Samorząd województwa : status prawny, organy, kompetencje, mienie, finanse

Stanisław Trociuk
Samorząd województwa : status prawny, organy, kompetencje, mienie, finanse
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Od stycznia 1999 roku województwo jest zarówno jednostką administracji państwowej, jak też wspólnotą samorządową. Samorząd jest odpowiedzialny za rozwój swego regionu oraz za realizację zadań publicznych o charakterze wojewódzkim. Samorząd jest odpowiedzialny za wykonanie zadań w zakresie promocji i ochrony zdrowia, kultury i ochrony jej dóbr, pomocy społecznej, polityki prorodzinnej, gospodarki wodnej, dróg publicznych i transportu, bezpieczeństwa publicznego...Organem stanowiącym prawo i kontrolnym województwa jest sejmik, a organem wykonawczym jest zarząd.W opracowaniu zamieszczono ustawę z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie województwa oraz wyciąg z ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku- Kodeks postępowania administracyjnego.
Data wydania: 1999
ISBN: 978-83-87936-31-0, 9788387936310
Wydawnictwo: INFOR Ekspert Sp. z o.o.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Samorząd województwa : status prawny, organy, kompetencje, mienie, finanse nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Samorząd województwa : status prawny, organy, kompetencje, mienie, finanse. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl