrem czy też wakacje. Daję 5, no i polecam bliższe zapoznanie się z rokiem 1565

× 1 | link |
@basiaa
2013-05-18
8 /10
Przeczytane

Obszerna powieść historyczna , której akcja rozgrywa się przede wszystkim w 1565 r. Główne tło powieści to obrona Malty przez zakon Joannitów przed Turkami.Do tego zgrabnie wplecione wątki miłosne i intryga. Warto przeczytać !

× 1 | link |
@SYSTEM
2007-05-21
10 /10
Przeczytane

Rewelacyjnie wpleciona intryga i przygoda w historię obrony Malty w XVIw. W bonusie świetny opis poglądów i stanu religii w tamtych czasach.

× 1 | link |
@Sargento_Garcia
2019-11-17
10 /10
Przeczytane Historia powieść historyczna
@gosia.kapibara
2013-07-04
8 /10
Przeczytane
@nes
2010-09-27
10 /10
Przeczytane
OM
2008-11-03
8 /10
Przeczytane moja
@wielki_papier
2010-01-17
3 /10
Przeczytane
@Draven87
2009-10-30
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Religia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Dwanaścioro z Paryża
Dwanaścioro z Paryża
Tim Willocks
9.5/10
23 sierpnia 1572 roku, Paryż. Trzy wojny religijne zamieniły Paryż w cuchnący kocioł nienawiści, int...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl