Seksuolożki. Sekrety gabinetów

Marta Szarejko
7.0 /10
Ocena 7.0 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów
Seksuolożki. Sekrety gabinetów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.0 /10
Ocena 7.0 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów

Opis

Ginekolog zapyta Cię o ostatnią miesiączkę, a seksuolog – czy czerpiesz radość z seksu. Seks jest papierkiem lakmusowym relacji. Czy można tworzyć dobry związek bez udanego życia seksualnego? Czy problemy małżeńskie można rozwiązać w łóżku? O seksie chcielibyśmy wiedzieć wszystko. Wstydzimy się, więc o nic nie pytamy. Czy Polki odczuwają przyjemność z seksu? Jaki wpływ na seks ma nauczanie Kościoła? Czy kobiety mogą mieć większe potrzeby seksualne od swoich partnerów? Czy kobieta, która nie ma ochoty na seks, jest „popsuta”? Czy masturbacja jest powodem do wstydu? Jak wygląda seks w ciąży i po porodzie? Jak zaspokoić naturalne potrzeby seksualne osoby z upośledzeniem fizycznym lub umysłowym? Czy po pięćdziesiątce wypada jeszcze być aktywnym seksualnie? Czy w małżeństwie może dojść do gwałtu? Z kobietami seksuolożkami o kobiecej seksualności szczerze rozmawia Marta Szarejko, dziennikarka i publicystka. Razem ze swoimi rozmówczyniami odkrywa sekrety polskich gabinetów seksuologicznych. Zadaje pytania, na które chciałybyśmy poznać odpowiedzi, ale dotychczas nie miałyśmy kogo zapytać.  
Data wydania: 2019-08-05
ISBN: 978-83-240-5745-0, 9788324057450
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Kategoria: Reportaż
Stron: 352
dodana przez: bookkeeper

Autor

Marta Szarejko Marta Szarejko Dziennikarka magazynu "Elle". Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w „Dużym Formacie”, „Kulturze Miasta”, „Nowych Książkach”, „op. cit.”, „Chimerze”. Przez cztery lata (2008-2012) do magazynu kulturalnego „Bluszcz” pi...

Pozostałe książki:

Nie ma o czym mówić Odwaga jest kobietą Zaduch. Reportaże o obcości Seksuolożki. Nowe rozmowy Stany ostre. Jak psychiatrzy leczą nasze dzieci
Wszystkie książki Marta Szarejko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zajrzyj tam gdzie się wstydzisz

20.04.2020

Wszystko co chcesz wiedzieć, ale boisz się zapytać. Marta Szarejko wprowadza nas w świat seksuologii. Ale nie taką jaką znamy ale taką, która skrywa przed czytelnikami jakaś tajemnicę. Tajemnicę o której, nie rozmawia się z ani z przyjaciółmi ani tym bardziej z partnerem. Podejrzewam, że większość z nas na pytanie po co ludzie chodzą seksuolog... Recenzja książki Seksuolożki. Sekrety gabinetów

Czytelniczy orgazm!

4.11.2019

"Seksuolożki" to zbiór rozmów dziennikarki Marty Szarejko o kobiecej seksualności. Oczywiście z seksuolożkami 🙂 Każda rozmowa skupia się na innym aspekcie, przeczytamy między innymi o seksie w czasie ciąży i po porodzie, zdradzie, gwałtach czy seksualności osób niepełnosprawnych. Każdy rozdział czytałam z dużym zainteresowaniem nawet jeśli tematyk... Recenzja książki Seksuolożki. Sekrety gabinetów

@czytunia@czytunia × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Johnson
2020-08-05
1 /10
Przeczytane 📚2020 Opiniotwórcze/Naukowe/Opracowania Psychologia/Seks Posiadam Polskie E-Book Katastrofa literacka

Prawie rozwaliłem czytnik. Na szczęście przez okno autobusu nie da się niczego wyrzucić.

Ta zadrukowana literami sklejka papieru czy jak w moim przypadku zredagowane literki w postaci ebooka, nazwana książką to stek feminazistowskich lewackich wynurzeń i bzdur. Obrzydliwa czerwona propaganda lejąca w głowy czytelników gnój nowego wspaniałego świata tak forsowanego w krajach zachodnich poprzez różnego rodzaju aktywności lewackiej zgnilizny mentalnej i moralnej.

Odczłowieczanie ludzkiego ciała i sprowadzanie go do zwierzęcej używalności i wartościowania. Zawartość książki nie ma NIC wspólnego z okładką czy tytułem, a co za tym idzie z oczekiwaniami czytelnika. Inżynieria społeczna i przyzwyczajanie nas do nowych norm. Nowe wychowanie naprzeciw „szkodliwemu” w tradycyjnej rodzinie. Małżeństwa są złe i przereklamowane, związki homo są lepsze (!) i szczęśliwsze, a w ogóle to kobieta się może w każdej chwili przestawić na les i nie ma sprawy. Będzie jej lepiej! No i oczywiście lesbijki są szczęśliwsze mają więcej orgazmów itd. A jeszcze jedno, jak mężczyźni (nie ważne, że naukowcy) robią jakieś badania to są nieważne i nic nie warte, bo nie przeprowadziły ich kobiety (!).

Polska przedstawiana niemalże jak jakieś Zimbabwe gdzie łechtaczki rżnie się maczetami na pieńku, wszystkiemu (ABSOLUTNIE) są winni mężczyźni, między wierszami biali, religia – ale tylko jedna, nie przeczytasz co robi islam z kobieta...

× 23 | Komentarze (10) | link |
@Gabriela_Deda
2020-08-06
8 /10
Przeczytane Ebooki

„Seksuolożki” to zbiór rozmów z polskimi seksuolożkami - głównie dotyczących kobiecej seksualności. Poruszone jest tutaj szerokie spektrum problemów związanych z tym zagadnieniem - od tego, dlaczego kobiety boją się wizyt u specjalisty seksuologii, przez rozmowy o wstydzie i kompleksach nastolatek czy problemach z orgazmem, aż po rozmowy o pedofilkach, kobietach zgwałconych czy tych z niepełnosprawnością intelektualną. Każda z rozmów jest szalenie interesująca i z całą pewnością może otworzyć oczy na pewne zagadnienia. Niestety temat seksu wciąż dla wielu osób stanowi temat tabu, co z kolei sprawia, że wiele kobiet i mężczyzn boryka się z problemami, z którymi albo nie potrafią sobie sami poradzić, albo nawet nie zdają sobie sprawę, że je mają.
Uważam, że każda kobieta, niezależnie od swojego wieku, orientacji czy doświadczenia seksualnego, powinna przeczytać wszystkie te rozmowy, by po prostu poszerzyć swoją perspektywę w tym zakresie.
Każdą z rozmów czyta się sprawnie (choć czasami nie są to łatwe i przyjemne tematy), a wartość merytoryczna jest naprawdę ogromna.

× 2 | link |
@Ivi
2020-07-20
7 /10
Przeczytane

Chciałam tą książkę przeczytać ze względu na to, że lubię reportaże dotyczące seksu, seksualności, parafilii i wszystkiego co związane z tym tematem. Ponieważ to nie pierwsza moja książka o takiej tematyce, więc część rozdziałów nie była dla mnie nowością. Duże wrażenie zrobiła na mnie część o seksualności kobiet z niepełnosprawnością intelektualną. Myślę, że ten temat jest nadal pomijany, mało się o nim mówi, a okazuje się, że jest szalenie ważny i potrzebny.
Czytało się ją szybko i przyjemnie. Mnie nie zaskoczyła, ale myślę, że powinna być lekturą obowiązkową dla każdej kobiety i każdego mężczyzny. Szczególnie, że sporo tematów jest poruszanych w odniesieniu do tego jak kościół wpływa na nasze myślenie i postrzeganie siebie

× 2 | link |
@czytunia
2019-10-14
9 /10
Przeczytane

Każdy rozdział czytałam z dużym zainteresowaniem nawet jeśli tematyka nie do końca mnie dotyczyła np. seksualność kobiet dojrzałych (ale już blisko do 30, więc się przyda niedługo 😁). Wiedzieliście na przykład, że częstym fetyszem jest fetysz kaloszy? Albo że nastolatki nie potrafią rozróżnić na zdjęciu genitaliów zoperowanych od naturalnych? Wydaje im się, że to co zoperowane jest właśnie naturalne... Dlatego tak ważna jest edukacja seksualna! Wszystkie rozmowy trzymają wysoki poziom, chociaż były kontrowersje wokół rozdziału "Niepewność" i obecnie został on poprawiony.

× 1 | link |
@Brzezinkowa
2020-08-10
5 /10
Przeczytane

Książka to zbiór wywiadów z seksuolożkami. Na pewno nie dotyczy ona skrytych za ścianami gabinetu błahych rozmów. To dużo więcej. Mnóstwo trudnych tematów, które nasze społeczeństwo przynosi ze sobą z nadzieją na pomoc. Niepełnosprawność a seksualność, stany psychiczne po gwałtach czy zmagania kobiet samych ze sobą kontra wiek i menopauza. Mocno daje do myślenia i wiele z tych rozmów było dla mnie odkrywczych. Wiele innych tematów, które się pojawiły to była zupełna nowość nad którymi nigdy się nie zastanawiałam. Wbrew pozorom książka jest bardzo poważna i niekiedy serce staje w gardle. Pouczająca i poszerzająca horyzonty. Bo przecież seksualność dotyczy wszystkich bez względu na wiek, sprawność umysłową czy status. Dlatego zanim wyda się opinię na temat drugiego człowieka, warto poznać jego punkt widzenia.

| link |
@Toska98
2021-02-28
10 /10
Przeczytane

Marta Szarejko dzieli się rozmowami z seksuolożkami, psycholożkami i ginekolożkami. Razem z nimi tworzy piękną opowieść o kobiecości, o problemach, z jakimi zmagają się dziewczęta, jak i dojrzałe panie oraz pokazuje, że nasza seksualność, zdrowie i komfort wciąż są tematem tabu, usilnie tłumionym przez obecną kulturę i religię. To przede wszystkim książka potrzebna, którą powinna przeczytać każda dorastająca dziewczyna, poznająca swoje ciało i seksualność. To również lektura dla matek, by wiedziały, w jaki sposób wspierać, ale nie wchodzić w czyjąś sferę intymną. Książka pełna ciepła i wiedzy, ale i smutku oraz gorzkiej prawdy o naszym społeczeństwie.

| link |
@aneta.sawicka05
2022-04-26
7 /10
Przeczytane
@sarzynskikacper
2022-02-17
7 /10
Przeczytane
@apo
2021-12-31
7 /10
Przeczytane
@howyoureadin
2021-12-28
5 /10
Przeczytane
@gabii.hey
2021-07-18
5 /10
Przeczytane
@Evita
2020-10-23
5 /10
Przeczytane Czytnik
@AlicjaZkrainyCzarow
2020-10-15
7 /10
Przeczytane
@Aleks-a
2020-10-07
7 /10
Przeczytane e-book
@kris.tomczyk
2020-08-27
5 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Seksuolożki. Sekrety gabinetów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl