Reprezentacja Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego w postępowaniu cywilnym

Gerard Bieniek
Reprezentacja Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego w postępowaniu cywilnym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Drugie wydanie cieszącej się dużym zainteresowaniem monografii poświęconej omówieniu instytucji Skarbu Państwa jako szczególnej państwowej osoby prawnej – cywilnoprawnej personifikacji państwa. Państwo jako fiskus wykonuje swoje zadania społeczne i gospodarcze – niemające cech działania publicznoprawnego – za pomocą swoich jednostek organizacyjnych. Chodzi tu o działalność Skarbu Państwa w sferze stosunków cywilnoprawnych, majątkowych (mienia państwowego) z innymi podmiotami na zasadzie równorzędności. W książce poruszono wiele istotnych zagadnień związanych z funkcjonowaniem państwa w powszechnym obrocie cywilnym, tj. przede wszystkim sposoby zastępstwa procesowego Skarbu Państwa i ustalenie państwowej jednostki organizacyjnej właściwej do jego reprezentowania oraz reprezentację w procesie cywilnym jednostek samorządu terytorialnego. Opracowanie uwzględnia najnowsze zmiany do ustawy o zasadach wykonywania uprawnień przysługujących Skarbowi Państwa, wchodzące w życie dnia 15 stycznia 2003 r. Publikacja zawiera również graficzne opracowanie tej interesującej problematyki, wybrane orzeczenia Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych z tej dziedziny prawa oraz ujednolicony tekst wymienionej wyżej ustawy. Odbiorcami książki powinni być wszyscy ci, którzy spotykają się w postępowaniu cywilnym z reprezentantami jednostek organizacyjnych Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego. Napisana została przez znanego prawnika cywilistę – sędziego Sądu Najwyższego."
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7334-165-4, 9788373341654
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Reprezentacja Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego w postępowaniu cywilnym aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Reprezentacja Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego w postępowaniu cywilnym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe