W ukryciu

Lisa Gardner
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 33 ocen kanapowiczów
W ukryciu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 33 ocen kanapowiczów

Opis

Annabelle Granger uciekała, odkąd sięga pamięcią. Jej rodzina regularnie zmieniała nazwisko, miejsca zamieszkania, samochód. Problem w tym, że po śmierci rodziców dorosła już Annabelle dalej nie ma pojęcia, przed kim jej rodzina tak naprawdę uciekała. Stara się żyć normalnie, nie dopuszczając do siebie myśli, że gdzieś tam czyha na nią coś, przed czym ojciec całe swoje życie próbował ją ochronić. Jednak, gdy pewnego dnia bierze do ręki poranną gazetę, z której dowiaduje się, że zmumifikowane ciało małej Annabelle Granger znaleziono w masowym grobie na terenie byłego szpitala psychiatrycznego, koszmar powraca... Sprawa porwania Catherine Gagnon prześladowała policjanta, Bobby'ego Dodge'a, latami. Związek emocjonalny, jaki połączył go z ofiarą oraz niefortunna policyjna akcja niemal zrujnowały mu karierę. Kiedy uporał się wreszcie z demonami przeszłości, zrezygnował z pracy snajpera i próbując się odciąć od przeszłości, rozpoczął pracę detektywa, sprawy zdawały się biec wreszcie dobrym torem. Ale pewnego dnia zostaje wezwany na niecodzienne miejsce zbrodni. Podobieństwo podziemnej kryjówki do dawnego więzienia Catherine, sześć zmumifikowanych zwłok i tylko jeden ślad muszą być zapowiedzią kolejnego koszmaru...
Data wydania: 2008-09-05
ISBN: 978-83-7508-097-1, 9788375080971
Wydawnictwo: Sonia Draga
Cykl: Detektyw D.D. Warren, tom 2
Stron: 412
Mamy 4 inne wydania tej książki

Autor

Lisa Gardner Lisa Gardner
Urodzona w 1956 roku w USA ( Oregon)
Absolwentka University of Pensylvania, przez dwa lata pracowała w firmie konsultingowej w Bostonie. Potem poświęciła się pisarstwu. Pierwsza książka Mąż doskonały była oszałamiającym sukcesem. "New York Times" nazwał ją wstrząsającą powieścią z najcz...

Pozostałe książki:

Dziecięce koszmary Powiem tylko raz Samotna Sąsiad W ukryciu
Wszystkie książki Lisa Gardner

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kiedy strach kieruje życiem

{} WYBÓR REDAKCJI
3.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Makabryczne odkrycie, przerażająca zbrodnia, utracona tożsamość. " Na majówkę wybrałam sobie pewniaka. "W ukryciu" Lisy Gardner jest drugą częścią cyklu o D. D Warren. Pierwszą przeczytałam z przyjemnością i zainteresowaniem. Dwa lata po wydarzeniach z "Samotnej" Bobby Dodge, niegdyś snajper w wydziale do Zadań Specjalnych, teraz świeżo upieczo... {} Recenzja książki W ukryciu

@Wiesia@Wiesia {}× 28

Specyficzne więzienie, w którym nie było murów.

26.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„W ukryciu” thriller, w którym sekrety, niedopowiedzenia i zawiłości towarzyszą nam, od pierwszych stron do samego końca. Lisa Gardner to mistrzyni, w stopniowym dawkowaniu emocji, w pobudzaniu uczuć i wyobraźni czytelnika. Poruszająca opowieść o siedmioletniej dziewczynce, której dzieciństwo przypominało ciągłą ucieczkę, niezliczona ilość miast, ... {} Recenzja książki W ukryciu

@ela_r22@ela_r22 {}× 16

Rażąca skalą niebezpieczeństwa … Ostrożnie!!!

14.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Lisa Gardner potrafi zaskakiwać i sprawiać przyjemność. Doskonale wbija się w potrzeby czytelnika, by je w pełni zaspokoić. Czego świetnym przykładem jest drugi tom z cyklu o Detektyw D. D. Warren, W ukryciu. Detektyw D. D. Warren po raz kolejny będzie miała okazję współpracować na gruncie zawodowym z byłym partnerem życiowym, jak i współpracowni... {} Recenzja książki W ukryciu

@malgosialegn@malgosialegn {}× 4

Na celowniku mordercy.

28.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„W UKRYCIU” Lisa Gardner Wydawnictwo Albatros Co to była/jest za powieść. Niesamowity thriller z naszą ukochaną D.D. Warren. Czy lubicie tropić seryjnych morderców? Ja uwielbiam. Oczywiście tylko czytając. Nie biegam za mordercami. He he he. Tym razem D.D. Warren i Bobby Doge zmierzą się z kolejnym psychopatą. W ruinach zakładu dla psychicznie c... {} Recenzja książki W ukryciu

@lukrecja84@lukrecja84 {}× 2

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2021-09-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021 Wydawnictwo Albatros

Uciekać przed nieznanym.

Annabelle odkąd pamięta żyje na walizkach w ciągłym stresie. Wraz z rodzicami ucieka, przed czym? Sama dokładnie nie wie, a każde pytanie jest spychane i w dalszym ciągu pozostaje bez odpowiedzi. Lata mijają, a wędrówka rodziny i wiążących się z tym zmianą tożsamości w dalszym stopniu trwa. Kiedy w końcu znalazła swoje miejsce dowiaduje się z wiadomości, że policja odnalazła zwłoki dziewczynki, która nazywa się identycznie jak kobieta..
Jak się okazuje na miejscu przerażającego znaleziska zostają znalezione zwłoki sześciu dziewczynek, a tylko jednej udało się ustalić tożsamość.
Do sprawy nie może się włączyć nikt inny jak profesjonalna detektyw sierżant D. D. Warren z towarzyszącym Bobbym Dodgem.

Lubię zawiłości i liczne tajemnice, a takich tutaj mamy pod dostatkiem. Nieujawniona przeszłość z dzieciństwa Annabelle i stopniowe odkrywanie poszlak. Niestety zamieszczone wątki poboczne, nie wnosiły nic do powieści, a jedynie spowolniały prowadzenie dochodzenia. Były również odniesienia do poprzedniego tomu, więc dodawały intrygujących momentów. Jednak przyznam, że całe śledztwo zostało dopracowane w każdym szczególe, a autorka niesamowicie oddaje klimat, towarzyszący mu strach i każdą emocję głównej bohaterki.
Jeśli lubicie klimatyczne kryminały z psychopatycznym mordercą i intrygującymi bohaterami będzie to będzie to dla Was lektura obowiązkowa.

{}× 6 | link |
@Malwi
2021-09-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Życie Annabelle to ciągła ucieczka i irracjonalny strach. Od kiedy pamięta ona wraz z rodzicami nieustannie i cyklicznie przeprowadza się w odległe zakątki Stanów zmieniając przy okazji tożsamość. Całe jej życie oparte jest na strachu przed nieznanym wrogiem. Po śmierci rodziców kobieta postanawia osiąść na dłużej w mieście które pamięta z dzieciństwa.

W tym samym czasie w piwnicy nieczynnego zakładu psychiatrycznego odnalezione zostają zwłoki sześciu dziewczynek popakowane w worki. Jedna z nich nazywa się tak samo jak ona gdy mieszkała w tym miasteczku. Podczas prowadzonego śledztwa na jaw wychodzą przerażające fakty.

Jaki jest związane między jej dotychczasową tułaczką a przerażającym odkryciem?

Podczas czytania odczuwalny jest klimat osaczenia i strachu. Autorka świetnie wykreowała swoich bohaterów i uwikłała ich w nie lada intrygę.

{}× 6 | link |
@coolturka104
2021-10-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

"W ukryciu" Lisy Gardner jest drugim tomem cyklu z detektyw D.D. Warren, to wznowienie serii przez Wydawnictwo Albatros.

Już opis sprawił, że moja ciekawość sięgnęła zenitu. Tak wiele imion, tak dużo tożsamości. Zmuszona do ciągłych przeprowadzek z rodzicami uciekającymi wciąż przed Czymś Strasznym, Annabelle w wieku dwudziestu dwóch lat zostaje sierotą i nie wie, czego powinna się obawiać, rodzice nie zdążyli przekazać jej tej wiedzy.

W ru­inach daw­ne­go za­kła­du psy­chia­trycz­ne­go znaleziono zmu­mi­fi­ko­wa­ne zwło­ki sze­ściu dziew­czy­nek. Tylko jedną z nich udaje się zi­den­ty­fi­ko­wać – An­na­bel­le M. Gran­ger.
To samo imię i na­zwi­sko nosi ukrywająca się latami dziewczyna.

Na pewno nie spodziewałam się zastać tu Bobby'ego, bohatera poprzedniej części, było to zaskakująco miłe spotkanie. Wraz z de­tek­tyw sier­żant D.D. War­ren zajmie się tą tajemniczą sprawą, a gdy okaże się, że
An­na­bel­le nie umar­ła i ktoś wciąż czyha na jej życie, wszystko nabiera innego znaczenia.

"Praw­da jest taka, że jeśli je­steś dziec­kiem i ktoś chce cię skrzyw­dzić, nie masz zbyt wiel­kich szans".

Niezwykle skrupulatnie przedstawiona praca
zespołu dochodzeniowego wraz ze wszystkimi etapami zawiłego śledztwa noszą wszystkie znamiona wyśmienitej uczty kryminalnej. Historia Annabelle to świetna opowieść stricte psychologiczna, a połączenie obu tych płaszczyzn, dało znako...

{}× 5 | link |
CZ
2021-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam

Przedstawiam kolejną, trzymającą w napięciu książkę autorki - "W ukryciu". Ciekawa fabuła, dynamiczna akcja, świetna historia. Kolejny raz detektyw D. D. Warren współpracuje ze swoim znajomym Bobby Dodge. W murach starego, opuszczonego szpitala psychiatrycznego znalezione zostają zwłoki sześciu dziewczynek. Wokół szui jednej z nich znaleziono naszyjnik z imieniem i nazwiskiem Annabelle. Prasa podała tę informację do publicznej wiadomości. Ale okazuje się, że Annabelle, teraz już dorosła osoba, żyje, mieszka sama, rodzice już nie żyją. Zadaniem detektywów jest odnalezienie mordercy sprzed kilku lat. Kim więc jest znaleziona dziewczynka z naszyjnikiem Annabelle?

Annabelle, odkąd skończyła 7 lat, razem z rodzicami zmieniała miejsce zamieszkania oraz tożsamość. Co skłoniło rodziców do takiego życia? Przed czym uciekali?

Część rozdziałów opowiada Annabelle - narracja w pierwszej osobie, pozostałe treści mówiące o śledztwie, autorka przedstawiła w trzeciej osobie.

Więcej informacji nie można zdradzać, ale zdecydowanie zachęcam do lektury! Thriller czyta się szybko, ta skomplikowana historia bohaterki na pewno Was zaciekawi, a zakończenie zaskoczy! Doskonała powieść, cały czas trzyma w napięciu, trudno oderwać się od czytania.

Jeśli jeszcze ktoś nie zna książek Lisy Gardner to zachęcam!

{}× 4 | link |
@Sky
2015-11-01
Przeczytane

ponownie nie mogłam się oderwać :) fabuła strasznie wciągająca, pełno niespodziewanych zwrotów akcji, zaskakujące zakończenie, którego w życiu bym się nie spodziewała :) coś mi się wydaje, że Lisa Gardner to moja nowa ulubiona autorka :)

{}× 4 | link |
@szpaczek444
2021-10-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Hej, cześć i czołem! 🖐🏻

Mieliście kiedyś styczność z pisarką @lisagardnerbks?

⭐RECENZJA⭐

Makabryczna zbrodnia. Śledztwo, które prowadzi detektyw Warren wraz z kolegą. Dziewczynka, która miała nie żyć, a jednak żyje. O co w tym wszystkim chodzi? Czy śledztwo wykaże kto, co i dlaczego?
✖️
"W ukryciu" to drugi tom serii o Detektyw Warren. Pierwszy tom "Samotna" bardzo mi się podobał. Tutaj było tak samo! Historia porwała mnie od samego początku, a zakończenie zrobiło furrorę! 🤯 Morderstwa, niewiadoma i cała ta tajemnicza otoczka w fabule daje wiele znaków zapytania ?🤔? Czy dowiemy się jak to wszystko się potoczy? A i owszem, ale to trzeba przeczytać tę powieść 🤪 Autorka @lisagardnerbks ma niesamowicie lekkie pióro, a styl napisanej lektury jest przyjemny, mimo ciężaru historii. No historia nie jest banalna i niskich lotów. Wręcz przeciwnie! Cała fabuła zakrawa o szok i niedowierzanie, a brutalność zbrodni może sięgnąć zenitu. Czasem nie dowierzałam w to, co tutaj czytałam. Momentami miałam ciarki na całym ciele. Bohaterowie w moim mniemaniu są dobrze wykreowani. Czuć ich emocje, czuć to z czym się mierzą, czuć tak naprawdę wszystko. Tajemniczość, brutalność, zagmatwanie towarzyszy naszym postaciom cały czas. Czy przeszłość może mieć wpływ na teraźniejszość i przyszłość? Owszem! Co więcej mogę dodać? ...

{}× 3 | link |
@sandrajasona
2019-11-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2016 Thiller

Dlaczego ktoś ucieka przez całe życie - odpowiedź jest prosta - boi się. Polubiłam bohaterów, ich relacje. To już następna książka autorki, którą polecam.

{}× 3 | link |
@tomzynskak
2021-10-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

„W ukryciu” to drugi tom z serii o Detektyw D.D. Warren Lisy Gardner. Już tyle razy o niej wspominała, że chyba nikogo nie zdziwi jak napiszę, że tę część także polecam.
Tym razem stajemy się świadkami zagadkowego morderstwa, a raczej morderstw sześciu dziewczynek. Jednak to ciało jednej z nich okazuje się być największą zagadką. Okazuje się, że zidentyfikowana dziewczynka wciąż żyje… Brzmi intrygująco?

Od samego początku książkę czytałam z zapartym tchem i nie chciałam jej odkładać na bok. Czuć tajemniczość, intrygę, a zwroty akcji potrafią przyspieszyć bicie serca. Styl jakim posługuje się autorka jest świetny, a jej pomysły na fabułę są oryginalne.
Tym razem mamy do czynienia z dwoma rodzajami narracji - trzecioosobowego narratora oraz pierwszoosobowej narracji samej Annabelle, czyli jednej ze zidentyfikowanych dziewczynek. Pośród jej myśli i wydarzeń, których stajemy się świadkami czuć wiele emocji, które odbieramy całymi sobą. Postać Anabelle jest skonstruowana jako z pozoru silna kobieta, która pod skorupą wciąż jest małą dziewczynką. Zagubioną, szukającą prawdziwych rodziców…
Samo śledztwo, jak zawsze odwzorowane jest w sposób bardzo realistyczny, a autorka podsuwa nam wielu potencjalnych sprawców. Jednak to jak wprowadza nas „w maliny” jest genialne. Samo zakończenie okazało się być troszeczkę naciągane i do przewidzenia jeżeli książkę czytało się uważnie.

Co tu dużo mówić - jeżeli ...

{}× 1 | link |
@czytanie.na.platanie
2021-10-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Współpraca Przeczytane 2021 Posiadam

Książki autorki czytałam przed wielu laty i cieszę się, że Wydawnictwo Albatros podjęło się ich wznowienia. Tym bardziej, że wtedy wypożyczałam je z biblioteki, a tę autorkę chętnie zobaczę na swoich półkach.

Rodzina Annabelle uciekała od kiedy kobieta pamięta. Zmieniały się miejsca zamieszkania, ich tożsamość, niezmienny pozostawał strach. Tylko czego obawiał się jej ojciec? Czy powodowała nim troska o bezpieczeństwo córki, czy daleko posunięta paranoja?

Gdy, już jako dorosła kobieta dowiaduje się, że została uznana za zmarłą, postanawia odkryć swą owianą mrokiem i poczuciem zagrożenia przeszłość. Czy wyjście z ukrycia i poznanie prawdy przyniesie jej ukojenie? A może narazi na niebezpieczeństwo?

„W ukryciu” to drugi tom cyklu z detektyw D.D. Warren, która wraz z Bobbym Dodgem próbuje znaleźć sprawcę szokującego morderstwa sześciu dziewczynek. Warto zacząć lekturę od części pierwszej, bo są one powiązane nie tylko osobami głównych bohaterów.

Choć i jej poznanie nie nakieruje nas na osobę sprawcy. Będziemy, podobnie jak śledczy, błądzić we mgle i tylko podążanie za każdym, wydawać by się mogło, nieistotnym szczegółem przyniesie w końcu oczekiwane efekty.

To powieść, która nie tylko szokuje brutalnością popełnionej zbrodni i głębią ludzkiego zwyrodnienia, ale stanowi emocjonującą lekturę ze świetnie wykreowanymi postaciami i zatrważającą intrygą. Oczywiście przyjemność potęguje znakomity styl autorki i relacja, jaką udało jej s...

{}× 1 | link |
@joannaurb
2022-01-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
MA
2021-11-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@ReniBook
2021-10-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@malgosialegn
2021-10-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@lukrecja84
2021-09-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Remma
2021-03-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane cykl kryminał/sensacja
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka W ukryciu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Czyste zło
Czyste zło
Lisa Gardner
{}7.8/10
W górach Georgii odnaleziono szkielet kobiety. Ale prawda o tej zbrodni wciąż owiana jest tajemnicą...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl