Stanisław Lem - pisarz, myśliciel, człowiek

Jerzy Jarzębski
Stanisław Lem - pisarz, myśliciel, człowiek
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Teksty tu zebrane są przeglądem różnych metodologii i mód badawczych, na różnych też punktach twórczości Stanisława Lenia skupiają swą uwagę, co pozwala nam oglądać utwory pisarza z wielu perspektyw, podziwiać koncepcje filozoficzne, śledzić, w jaki sposób filozoficzna teoria zakotwiczona jest w obrazach świata i w działaniach bohaterów. Analizy dowodzą, jak wielkiej pracy trzeba, aby Lema czytać we wszystkich przekrojach jego zawrotnej intelektualnej komplikacji. Dowodzą też ponad wszelką wątpliwość, że trud to opłacalny.
Wybór materiałów z konferencji naukowych poświęconych twórczości Stanisława Lema zorganizowanych w Krakowie w listopadzie 1999 roku i w Szczecinie w maju 2000 roku.
Książka ukazuje reprezentatywny obraz aktualnego stanu badań polskich i zachodnich literaturoznawców, prezentując rozmaite sposoby odczytywania i interpretowania najważniejszych tematów i problemów pisarstwa i filozofii Stanisława Lema.

Data wydania: 2001-01-05
ISBN: 978-83-08-03298-5, 9788308032985
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 440
dodana przez: jatymyoni

Autor

Jerzy Jarzębski Jerzy Jarzębski
Urodzony 22 sierpnia 1947 roku w Polsce (Bytom)
Jerzy Jarzębski – wybitny historyk literatury i krytyk literacki. Znawca twórczości Stanisława Lema, Bruno Schulza i Witolda Gombrowicza. Laureat Nagrody im. Kościelskich.

Pozostałe książki:

Wszechświat Lema Gombrowicz Gry poetyckie i teatralne Miasta, rzeczy, przestrzenie Spór o SF
Wszystkie książki Jerzy Jarzębski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Stanisław Lem - pisarz, myśliciel, człowiek nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Stanisław Lem - pisarz, myśliciel, człowiek. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl