Rozwój poznawczy dzieci w młodszym wieku szkolnym

Wioletta Radziwiłłowicz
Rozwój poznawczy dzieci w młodszym wieku szkolnym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Praca stanowi rozległe i pogłębione studium funkcjonowania poznawczego dzieci w młodszym wieku szkolnym. Autorka dostarczyła licznych danych pozwalających na interpretacje charakterystyki funkcjonowania poznawczego zarówno w świetle wybranych koncepcji psychologicznych, jak i wzbogacone o mechanizmy neurofizjologiczne oraz nauroanatomiczne. Pod tym względem praca stanowi doskonały przykład interdyscyplinarnego podejścia do człowieka. W części teoretycznej publikacji przedstawiono biologiczne i społeczno-kulturowe podstawy rozwoju poznawczego oraz ontogenezę procesów poznawczych, definicje, badania nad stylami poznawczymi oraz zachowaniami strategicznymi w uczeniu się tekstów podręcznikowych. Część praktyczną stanowi m.in. prezentacja badań nad poziomem funkcji pamięci, uczenia się, operacyjności myślenia jako przejawami preferowanego stylu poznawczego. Praca powinna zainteresować studentów psychologii, pedagogiki i kierunków nauczycielskich, jak również badaczy zainteresowanych rozwojem i procesami poznawczymi.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7308-446-9, 9788373084469
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

Autor

Pozostałe książki:

Psychopatologia okresu dorastania. Wybrane zagadnienia Depresja u dzieci i młodzieży
Wszystkie książki Wioletta Radziwiłłowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Rozwój poznawczy dzieci w młodszym wieku szkolnym? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rozwój poznawczy dzieci w młodszym wieku szkolnym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl