Minas Warsaw

Magdalena Kozak
5.9 /10
Ocena 5.9 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Minas Warsaw
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.9 /10
Ocena 5.9 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

RADUJCIE SIĘ, MIESZKAŃCY! WIELKI MAG WYBRAŁ WASZ GRÓD NA SWĄ SIEDZIBĘ. ZOSTALIŚCIE ZASZCZYCENI!"
Pewnego pięknego, a właściwie całkiem pochmurnego dnia, nad Warszawą przetoczył się grom. A potem oczom mieszkańców i przyjezdnych ukazał się smok. I mag. Ale naprawdę dziwnie zrobiło się dopiero chwilę później...
Maciek Jeżewski, młodszy asystent w dziale IT Urzędu Miasta, nie jest idealnym kandydatem na negocjacje z Czarodziejem, który był łaskaw zasiedlić Pałac Kultury. Niestety, dla siebie i dla wielu innych ludzi, akurat był pod ręką. Życie chłopaka zmienia się więc niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Zamiast podłączać drukarki w Urzędzie, rozpoczyna karierę nadwornego pazia i próbuje tłumaczyć Czarodziejowi naszą rzeczywistość. Idzie mu znakomicie. Prawie. Właściwie to zupełnie mu nie idzie. Ale przecież w książkach wszystko się zawsze jakoś układa, prawda?

Data wydania: 2020
ISBN: 978-83-7964-573-2, 9788379645732
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 560
dodana przez: POZIOMKA

Autor

Magdalena Kozak Magdalena Kozak Urodziła się w 1971 roku. Jej pierwsze zetknięcie z fantastyką to „Historia Amuletu” Edith Nesbit, miała wówczas mniej więcej 5 lat. Spędziła młodość wśród książek o różnorodnej tematyce. W końcu zdecydowała , że „ już nie chce słyszeć o cudzych przy...

Pozostałe książki:

Nocarz Renegat Nikt Paskuda & Co Fiolet
Wszystkie książki Magdalena Kozak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Gdzie rzeczywistość zderza się z fikcją

26.06.2021

Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia idziecie do pracy, nie spodziewając się dziś żadnych niespodzianek, a tu... tuż obok Pałacu Kultury w Warszawie zasiada smok i jest szczerze przekonany, że tu powinno być jego miejsce. Ponadto, w środku znajduje się opiekun wyżej wspomnianego smoka, czarodziej, który nie dość, że nie wzbrania gadzinie prawa własno... Recenzja książki Minas Warsaw

Minas Warsaw

28.06.2021

Dziękuję wydawnictwu Fabryka Słów za egzemplarz i możliwość przeczytania. Maciek Jeżewski pracuje w Urzędzie Miasta jako inżynier wsparcia w dziale IT. Nie jest z niej w stu procentach zadowolony, lecz nie robi nic w tym kierunku, aby to zmienić. Po pracy w zaciszu domu siada przed komputerem i pisze opowiadania fantasy, których nikomu nie pokazu... Recenzja książki Minas Warsaw

Moja opinia o książce

Opinie

@RuBrykaPopkulturalna
2020-08-16
5 /10
Przeczytane

Najprawdziwszy mag pojawia się we współczesnej Warszawie, nasza rzeczywistość zderza się z fantastycznym postrzeganiem świata, a na Pałacu Kultury okrakiem siedzi smok. Wydawać by się mogło, że w takich okolicznościach okazji do nieporozumień, gier słownych i niezręcznych sytuacji będzie cała masa. Natomiast wszystko wskazuje na to, że właśnie takie będzie „Minas Warsaw”. Książka pod tym względem okazuje się jednak sporym rozczarowaniem. Tytuł nie oferuje nam bowiem tego, co tak wyraźnie obiecuje. Początkowo zabawy fantastycznymi stereotypami prawie w ogóle nie uświadczymy. Postać tajemniczego maga zostaje zepchnięta na margines, a jego rola w historii ogranicza się do przyzywania swoich paziów. Charakteru nie ma on prawie wcale, a jego spotkania z technologią czy warszawską codziennością są sporadyczne i w zasadzie niezbyt błyskotliwe. Co dostajemy zamiast spodziewanego humoru? Początkowo naprawdę niewiele. Fabuła stoi w miejscu, wydarzenia niespecjalnie porywają, a pierwsze rozdziały są schematyczne – Maciek trochę popaziuje, a potem wraca do swojego pokoiku, gdzie siada przed laptopem i dzióbie sobie debiutancką powieść fantasy.

I to jest już znacznie ciekawsza część książki. Za sprawą Maćkowych notatek przenosimy się do fantastycznego świata będącego lekką, sympatyczną i celowo nieporadną zabawą ze schematami. Mamy tu kota demona mającego problem z pewnością siebie, złodziejaszka pozbawionego instynktu przywódcy wrobionego w rolę Wybrańca oraz mag...

× 5 | link |
@piratksiazkowy
2020-10-05
8 /10
Przeczytane

Minas Warsaw to moje pierwsze spotkanie z twórczością Magdaleny Kozak. I to jakie! Historia przedstawia dwa, wydawałoby się odrębne wątki.

Jeden z nich pozwala nam poznać Macieja Jeżewskiego, szarego informatyka z Urzędu Miasta, który mimo skończenia studiów z dobrym wynikiem męczy się w pracy, której nie lubi i czuje się trochę jak przegryw. Pewnego dnia, podczas porannej podróży do pracy w Warszawie pojawia się... mag. I smok. A Maciek przez splot dziwnych przypadków trafia w sam środek tych niecodziennych wydarzeń.

Drugi wątek pozwala nam poznać Wybrańca i amaremnona, magicznego kota, którzy wspólnie również przeżywają niecodzienne przygody w innej rzeczywistości.

Bardzo podobał mi się język w książce - lekki, nieszablonowy i naprawdę zabawny. To chyba pierwszy raz od bardzo dawna kiedy z całą pewnością mogę stwierdzić, że książka mnie rozbawiła.

Samo sprowadzenie akcji do Warszawy jest podejściem bardzo odważnym, bo to miejsce, które się zna i które prędzej czy później się zobaczy. Dzięki temu cała historia nie wydaje się tak odległa, a my możemy mieć poczucie jej pewnej bliskości.

Niewielkim minusem jest dość szybko przeprowadzone zakończenie, co mi się niekoniecznie podobało, ale całość i tak zdecydowanie zasługuje na pozytywną opinię. Widocznie tak widziało to medium ;)

× 2 | link |
@luthefairy
2021-06-28
5 /10
Przeczytane Mam na półce Zrecenzowane Recenzenckie Przeczytane w 2020
@BookFan11
2021-06-26
7 /10
WI
2021-05-18
7 /10
Przeczytane
@Beata_
2021-03-21
6 /10
Przeczytane
@misia_be
2020-10-21
3 /10
Przeczytane
PO
2020-08-12
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Minas Warsaw. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl