Schulz/Forum 3

Jerzy Jarzębski, Paweł Dybel, Stanisław Rosiek, Piotr Millati ...
Książka Schulz/Forum 3
Książka Schulz/Forum 3
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Czasopismo poświęcone Brunonowi Schulzowi – jego osobie i jego dziełu – powinno powstać już dawno. Właściwie nie wiadomo, dlaczego dochodzi do tego dopiero teraz. Jak mało który spośród polskich twórców Schulz przyciąga uważne spojrzenia świata. Jego dzieło zaś, choć objętościowo niewielkie, tworzy pełen pokus labirynt o rozwidlających się ścieżkach, prawdziwe uniwersum ludzi, idei, rzeczy, zwierząt, roślin, pór roku, nocy lipcowych i nocy wielkiego sezonu… W ostatnich kilkunastu latach nastąpił niebywały przyrost prac poświęconych Schulzowi, komentarzy do jego dzieła, interpretacji i egzegez. Granice wiedzy o pisarzu są już dzisiaj zbyt rozległe, by móc je ogarnąć jednym spojrzeniem. Mało komu udaje się więc zapanować nad światem pisarza i jego czytelników. Konieczne wydaje się zatem stworzenie mechanizmów autorefleksji i autokrytyki. Schulzologia powinna przyjrzeć się samej sobie, rozpocząć systematyczne porządkowanie swojej dziedziny, wprowadzić mechanizmy sprawdzenia i weryfikacji mnożących się dyskursów o Schulzu. W trzecim zeszycie : Paweł Dybel pisze o obrazach kobiet w Sierpniu Schulza. Wiera Meniok analizuje przypadek hermeneutyki fenomenologicznej Brunona Schulza. Ireneusz Łysik opowiada o filatelistycznych inklinacjach Schulza i Waltera Benjamina. Jerzy Kandziora przygląda się Regionom wielkiej herezji Jerzego Ficowskiego. Bohdan Łazorak szkicuje portret Izydora Schulza, starszego brata Brunona. Ponadto: Jerzy Jarzębski i Stanisław Rosiek o edycji tekstów Schulza. O Brunonie Schulzu, poecie i malarzu Ludwika Lillego. Markownik schulzowski Tomasza Leca. Schulzowska inicjacja Tymoteusza Skiby Trzy recenzje książek schulzologicznych.  
Data wydania: 2013-11-01
ISBN: 978-83-7908-006-9, 9788379080069
Wydawnictwo: Fundacja Terytoria Książki
Seria: Schulz/Forum
Kategoria: Publicystyka i Esej
Stron: 162
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Schulz/Forum 3 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Schulz/Forum 3. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}