Rozmyślnik Jacka Walkiewicza. Zainspiruj się do działania!

Jacek Walkiewicz
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Rozmyślnik Jacka Walkiewicza. Zainspiruj się do działania!
Książka Rozmyślnik Jacka Walkiewicza. Zainspiruj się do działania!
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Jacek Walkiewicz to psycholog, który swoją życiową misję upatruje w edukowaniu dorosłych. Tworzy programy szkoleniowe i wykłady, jest autorem cenionych książek. Ma przemyślenia - „rozmyślenia” - na tematy, które nurtują wielu z nas. Co czyni życie tak fascynującą przygodą? Czym jest mądrość i czy bycia mądrym można się nauczyć? Czy i dlaczego w życiu warto się kierować wartościami? Na te i inne pytania autor poszukuje odpowiedzi na kartach Rozmyślnika. Bazując na własnych doświadczeniach, odsłania przed Czytelnikiem swoją interpretację, wnioski na dany temat, a potem zaprasza do wyruszenia w samodzielną podróż ku zrozumieniu i działaniu, bo co prawda Rozmyślnik służy do rozmyślania, ale efektem rozmyślania powinno być działanie. Dzięki książkom, wykładom i zapisanym po różnych spotkaniach refleksjom odkrywam nowe możliwości. A przecież słowa to tylko słowa. Co je ożywia i sprawia, że stają się nieśmiertelne? Człowiek, który za ich pomocą wyraża swoje myśli, emocje, idee, własną duszę. W pisaniu książek o swoim życiu czy osobistych przemyśleniach jest jakiś rodzaj ekshibicjonizmu. Pewnie wynika z potrzeby pokazania siebie od środka. W ten sposób łatwiej wyrazić prawdę, która jest w nas. Kiedy pisałem swoją pierwszą książkę, miałem sporo wątpliwości, czy podzielić się historiami, którymi z nikim wcześniej się nie dzieliłem. Zwyciężyła potrzeba spójności z życiową misją. Pomyślałem, że jeśli nie będę wiarygodny, nie będę mógł jej realizować. [ze wstępu] Jacek Walkiewicz - absolwent Wydziału Psychologii UW. Charyzmatyczny mówca motywujący, trener i mentor. Ceniony za szeroką wiedzę merytoryczną oraz inspirujący, ciekawy, energetyzujący i pełen humoru styl prowadzenia wykładów i szkoleń. Jego wykłady na TEDx umieszczone na YouTube mają ponad 3,5 miliona odsłon. Autor bestselerowej książki Pełna MOC możliwości (również w formie audiobooka czytanego przez autora), nagrodzonej w konkursie miesięcznika „Charaktery” Nagrodą Teofrasta za najpopularniejszą książkę psychologiczną napisaną w 2013 roku. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Pasjonat turystyki kempingowej i zabytkowych samochodów.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-283-4758-8, 9788328347588
Wydawnictwo: Onepress
Stron: 192

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Żyj uważnie i nie przegap szans, jakie przynosi życie !

Jacek Walkiewicz - psycholog, który sam siebie określa jako mówcę inspirującego. "Rozmyślnik" to książka z krótkimi rozdziałami opisującymi osobiste doświadczenia autora. Każdy rozdział opowiada o innej umiejętności życiowej, która pozwoli nam prowadzić dobre i spełnione życie. Dla osób interesujących się rozwojem osobistym i znających Jacka Walkiewicza, poruszane tematy nie będą nowością. Warto poczytać o uważności, czy mocy słów w naszym życiu, z czego większość z nas nie zdaje sobie sprawy. Nikt nas tego nie uczy i mało kto zwraca uwagę na słowa, których używamy w codziennym życiu. Słowo m... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Vernau
2020-05-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Psychologia i rozwój osobisty

Co czytać po książce “Rozmyślnik Jacka Walkiewicza. Zainspiruj się do działania!”- Jacek Walkiewicz

Książka SpecBabka. Obudź w sobie kobiecą moc!
SpecBabka. Obudź w sobie ko... Klaudia Pingot
{}7.5/10
Podróż po galaktyce możliwości, czyli jak przeformułować swo...
Książka Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
Hajlajf. Czysta prawda o br... "Kafir", Łukasz Maziewski
{}5.5/10
Tajemnice PRL-owskich służb to bardzo chodliwy towar. Ła...
Książka Lód nad głową
Lód nad głową Piotr Głuchowski
{}6.8/10
W krwawym zamachu ginie minister sprawiedliwości polskiego r...
Książka Błękitny umysł Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane!
Błękitny umysł Myśl na odwr... Klaudia Pingot
{}7/10
Koncepcja błękitnego umysłu, której poświęcona jest ta ksi...
Książka Cień
Cień Marek Stelar
{}7.2/10
Robert Krugły, emerytowany oficer KWP w Szczecinie prowadzi ...

Cytaty z książki

“Wielkim darem, prezentem od życia jest spotkanie na swojej drodze mądrych ludzi. ”
{}
#
“W ten sposób, patrząc na to samo zdarzenie, optymiści widzą pozytywy z tendencją do utrwalania w sobie pozytywnego obrazu świata, a pesymiści widzą wręcz odwrotnie. Zatem każde zdarzenie ma sw...”
{}
#
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}