Serce Bieszczadów. Opowieść o Ustrzykach Górnych

Waldemar Bałda
Serce Bieszczadów. Opowieść o Ustrzykach Górnych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

To nie jest książka dla wszystkich, ale to może być książka dla każdego. Nie dla wszystkich – bo nie wszyscy znają Bieszczady i nie wszyscy chcą je poznać, ale dla każdego – bo każdy może w tych górach znaleźć dla siebie coś i stać się ich miłośnikiem.

A dlaczego jest to książka o Ustrzykach Górnych, a nie o Wetlinie, Cisnej, Lutowiskach czy Solinie? Bo nigdzie indziej, jak tam właśnie, długie dzieje Bieszczadów skupiają się niczym w soczewce, i żaden inny ich zakątek nie wabił nigdy takich tłumów, jak ta wieś. Wieś – legenda, wieś – symbol, a przez wiele PRL-owskich lat – oaza prawdziwej wolności dla jakże wielu.

Ustrzyki Górne widziały wszystko i wszystkich. Pasterzy i rolników; tołhajów, partyzantów, żołnierzy; pionierów, budowniczych dróg, leśników; turystów, goprowców, studentów, harcerzy; gagatków spod ciemnej gwiazdy, łapserdaków, wadzących się z Bogiem i diabłem, poetów i natchnionych kochanków.

O nich jest ta książka. Z nich jest ta książka. O wsi na równinie między Połoniną Caryńską, Wielką Rawką i Szerokim Wierchem.

Data wydania: 2019-11-15
ISBN: 978-83-7729-498-7, 9788377294987
Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
Stron: 272
dodana przez: chudini0505

Autor

Waldemar Bałda Waldemar Bałda
Urodzony w 1962 roku w Polsce (Rzeszów)
Waldemar Bałda – polski dziennikarz, reportażysta, publicysta, prozaik. W dzieciństwie mieszkał w Sanoku, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku z 1981 r., w tym roku maturzystą w szkole był także Wojciech B...

Pozostałe książki:

Bieszczad - Rocznik. Nr 23 Sekrety Bieszczadów. Część 1 Przez Bieszczady. Opowieści z końca świata
Wszystkie książki Waldemar Bałda

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Serce Bieszczadów. Opowieść o Ustrzykach Górnych? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Serce Bieszczadów. Opowieść o Ustrzykach Górnych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl