Rousseau. To polityka stworzyła człowieka (takiego, jakim jest)

Roberto R. Arayamo
Książka Rousseau. To polityka stworzyła człowieka (takiego, jakim jest)
Książka Rousseau. To polityka stworzyła człowieka (takiego, jakim jest)
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jean Jacques Rousseau (1712-1778) to jeden z najwnikliwszych obserwatorów społecznych wymiarów polityki. Był zagorzałym zwolennikiem opodatkowania najbogatszych, a zarazem uważał, ze harmonia społeczna jest do osiągnięcia poprzez wsparcie klasy średniej. Geniusz łączył filozofię z zainteresowaniami literackimi i pedagogicznymi, a nawet muzycznymi i botanicznymi. Typowy dla XVIII wieku kult rozumu zrównoważył dowartościowaniem emocjonalnej strony człowieka. Był mistrzem dla Kanta, jak i Robespierre'a, wywarł potężny wpływ zarówno na wielką rewolucję francuską, jak i na romantyzm. Nie brakowało także takich, którzy uważali, że jego myśl stoi u podstaw XX-wiecznych totalitaryzmów. Wydaje się jednak, że nieprzemijającym osiągnięciem autora "Umowy społecznej" było dostrzeżenie najważniejszych sprzeczności dręczących naszą współczesną epokę.  
Tytuł oryginalny: E la politica fece I'uomo (cosi come lo conasciamo)
Data wydania: 2018-07-11
ISBN: 978-83-282-1598-6, 9788328215986
Wydawnictwo: Hachette Polska
Cykl: Odkryj filozofię, tom 14
Kategoria: Filozofia
Stron: 140
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Rousseau. To polityka stworzyła człowieka (takiego, jakim jest) nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rousseau. To polityka stworzyła człowieka (takiego, jakim jest). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}