Rewolucja rosyjska. Spuścizna. Międzynarodowe echa rewolucji

Michał Kuryłowicz
Książka Rewolucja rosyjska. Spuścizna. Międzynarodowe echa rewolucji
Książka Rewolucja rosyjska. Spuścizna. Międzynarodowe echa rewolucji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W styczniu 2016 roku przez media rosyjskie przetoczyła się fala dyskusji sprowokowana krytycznymi słowami prezydenta Rosji na temat Włodzimierza Lenina. Władimir Putin w kilku publicznych wypowiedziach podkreślił negatywny wkład wodza rewolucji październikowej w historię Rosji. Działalność Lenina miała doprowadzić do późniejszego rozpadu Związku Radzieckiego, ponieważ przywódca bolszewików przeforsował w 1922 roku koncepcję federalizacji przyszłego państwa komunistycznego. Ta zaś zakładała równorzędny status wszystkich czę- ści składowych oraz ich prawo do opuszczenia federacji. Model państwa związkowego, w przeciwieństwie do proponowanej przez Józefa Stalina koncepcji autonomii regionów narodowych w ramach Rosji radzieckiej, stanowił według słów Władimira Putina „bombę z opóźnionym zapłonem pod gmach naszej państwowości”, ponieważ ułatwił republikom narodowym późniejsze wyjście z ZSRR (Путин, 2016)  
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-7638-903-5, 9788376389035
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Cykl: Rosja. Wczoraj, dziś i jutro, tom 22
Kategoria: Historia
Stron: 172
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Rewolucja rosyjska. Spuścizna. Międzynarodowe echa rewolucji? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rewolucja rosyjska. Spuścizna. Międzynarodowe echa rewolucji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}