Sąsiad

Lisa Gardner
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 27 ocen kanapowiczów
Sąsiad
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 27 ocen kanapowiczów

Opis

Ta sprawa gwarantowała szum medialny a młoda atrakcyjna żona i matka znika bez śladu ze swego domu w Bostonie. Czteroletnia córeczka to jedyny świadek, a przystojny, tajemniczy mąż staje się głównym podejrzanym. 
Kiedy do niewielkiego, przytulnego domu rodziny Jones przybywa sierżant D. D. Warren, od razu wyczuwa coś niepokojącego w pozorach normalności, które para tak bardzo starała się stworzyć. 
Zegar tyka nieubłaganie, tymczasem Jason Jones zdaje się bardziej zaabsorbowany niszczeniem dowodów i izolowaniem swej córki niż poszukiwaniem ukochanej żony. Czy ten idealny mąż próbuje coś ukryć? I czy jedyny świadek zbrodni stanie się następną ofiarą zabójcy?
Kolejny, nagrodzony wieloma wyróżnieniami thriller autorstwa amerykańskiej mistrzyni suspensu.
Data wydania: 2011-07-13
ISBN: 978-83-7508-367-5, 9788375083675
Wydawnictwo: Sonia Draga
Cykl: Detektyw D.D. Warren, tom 3
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 454
Mamy 4 inne wydania tej książki

Autor

Lisa Gardner Lisa Gardner
Urodzona w 1956 roku w USA ( Oregon)
Absolwentka University of Pensylvania, przez dwa lata pracowała w firmie konsultingowej w Bostonie. Potem poświęciła się pisarstwu. Pierwsza książka Mąż doskonały była oszałamiającym sukcesem. "New York Times" nazwał ją wstrząsającą powieścią z najcz...

Pozostałe książki:

Dziecięce koszmary Powiem tylko raz Samotna Sąsiad W ukryciu
Wszystkie książki Lisa Gardner

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wskażcie człowieka a przestępstwo samo się znajdzie.

9.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Czytałam zarówno pochlebne opinie jak również krytyczne, tym bardziej byłam ciekawa jak ja przyjmę tą książkę. "Sąsiad" to trzecia część cyklu z sierżant D. D. Warren. Tym razem zostaje ona wezwana do zaginięcia młodej atrakcyjnej mężatki, która pod nieobecność męża znika z domu zostawiając w nim czteroletnią córeczkę. Z pozoru normalne, szczęśli... {} Recenzja książki Sąsiad

@Wiesia@Wiesia {}× 21

Moja opinia o książce

Opinie

@asach1
2020-04-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

" Bywają rzeczy, których nie da się odzyskać, gdy raz się je straci". (str.167)

Jakoś nie siadła mi ta książka. Znika żona bostońskiego reportera, nauczycielka gimnazjum, zostawiając czteroletnią córeczkę. Dziwne zachowanie męża zastanawia prowadzących śledztwo oficerów śledczych. Małżeńskie relacje zastanawiały. Był to związek ze znaczną różnicą wieku oparty na wzajemnym mijaniu się,braku zaufania, pozbawiony seksu, zgodzie na pozamałżeńską zdradę. Wiedli wyważone życie, uprzejmi, grzeczni, nie udzielający się towarzysko, trzymający innych na dystans. Jedynie co ich łączyło to miłość do dziecka, rozwiniętą nad wyraz dziewczynką, której na wszystko pozwalano.

Kolejnym bohaterem był przestępca seksualny, skazany za uprawianie seksu z nieletnią, objęty programem resocjalizacji, przebywający na zwolnieniu warunkowym i jego trudne życie. Oskarżany o każdy incydent niezgodny z prawem, niezależnie czy brał w nim udział czy nie. Pragnął żyć w zgodzie z samym sobą i innymi,lecz mu się to nie udawało, gdyż już przylgnęła do niego łatka- przestępcy seksualnego.Człowiek, na którym ciąży wyrok zawsze będzie na celowniku.

Każdy z bohaterów pragnął normalności, jednak życie na to nie pozwalało. Ich traumatyczne przeżycia z dzieciństwa odbiły się negatywnie na ich późniejszym życiu i postępowaniu. To także historia o rodzinnych kompromisach, poświeceniu, kłamstwach, wyrzeczeniach, udawaniu normalności.
W pewnym momencie nie wiadomo komu wierzyć, kto kłami...

{}× 10 | link |
@BagatElka
2019-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane ZZZ....oddane

Istnieją książki,które czytamy powoli,delektując się każdym zdaniem a nawet słowem.
Istnieją też takie,które czyta się na jednym wdechu i nie da się ich odłożyć dopóki nie dotrze się do ostatniej strony.
Książki Lisy Gardner należą do tej drugiej grupy.
Kolejny raz mam czerwone z niewyspania oczy ale nigdy tego nie żałuję i wiem,że jeszcze sporo takich nocy i książek przede mną.I to znakomicie poprawia mój humor.
Na wakacje i na każdą inna porę roku,dla wielbicieli kryminałów i dla tych,którzy mają chęć na małą ucieczkę z otaczającej ich rzeczywistości.
Absolutnie zakazane nadętym mądralom ponieważ grozi im poluzowanie ściśle upakowanych klepek ;-)

{}× 7 | link |
@bea-ta
2020-03-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane przeczytane 2020 Biblioteka domowa

Miała oderwać mnie od myśli o pandemii, o tym, co wydarzy się w najbliższych tygodniach. Nie oderwała. Nie porwała. Nie wciągnęła. Postawiłam przed nią zbyt trudne zadanie? Być może… Być może w innym czasie przeczytałabym ją bez zniecierpliwienia, bez wytykania autorce niedorzeczności, nierozwiniętych tropów, bez osłupiałego „że co?” w zakończeniu. Bo kilka pomysłów było intrygujących, bo sposób opowiadania był ciekawy, bo postaci były wyraziste…

{}× 7 | link |
@Nina
2019-11-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2016 E-book

Oficjalnie wpisuję Lisę Gardner na listę moich ulubionych autorów. Świetnie skonstruowany thriller, trzyma czytelnika w napięciu i niepewności do samego końca. Już wiesz na pewno, już przeczuwasz zakończenie a tu nagle BUM! Nie, nie masz racji. I tak autorka będzie Cię zwodzić niemal do końca. Lubię to

{}× 7 | link |
@sandrajasona
2019-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2019

Sandra i Jason to typowe małżeństwo, samodzielnie zajmują się czteroletnią Ree. Pracują na zmiany, kiedy Jason wraca nad ranem do domu zastaje samą Ree, po żonie nie ma śladu. Do śledztwa skierowana zostaje sierżant Warren D.D. , której od razu nie podoba się mąż, nie okazuje uczuć, nie interesuje się sprawą. Podczas dochodzenia okazuje się, że małżeństwa nikt nie zna, z nikim się nie przyjaźnili, a ich życie sprzed pięciu lat było zagadką. Mimo to podejrzanych jest kilku: mąż, sąsiad (przestępca seksualny), uczeń ze szkoły, wujek tego ucznia, a na końcu też dziadek. Niestety pomimo podjętych czynności młodej mamy nie udaje się odszukać. Sprawy gmatwają się coraz bardziej, kiedy na jaw wychodzą skrywane przez wszystkich tajemnice. Kim są Sandra i Jason, co skrywają, czy ona uciekła, czy ktoś ją zabił lub porwał?
Autorkę biorę do czytania w ciemno i tym razem się nie zawiodłam. Intryga, powody, tajemnice, motywy znów wbijają w fotel. Mamy jednocześnie narrację kilku osób, które z własnego punktu widzenia opisują wydarzenia. Mimo, że Warren D.D. jest jak na lekarstwo, to nie brakuje śledztwa, bardziej rozwinięta jest warstwa opisująca pozostałe postaci thrillera. Postaci są pełnokrwiste: historia Jasona i jego żony, a przede wszystkim sąsiada ukazują prawdę, że przeszłość ma ogromny wpływ na teraźniejszość. Doskonałe jak zawsze studium ludzkiej natury, bez brutalności w opisie, ale jednocześnie przerażające.

{}× 5 | link |
@Siostra_Kopciuszka
2020-03-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 👨 autor : Gardner Lisa

Moja ocena tej pozycji to siedem gwiazdek , czyli bardzo dobra , chociaż wydaje mi się słabsza od innych książek tej autorki które przeczytałam wcześniej . A na pewno od wciąż bezkonkurencyjnych w mojej ocenie '' Dziecięcych koszmarów '' . W tej książce wszystko jest oki , świetna intryga , niebanalne dzieciaki w rolach wcale nie poślednich . Zwroty akcji i umiejętne kierowanie palca wskazującego na '' winnych '' . Rodzina w której wszystko wydaje się być akuratne jak powiedziała Detektyw D.D. Warren , państwo Jones uśmiechali się do sąsiadów , ale się z nimi nie przyjaźnili . W domu było posprzątane , ale nie sterylnie itd. Wszystko było z rozmysłem wyważone i dopilnowane , jakby za wszelką cenę pan i pani Jones starali się '' nie wychylać '' nie zwracać na siebie uwagi . Jak się okazuje mieli ku temu swoje powody , chociaż każde z nich , inne . Jednak , ponieważ żyjąc w społeczeństwie nigdy się nie jest zupełnie anonimowym , również i ich tajemnice zaczynają powoli wynurzać się z doskonałej wydawałoby się przykrywki zwyczajności i pospolitości . Zwłaszcza kiedy przykładna nauczycielka gimnazjum , matka rezolutnej czterolatki i cudowna żona znanego dziennikarza , nagle znika w środku nocy pozostawiając wszystko , łącznie ze swoją komórką i torebką , a nawet koszulą nocną w którą była wcześniej ubrana . książka mi się podobała i właściwie tylko jedno mnie irytowało . Mianowicie nie kto inny tylko Detektyw D.D. Warren , zadufana w sobie policjantka która biega po wszystki...

{}× 3 | link |
@Magdis
2013-04-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Kryminały, thrillery, horrory - czyli uwielbiam się bać!

Czytałam ją w pracy, po nocach, kiedy tylko się dało aby wreszcie dowiedzieć się jak się skończy. Jest cudnie napisana. Każdy rozdział kończy się tak, aby wzbudzać w czytelniku coraz większą ciekawość. Zakończenie - nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy, polecam gorąco!

{}× 3 | link |
@deana
2015-08-07
Przeczytane

Każde małżeństwo jest w pewien sposób podobne. Dwoje obcych osób spotyka się i postanawia razem dzielić codzienność. Zazwyczaj podyktowane jest to miłością. A co by było gdyby nie uczucia stały za tą decyzją a pragnienie ucieczki i schronienia się? Takim specyficznym małżeństwem są Sandra i Jason Jones. Z pozoru normalna, sympatyczna para wychowująca wspólnie córkę, Ree. Dopiero tajemnicze zniknięcie Sandry sprawi, że na jaw wyjdą skrzętnie skrywane tajemnice. W murze perfekcjonizmu zaczną pojawiać się wyłomy. Kochający mąż zamiast szukać żony utrudnia pracę policji izolując córkę, chowając dowody i rzucając fałszywe tropy. A i żona okazuje się nie być tak wspaniała jak chciałoby wierzyć otoczenie. Co sprawiło, że tych dwoje obcych sobie ludzi wzięło ślub? Dlaczego ona zniknęła? Czy żyje? Zaczyna się pasjonujący wyścig z czasem. Pojawiają się kolejne zamieszane w sprawę osoby, każda z własną teorią. Policjanci będą musieli przedzierać się przez wiele warstw kłamstw, półprawd aby dotrzeć do rozwiązania. Gdy zaczynałam czytać powieść Lisy Gardner pierwsze moje skojarzenia biegły w stronę ,,Zaginionej dziewczyny". Też mamy młode małżeństwo, gdzie żona znika i pierwszy podejrzany to mąż ukrywający swoją działalność i mający dosyć tajemniczą przeszłość. Na szczęście to tylko pierwsze skojarzenie. Dalej akcja rozwija się zupełnie inaczej. Każda strona przynosi nowy sekret, nowy zaskakujący trop. W pewnym momencie zaczynamy gubić się w domysłach i trudno jest rozpoznać co jest prawd...

{}× 1 | link |
@Toska98
2020-08-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Jak dla mnie “Sąsiad” Lisy Gardner to książka rewelacyjna na weekend, wakacyjny wyjazd, wieczorną lekturę. Wciąga, od razu angażuje, każe analizować różne wątki. Nie mamy ochoty się od niej odrywać, a gdy już udaje się wrócić do dalszego czytania, to się nie nudzimy. Mnie ta książka przede wszystkim zaintrygowała. Poruszane wątki mnie szokowały, przerażały, budziły podejrzenia. Trzeba przyznać, że fabuła jest rewelacyjnie opracowana i rozbudowana. Mówiąc kolokwialnie trzeba mieć łeb, żeby coś takiego wymyślić. Lisa Gardner staje się jedną z moich ulubionych pisarek. Nie wciska w fotel, ale też nie daje o sobie zapomnieć.

Cała recenzja: https://znakomita.com/2020/08/19/sasiad-35-2020/

{}× 1 | link |
@Karina825
2014-07-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Lisa Gardner po mistrzowsku włada konstrukcją swojej opowieści. Każdy rozdział odsłania nowe fakty, konfrontuje bohaterów z nowymi sytuacjami i zaskakuje ich reakcjami. Na końcu nic nie jest takie, jakim wydaje się na początku... http://zawsze-z-ksiazka.blogspot.com

{}× 1 | link |
@Sky
2016-06-11
Przeczytane

strasznie szybko się czytało, porwało mnie totalnie. akcja wartka, wiele niewiadomych, z trudem odkładałam na później... ale zakończenie totalnie mnie rozczarowało :(

{} | link |
@Remma
2021-03-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane cykl kryminał/sensacja
@Jjolka
2020-07-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@adamkicza
2020-04-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Przeczytane, Posiadam
@Wiesia
2020-05-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam 📚 Thriller / kryminał 🕵️‍♂️ z - Gardner Lisa przeczytane w 2020
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Sąsiad. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Samotna
Samotna
Lisa Gardner
{}7.3/10
Sama w matni kłamstw. Sama w gąszczu oskarżeń. Sama wśród koszmarnych wspomnień. Sama wobec wroga – ...
W ukryciu
W ukryciu
Lisa Gardner
{}7.6/10
Annabelle Granger uciekała, odkąd sięga pamięcią. Jej rodzina regularnie zmieniała nazwisko, miejsca...
Dziecięce koszmary
Dziecięce koszmary
Lisa Gardner
{}8.2/10
W pewien upalny, sierpniowy dzień w robotniczej dzielnicy Bostonu dochodzi do brutalnej zbrodni. Gin...
Kochać mocniej
Kochać mocniej
Lisa Gardner
{}8/10
Brian Darby leży martwy na kuchennej podłodze. Jego żona, funkcjonariuszka policji stanowej, Tessa L...
Złap mnie
Złap mnie
Lisa Gardner
{}6.7/10
Trzeba być odważnym. Wszyscy kiedyś umrzemy. D.D.Waren, wyszczekaną panią sierżant bostońskiej polic...
Nie bój się
Nie bój się
Lisa Gardner
{}7.7/10
Detektyw D.D. Warren musi zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem i stawić czoło seryjnemu zabójcy, który ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl