Rok polski. Zwyczaje i obrzędy

Renata Hryń-Kuśmierek
Rok polski. Zwyczaje i obrzędy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

ZWYCZAJE I OBRZĘDY. ROK POLSKI to święta i obrzędy przez cały rok - od wiosny do zimy. Jasełka, śmigus-dyngus, topienie, Marzanny, andrzejki i wiele innych niezwykle ciekawych zwyczajów. Wszystkie opatrzone ponad 160 reprodukcjami, ilustracjami i fotografiami. Skąd wzięła się bożonarodzeniowa choinka, dlaczego zając znosi wielkanocne jajka, kiedy szukano kwiatu paproci? Żeby odpowiedzieć na te pytania, trzeba sięgnąć daleko w przeszłość. Wyłania się z niej zaskakująco bogaty, częściowo już zapomniany świat polskich obyczajów. Jeszcze nie tak dawno rytm ludzkiego życia był zgodny z rytmem natury. Każda pora roku przynosiła następujące po sobie w niezmienionym porządku okresy pracy i odpoczynku, a kalendarz liturgiczny - święta kościelne. Prezentowana książka pomaga odkryć głęboki sens i niezapomniany urok polskich zwyczajów dorocznych.
ISBN: 978-83-245-1800-5, 9788324518005
Wydawnictwo: Publicat - wydawnictwo
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Pozostałe książki:

Encyklopedia tradycji polskich Polskie zwyczaje świąteczne Polskie tradycje doroczne Rok polski Rok polski. Zwyczaje i obrzędy Wielka księga tradycji polskich Zwyczaje w polskim domu
Wszystkie książki Renata Hryń-Kuśmierek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Rok polski. Zwyczaje i obrzędy aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rok polski. Zwyczaje i obrzędy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl