Rzeźba lwowska od polowy XVIII wieku do 1939 roku

Jurij Biriulow
Rzeźba lwowska od polowy XVIII wieku do 1939 roku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor zajmuje się rzeźbą lwowską w okresie jej największej świetności. Śledzi ewolucje stylu, szuka korzeni poszczególnych nurtów, typów i gatunków omawianych przez siebie dzieł. Poświęca wiele miejsca samym artystom, przybliża ich biografie i dorobek. Stara się też ustalić autorstwo nowo odkrytych rzeźb. W polu jego zainteresowań znalazły się zachowane dzieła, jak i te nieistniejące, znane tylko z opisów i ilustracji, wśród nich są różnego rodzaju obiekty: przechowywane w muzeach, pomniki, płaskorzeźby i elementy architektury oraz nagrobki.
ISBN: 978-83-7543-009-7, 9788375430097
Wydawnictwo: NERITON

Autor

Jurij Biriulow Jurij Biriulow
Urodzony 21 sierpnia 1952 roku w Bułgarii (Sofia)
Jurij Biriulow, także Yuri Biryulov, uk. Юрій Бірюльов – ukraiński historyk sztuki. Studiował na wydziale historii Uniwersytetu Iwana Franki we Lwowie (1970–1975), dyplom uzyskał w roku 1975. W latach 1975–1978 pracował jako nauczyciel historii w s...

Pozostałe książki:

O Henryku Siemiradzkim
Wszystkie książki Jurij Biriulow

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Rzeźba lwowska od polowy XVIII wieku do 1939 roku nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rzeźba lwowska od polowy XVIII wieku do 1939 roku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl