Sekrety Bieszczadów. Część 1

Waldemar Bałda
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Sekrety Bieszczadów. Część 1
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Bieszczady zna wielu (albo wielu wydaje się, że je znają), nie wszyscy jednak wiedzą o nich tyle, na ile góry te zasługują. A przecież Bieszczady to nie tylko atrakcyjny krajobrazowo zakątek Polski, nie tylko region cieszący się przez jakże wiele lat sławą ostatniej w cywilizowanej Europie enklawy nieskrępowanej wolności, ani nie tylko obszar, w którego wielu częściach przyroda wciąż zachowuje walor pierwotności – bo to ziemia pełna rozmaitych zagadek i sekretów, z historią bogatą w zdarzenia, których świadomość bynajmniej nie jest powszechna.

Tylko tam stał jedyny w naszym kraju pomnik Stalina. I nie straszne mu były srogie zimy. Drzewa pękały, ale on trwał. Do czasu… To tam po raz ostatni zapolowano na niedźwiedzia, który nie znalazł schronienia nawet wśród największych jodeł. Dzwony cerkiewne czekają pod bieszczadzką ziemią na swojego odkrywcę, któremu może uda się również nielegalnie sfotografować obiekt zbudowany z dwóch milionów ton betonu!

O czym jeszcze nie wiemy? Gdzie lud PRL-owski szykował się do wojny z wojskami pancernymi – i dlaczego to robił? Gdzie znajduje się droga do Rumunii, czyli donikąd? Ano – tam: w Bieszczadach. Bo Bieszczady mają swoje zagadki i sekrety. W tej książce ujawnię ich – niemało. To nie obietnica, to gwarancja!

Zapraszam, Waldemar Bałda
Data wydania: 2021-05-20
ISBN: 978-83-7729-591-5, 9788377295915
Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
Cykl: Sekrety Bieszczadów, tom 1
Seria: Sekrety
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 152
dodana przez: chudini0505

Autor

Waldemar Bałda Waldemar Bałda
Urodzony w 1962 roku w Polsce (Rzeszów)
Waldemar Bałda – polski dziennikarz, reportażysta, publicysta, prozaik. W dzieciństwie mieszkał w Sanoku, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku z 1981 r., w tym roku maturzystą w szkole był także Wojciech B...

Pozostałe książki:

Bieszczad - Rocznik. Nr 23 Serce Bieszczadów. Opowieść o Ustrzykach Górnych Przez Bieszczady. Opowieści z końca świata
Wszystkie książki Waldemar Bałda

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Są tu miłośnicy Bieszczadów?

3.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Tak jak obiecywałem z Nowego Targu "udałem się" jeszcze bardziej na południowy wschód naszego kraju. Moim celem były Bieszczady, a dokładniej sekrety tych okolic zawarte w książce Waldemara Bałdy pt.: Sekrety Bieszczadów. Cz. 1. Autor książki od lat związany jest z Sanokiem, miastem powiatowym położonym w województwie podkarpackim. Pisał w Echu Sa... {} Recenzja książki Sekrety Bieszczadów. Część 1

Moja opinia o książce

Opinie

@biegajacy_bibliotekarz
2021-09-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Sekrety Bieszczadów. Część 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl