Sen

autor: Lisa McMann Kabala Agnieszka (tłum.)
Sen
3.65
Ocena 3.65 na 5 możliwych
Na podstawie 57 ocen kanapowiczów
Mroczny paranormalny dar i miłość dwojga nastolatków w pierwszej powieści bes...
Mroczny paranormalny dar i miłość dwojga nastolatków w pierwszej powieści bestsellerowej trylogii. Siedemnastoletnia Janie widzi cudze sny. Wciągana w nie wbrew własnej woli, staje się przymusowym świadkiem rozgrywających się w nich wydarzeniach. Pewnego dnia do klasy przychodzi nowy chłopak... k...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788324133611
Wydawnictwo: Amber

Recenzje

Sen
Prześladuje mnie takie kulawe szczęście, że często kupuje książki niekoniecznie zgodnie z chronologią. I bardzo mnie boli, że wydawcy rzadko umieszczają widoczną informację, że jest to tom ten a ten z tej i tej serii. Czasami ograniczają się tylko do podania pozostałych pozycji z danej sagi lub t...
Sen
Lisa McMann jest amerykańską pisarką. Zdobyła popularność w 2009 roku trylogią dla nastolatków. Dwie pierwsze powieści: Sen i Mgła przez kilka tygodni królowały na amerykańskich listach bestsellerów, a prawa do ich wydania kupiono w Europie i Azji. „Sen” znalazł się w moich rękach dość przypadkow...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Roselle
@Roselle 2010-05-20
Przeczytane (2010-05-20)
Nie słyszałam o tej książce zbyt pochlebnych opinii, mimo to zaryzykowałam. Mojego zawiedzenia nie da się wyrazić w kilku słowach. Czułam się tak jakbym znowu czytała "Pamiętniki Wampirów", tylko, że jeśli tam styl dało się jeszcze jakoś przeżyć, tutaj męczyłam się z każdą kolejną kartką. Zdecydowanie nie polecam. Pomysł bardzo dobry, ale wykonanie chyba autorkę przerosło. Ogólnie nic nie wzbudziło mojego zainteresowania. Postacie zamiast wzbudzać sympatię, odstraszały mnie od siebie. Uśmiechnęłam się parę razy czytając teksty Carrie, ale kilka dobrych ripost na dwieście stron, to stanowczo za mało jak na udaną powieść.
@WehikulCzasu
@WehikulCzasu 2012-02-09
Przeczytane (2013-01-01)
Pomysł na książkę był bardzo dobry, wykonanie już trochę gorsze. Mimo wszystko przeczytałam w jeden dzień, i od razu zaczęłam kolejną część. Nie jest to książka idealna, ale jeśli wybierzemy ją wtedy, gdy szukamy czegoś lekkiego- wtedy nas nie zawiedzie. Mile zaskakuje postać głównej bohaterki, Janie to mądra i dzielna dziewczyna, z pewnością nie jest typową nastolatką z amerykańskiej powieści. Mimo kilku zastrzeżeń, seria bardzo wciąga, bardzo chce się czytać wszystkie powieści za jednym zamachem :) Polecam, ale jako coś dla odprężenia.
@Yoggobela
@Yoggobela 2010-01-04
Przeczytane (2009-07-06)
Fatalna narracja. Długo nie potrafiłam się do niej przyzwyczaić i gdyby nie ona, książka byłaby o wiele lepsza, bo fabuła jak i pomysł są bardzo dobre. Jednak, gdy już przestałam przejmować się stylem (a może to wina tłumaczenia?), książka spodobała mi się. Zainteresował mnie Cabe, jak i przebieg wydarzeń, jednym słowem wciągnęła mnie, chociaż zanim dobrze się rozkręciłam, książka się skończyła. Na pewno sięgnę po część następną, ale gdy skończą mi się ciekawsze pozycje na półce. :P Naciągane 4.
@Loli14
@Loli14 2010-08-07
Przeczytane (2010-08-07)
Długo przebierałam się, żeby zacząć tę książkę, choć od dawna chciałam ją przeczytać. A gdy już zaczęłam nie mogłam się od niej oderwać. W kilka godzin ją przeczytałam, strasznie mnie wciągnęła. Na początku trochę zamieszania było i nie mogłam się w niej połapać, ale jakoś dałam radę. To fajna książka, godna przeczytania. :))
@melve
@melve 2011-01-18
Przeczytane (2011-01-18)
Bez rewelacji. Nie wiem czym tu się zachwycać. Książka nie jest zła, ale nie jest jakaś super dobra. Męczyła mnie narracja i sama postać głównej bohaterki. Można przeczytać, ale jak się nie ma nic lepszego na oku. Owszem, przeczytam kolejne części i mam nadzieję że będą lepsze. Trochę się zawiodłam.
@Aiwlys
@Aiwlys 2010-03-01
Przeczytane (2009-07-06)
Książkę czyta się naprawde szybko (mój rekord to 2h 20 min.). Ciekawa fabuła z kilkoma zwrotami, które nie pozwoliły mi tak łatwo się od niej oderwać. I oczywiście język, który nie jest specjalnie wymyślny lecz doskonale nam, nastolatkom, znany. Fajna, choćby na długą jazdę autobusem.
@natkawes
@natkawes 2010-04-09
Przeczytane (2010-01-01)
Bardzo szybko czyta się tę książkę. Jest ciekawa, ale wkurzyły mnie te daty i prostota. Zdecydowanie było za mało wątków i Cabe jest dosyć dziwnym bohaterem. Autorka miała fajny pomysł. Jednak poleciała po łebkach, zamiast wtrącić jakieś szczegóły. To jest wielki minus.
@Measure
@Measure 2011-05-20
Przeczytane (2011-04-24)
Nie przesadzajmy. Narracja jest po prostu oszczędna, nie każdy chce pisać rozwlekłymi, poetyckimi opisami, nie każdy chce je także czytać. Gdyby każdy pisał tak samo, jaką mielibyśmy przyjemność z czytania? Ja tam uważam, że styl jest po prostu oryginalny.
@Fleer
@Fleer 2011-10-17
Przeczytane (2011-09-30)
Książka krótka, bez większych rewelacji. I narracja. Trochę się rozczarowałam, bo gdy zerknęłam na opis, to bardzo mnie zaciekawił, a zawsze mam tak, że przed przeczytaniem książki nie czytam opinii innych, żeby nie zepsuć sobie książki.
@Fonin
@Fonin 2011-08-11
Przeczytane (2011-08-11)
Książka mi się bardzo podobała. Język wprawdzie najprostszy jaki może być i narracja w czasie teraźniejszym też irytowała (ale tylko na początku). Szkoda tylko, że była taka krótka i autorka nie mogła w pełni rozwinąć głębi bohaterów.
Autorzy
Lisa McMann
Lisa McMann (ur. 27 lutego 1968 w Holland w Michigan) – amerykańska pisarka. Zdobyła popularność w 2009 roku trylogią dla nastolatków. Dwie pierwsze powieści: Sen i Mgła przez kilka tygodni królowa...
Inne książki:
Książka Sen
Książka Koniec
Książka Pakiet Sen Mgła Koniec
Książka Mgła
Współtworzący tą stronę
puchar @Mahi @Mahi pierwsza opinia