Rywalki recenzje

Dodaj swoją recenzję

Bo ja jestem tu tylko po jedzenie

@Regalia @Regalia · 2018-12-06 11:19:18

Kolejna ruda panna, która lubi śpiewać i nie wie, czego chce. Witamy w świecie Rywalek. To ja może zacznę od ukazania świata Po Końcu Świata. Wprowadzenie do historii jest ukryte i po łebkach. Na początku dowiaduje się o podziale na klasy i miej więcej o obowiązkach przypisanych danej klasie. Później przez całość książki tłuczone jest, że wyjście ... czytaj dalej »

Suknia czy miłość?

@Elfik_Book @Elfik_Book · 2014-10-15 14:23:25

America nigdy nie pragnęła pieniędzy, luksusów, pięknych sukni, biżuterii. Ona marzyła o prawdziwej miłości. Miała wyjątkowe szczęście... Spotkała ją. Zakochała się w chłopaku o imieniu Aspen. Jej marzenia o kochającym mężu, wielu dzieciach mogły spełnić się w każdej chwili. Jednak zawsze jest jakieś ale. Aspen należy do Szóstek, a ona do Piątek. N... czytaj dalej »

Kopciuszek w szponach antyutopii.

PK
@paulaksiazkoholiczka · 2014-08-21 15:35:52

O czym marzy każda kilkuletnia dziewczynka? A no tak, o długiej, lśniącej sukni, diamentowej koronie i tytule księżniczki w zestawie. Te marzenie dopiero po kilku latach modyfikuje się w paradoksalnie bardziej odrealnioną i pozbawioną jakichkolwiek podstaw marę. Ta sama niewinna dziewczynka, która jeszcze parę lat temu paradowała w plastikowej koro... czytaj dalej »

"Rywalki"- walczysz o miłość czy koronę?

@KatnissWiktoriaM @KatnissWiktoriaM · 2014-04-04 19:12:35

"W większości przypadków, kiedy kobieta płacze, wcale nie chce, żeby ktoś rozwiązywał jej problem. Chce tylko usłyszeć, że wszystko będzie w porządku." Dystrykty, frakcje...wszystko to już znamy. Tutaj mamy podzielnie na klasy rodem ze średniowiecza. W bogactwie pławią się Dwójki, Trójki, rządzą Jedynki. Gorszy los wiodą mniejsze liczby. Nie zapom... czytaj dalej »

35 sukienek i książę

CL
@clouds · 2014-02-20 18:55:52

Panie i panowie, przybyli goście, mam zaszczyt przedstawić Wam Córę Illéi, aktualną królową Kierę Cass! A tak na poważnie, Kiera nie jest królową, Illéa nie istnieje, a wy nie musicie klaskać. Chyba, że chcecie... Kiera urodziła się dobre trzydzieści trzy lata temu w Południowej Karolinie (jakby ktoś nie wiedział, to w USA), wieść o niej rozeszła ... czytaj dalej »

A ty usiadłabyś na królewskim tronie?

@Zuzialove @Zuzialove · 2014-04-21 20:36:42

wtorek, 15 kwietnia 2014 A ty usiadłabyś na królewskim tronie? Pewnie niejedna z was chciałaby być księżniczką, gdy była młodsza. Często do dzisiaj słyszę, że małe dziewczynki w przyszłości chcą być królewnami. W pewnej książce, która bardzo mi się podobała, jest to możliwe. Zaczęły się spełniać marzeniach wszystkich młodych obywatelek, które ... czytaj dalej »

Rywalki

AG
@Karou · 2015-03-01 20:33:53

Słowem wstępu: "Rywalki" czyli kolejna książka o tym jak przeciętna dziewczyna spotyka przystojnego chłopaka, do którego wzdycha wiele dziewczyn. America Springer - inaczej Ami/Mer - pochodzi z kasty Piątek. Ciężko zarabia na życie śpiewając i grając na różnych przyjęciach u Dwójek czy Trójek. Oczywiście ma chłopaka, pochodzącego z niższej kasty i... czytaj dalej »

Konkurs na księżniczkę :)

@Patiopea @Patiopea · 2014-04-02 20:12:40

"Rywalki" to zdecydowanie jeden z najgłośniejszych tytułów, które zostały wydane w ostatnim czasie. Spacerując po sklepach, zwykle zaglądam do księgarni i już od jakiegoś czasu, pierwsze co rzuca mi się w oczy to, ta niezwykła okładka patrząca na mnie prosto z wystawy sklepowej. W głowie oczywiście od razu pojawiają się niewypowiedziane słowa i tyl... czytaj dalej »