Renegat

Renegat
4.45
Ocena 4.45 na 5 możliwych
Na podstawie 33 ocen kanapowiczów
Kiedyś Jerzy Arlecki, nowy nabytek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, nie w...
Kiedyś Jerzy Arlecki, nowy nabytek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, nie wierzył w wampiry i tym bardziej w ich doborową jednostkę, chroniącą ludzi przed spragnionymi krwi renegatami. Kiedy jednak sam obudził się dla Nocy przysięgał i sobie i innym, że zawsze będzie po stronie tych dobrych i p...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788375741032
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Recenzje

Renegat
Przede wszystkim, jeżeli nie czytałeś poprzedniej części, zrób to. Dopiero wtedy czytaj dalej recenzję. Chyba nie chcesz mieć spalonego zakończenia? W poprzedniej części, już w połowie, łatwo było się domyśleć, jaki będzie jej koniec. Oczywiście nie wszystko jest takie proste, jakby się wydawało....
Renegat
Magdalena Kozak z wykształcenia jest lekarzem i w tym właśnie zawodzie nadal pracuje. Jej wielką pasją, zaraz obok pisarstwa, są wszelkiego rodzaju militaria. Ich znajomość autorka doskonale odzwierciedla w swoich powieściach. „Renegat” to drugi tom trylogii zatytułowanej „Nocarz”. W tej części c...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Olgierd
@Olgierd 2007-09-07
Przeczytane (2007-09-07)
Druga część dylogii Pani Kozak.Rzadko można doświadczyc lektury, która sprawuia że człowiek płacze lub sie boi.Rzadko jest też tak aby następna część cyklu była lepsza niż pierwsza.W tym przypadku mamy doczynienia z utworem, który sprawia że można zapłakać.Można też całkowicie przenieść sie duszą i myślą do świata opisanego przez autorkę i być pewnym, że czas spędzony z głównym bohaterem będzie przygodą, która nie zapomnimy.Polecam każdemu kto lubi świetna literature SF i HORROR.Pozycja książkowa nie dla każdego ze względu na brutalizm scen.
@SYSTEM
@SYSTEM 2007-08-27
Przeczytane (2007-12-07)
Obowiązkowa lektura każdego miłośnika polskiej fantasy. Rewelacyjny debiut młodej i - jak dowodzi książka - utalentowanej Pani doktor wspieranej wiedzą mężczyzny swojego życia - komandosem.Precyzja i profesjonalizm daje się wyczuć w każdym zdaniu. Lektura wciąga tak, że nie można sie od niej oderwać. O ile ktoś lubi krwiopijców... po dobrej i złe stronie codzienności ;)
@Mjuz
@Mjuz 2011-07-23
Przeczytane (2011-01-01)
"Niezła kontynuacja "Nocarza"" ~ jak to frodo zacnie ujął.. Zdecydowanie lepsza część od pierwszej, choć jakby tak się przyjrzeć, to da się zauważyć, że nasz Jerzy zmienił się diametralnie. Stał się bardziej agresywny, nieprzewidywalny... No ale cóż, taki jego urok. Mam nadzieję, że ostatnia część nie rozniesie w pył moich obecnie pozytywnych odczuć co do tej trylogii.
@Askadasuna
@Askadasuna 2013-12-08
Przeczytane (2013-12-08)
Nie gorsza kontynuacja Nocarza, który zrobił na mnie niesamowicie dobre wrażenie. Ponownie stykamy się z Vesperem, tym razem wciągniętym w szeregi Renegackie, nowe barwy, nowi znajomi, nowe i stare problemy. Czy warto? Na pewno warto, bo wampiry umieszczone w Polskich realiach, tak podzielone, tak różne i tak ciekawe pozwoliły na stworzenie genialnej książki.
@frodo
@frodo 2011-01-07
Przeczytane (2008-02-21)
Niezła kontynuacja "Nocarza", co prawda przeczytana parę lat po pierwszym tomie. Vesper staje po drugiej stronie, choć to do końca nie takie pewne. Szybkie tempo, akcja z jednej lokacji do drugiej i krew, masakra i rąbanka. Wampiry pełnokrwiste a nie grzeczne panienki. Taka miła, rozrywkowa książka.
@tala86
@tala86 2011-06-29
Przeczytane (2011-06-29)
Książka naprawdę super. Nie mogłam się oderwać, chociaż miałam spore opory aby w ogóle zacząć czytać cała serię. Nie żałuję, że się skusiłam :)
Autorzy
Magdalena Kozak
Urodziła się w 1971 roku. Jej pierwsze zetknięcie z fantastyką to „Historia Amuletu” Edith Nesbit, miała wówczas mniej więcej 5 lat. Spędziła młodość wśród książek o różnorodnej tematyce. W końcu z...
Inne książki:
Książka Fiolet
Książka Fiolet
Książka Nocarz
Książka Bajki dla dorosłych
Książka Nikt
Współtworzący tą stronę
puchar @SYSTEM @SYSTEM pierwsza opinia