Schiza. Życie ze schizofrenią

Walenty Biały
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Schiza. Życie ze schizofrenią
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Czasem własny umysł staje się największym piekłem.

Życie dwudziestoletniego Filipa upływa bez większych zmartwień i problemów. Wprawdzie niedawno stracił miejsce na uczelni, jednak zamierza ponownie dostać się na studia. Nie musi też przejmować się finansami – jako współwłaściciel firmy prowadzonej przez jego matkę, może pozwolić sobie na samodzielne mieszkanie i wiele drobnych przyjemności. Nic nie wskazuje na to, że już wkrótce codzienność, jaką znał, przestanie istnieć… Podstępna choroba, która wydawała mu się czymś odległym i nierealnym, zdezorganizuje całe jego życie, które od tej pory stanie się nieustanną walką o siebie.

Schiza to poruszający zapis autentycznych przeżyć człowieka dotkniętego chorobą psychiczną, a zarazem ważny głos apelujący o tolerancję i pomoc dla tych, którzy każdego dnia zmagają się ze swoimi niewidzialnymi demonami.

Zwiedziliśmy nawet największy kanion w Europie, ale seksu nie uprawialiśmy ani razu. Miałem nadzieję, że na takim wyjeździe nasza namiętność wróci, lecz dla mojej żony było stanowczo za gorąco i zbyt duszno na seks. Zastanawiałem się, gdzie się podziała ta kobieta, która podczas naszego narzeczeństwa chciała się ze mną kochać praktycznie każdego dnia. Postanowiłem udać się w tajemnicy przed nią do seksuologa, bo myślałem, że może to moja wina albo że coś dolega mojej żonie.
W poszukiwaniu lekarza wstąpiłem do prywatnej przychodni na rynku. Niestety, nie mieli seksuologów, za to twierdzili, że mają świetnych psychologów. Uznałem, że lepsze to niż nic. Zarejestrowano mnie do terapeutki, magister Marii P., kobiety, która, jak się później okazało, miała zmienić moje życie na zawsze.
Data wydania: 2020-09-21
ISBN: 978-83-8147-949-3, 9788381479493
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 204
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Schiza. Życie ze schizofrenią"

2.12.2020

„Czasem własny umysł staje się największym piekłem”. Nigdy nie wiadomo kiedy i kogo zaatakuje ta podstępna choroba. Schizofrenia. Filip ma dwadzieścia lat i całe życie przed sobą. Jego życie do tej pory przebiegało bez większych zmartwień czy trosk. Nie martwi się finansami. Razem z matką prowadzi dobrze prosperującą firmę. Wynajmuje kawale... Recenzja książki Schiza. Życie ze schizofrenią

Smutny temat

1.10.2020

_• Dwudziestoletni Filip jego życie płynie dość szybko i bez większych zmartwień. Nie przejmuje się finansami, gdyż jest współwłaścicielem firmy prowadzonej wraz z matką. Nagle jego życie się zmienia. Podstępna choroba niszczy jego dotychczasowe życie. _• "Schiza" to zapis autentycznych przeżyć człowieka , który cierpiał na schizofrenię. Książkę ... Recenzja książki Schiza. Życie ze schizofrenią

× 6

Psychika naciejmniejszym zakamarkiem naszego organizmu.

23.10.2020

Książka, którą naprawdę jest mi ciężko ocenić, bo nie uważam, że jestem osobą, która jest kompetentna, by oceniać czyjeś życie. Jako że nie jest to powieść fikcyjna, a zapiski z życia osoby zmagającej się ze schizofrenia i osobowością borderline nie wiem, jak daleko mogę się w swojej recenzji posunąć. Sama książka jest krótka, a zawarte w niej je... Recenzja książki Schiza. Życie ze schizofrenią

@Bookinka@Bookinka × 3

Piekło w głowie

24.10.2020

Choroby psychiczne są wciąż tematem tabu, nikt się nie chwali, że odwiedza psychiatrę, a pobyt w szpitalu psychiatrycznym pomija się wymownym milczeniem. Z lekkim politowaniem patrzy się na chorych, bo przecież rozczulają się nad sobą, są leniwi i w końcu mogliby wziąć się w garść. Punkt widzenia zmienia się diametralnie gdy choroba dotknie nas... Recenzja książki Schiza. Życie ze schizofrenią

Moja opinia o książce

Opinie

@klaudia.brozyna2320
2021-05-13
8 /10

„Schiza” to poruszający zapis autentycznych przeżyć człowieka dotkniętego chorobą psychiczną, a zarazem niezmiernie ważny głos apelujący o tolerancję i pomoc dla tych, którzy każdego dnia zmagają się ze swoimi niewidzialnymi demonami.

Muszę przyznać, że książka ta bardzo mocno mną wstrząsnęła i trudno mi się po niej otrząsnąć. Do tej pory ciężko mi zrozumieć jak bardzo życie człowieka może z dnia na dzień się zmienić. Choroby psychiczne są niesamowicie podstępne, ujawniają się w najmniej oczekiwanym momencie. Nie mówi się w naszym społeczeństwie wiele o depresji, schizofrenii. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że schorzenia dopadające umysł są tak samo ważne i niebezpieczne jak te dopadające ciało. Filip w takim momencie swojego życia został sam. Zawiedli najbliżsi, zawiedli lekarze, zawodził on sam. Łzy same napływały mi do oczu, gdy przerzucałam kolejne kartki książki, a on upadał coraz niżej, nie radząc sobie z własnym umysłem. Bezsilność, osamotnienie, brak wsparcia, nałogi którymi stara się poradzić sobie z niezdiagnozowaną chorobą. Wszystko ściągało go na samo dno, a on nie widział drogi ku górze. Dorosły mężczyzna, który stał się uzależnionych od innych.

Moim zdaniem, każdy z nas powinien przeczytać choć raz, jedną taką książkę.

Sięgnijcie po „Schizę”. Dla zrozumienia, dla współczucia, dla chęci pomocy.

| link |
@malwinasleziak
2021-12-13
8 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2020-12-02
7 /10
Przeczytane
@zkotemczytane
2020-11-23
3 /10
Przeczytane
@zetbasia27
2020-10-24
7 /10
Przeczytane
@Bookinka
2020-10-23
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Schiza. Życie ze schizofrenią. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl