Serce wiedźmy

Genevieve Gornichec
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Serce wiedźmy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

„Serce wiedźmy” to czerpiąca z nordyckich legend, ponadczasowa opowieść o miłości i zdradzie, przyjaźni i lojalności.

Umierają ludzie. Umierają bogowie. Ona wciąż trwa.

Opowieść o Angerbodzie rozpoczyna się tam, gdzie inne historie o wiedźmach się kończą: na płonącym stosie.

Ukarana przez Odyna za odmowę ujawnienia wiedzy o przyszłości, ucieka z Asgardu, zraniona i pozbawiona mocy. Schronienie znajduje w odległym lesie na krańcu świata, gdzie poznaje mężczyznę, który przedstawia się jako Loki. Początkowy brak zaufania przeistacza się w gorącą niewzruszoną miłość.

Z ich związku zrodzi się troje dzieci, a każde z nich będzie posiadać sekretne przeznaczenie. Angerboda wychowa je w idyllicznym ustroniu Żelaznego Lasu, gdzie pozostaną ukryte przed wszechwiedzącym Odynem. Z czasem jednak, gdy wiedźma zacznie odzyskiwać profetyczne moce, stanie się jasne, że jej spokojnemu życiu – jak i całemu stworzeniu – grozi niewypowiedziane zagrożenie.
Tytuł oryginalny: The Witch’s Heart
Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 978-83-67137-90-4, 9788367137904
Wydawnictwo: Kobiece
Stron: 392
dodana przez: janusz.szewczyk

Autor

Genevieve Gornichec Genevieve Gornichec Amerykańska autorka książek fantasy.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Piękna nordycka baśń

21.06.2022

Ostatnio coraz bardziej fascynują mnie książki, których fabuła oparta jest na mitologii. Z mitologią norweską nie miałam jeszcze za dużo do czynienia, a że "Serce Wiedźmy wręcz krzyczało do mnie swoją okładką stwierdziłam, że to doskonała okazja aby się zapoznać. Gullweig była jedyną wiedźmą, która potrafiła zobaczyć całą przyszłość, tej umiejętn... Recenzja książki Serce wiedźmy

Moja opinia o książce

Opinie

@Leeloo
2022-07-05
6 /10
Przeczytane

Okładka świetna, temat znany i popularny, tutaj ujęty z ciekawej perspektywy: koniec świata asgardzkich bogów do którego znacząco przyczynia się tajemnicza wiedźma.

Tylko, że opowieść rozwija się leniwie nie mogąc znaleźć celu, zapętla się po drodze wokół szczegółów, które nic nie wnoszą, a gdy w końcu wydarzenia pociągną akcję i nadadzą jej tempa – wszystko psuje mało wyszukany styl wyrażony bardzo prostym językiem (rozumiem tu trudną rolę tłumacza, ale notoryczne sadzanie bohaterki na „drewnianym stolcu” naprawdę nie pomogło).

Postacie są co prawda ciekawe (jak na mitologię nordycką przystało), ale główna bohaterka: wiedźma po przejściach, która nie raz zmąci spokój bogów i istotnie wpłynie na ich upadek - pokazywana nam jako piorąca, sprzątająca (bynajmniej nie wyręcza jej magiczna miotła) i podająca śniadanka do stołu jest zupełnie niepotrzebnym element realizmu psującym magię i nastrój. Całość ratuje jedynie Loki, ale wiadomo – Lokiego nie da się nie lubić.

Pomysł na opowieść jest świetny, ale mam wrażenie, że lepszym rozwiązaniem by było, gdyby została napisana za parę lat - wydawca niepotrzebnie przemilcza fakt, że to debiut młodej pisarki (może ta świadomość zmniejszyłaby dozę krytycyzmu). Co prawda nie każdy ma możliwość zadebiutować dwa razy (jak na przykład Terry Pratchett z „Dywanem”, którego po latach uszlachetnił jako autor ponad dwudziestu tytułów), ale założę się, że po kilku pr...

× 4 | link |
DO
2022-06-12
8 /10
Przeczytane

To była fantastyczna przygoda. Poznać mitologię nordycką z perspektywy jedej z bohaterek, tej która mimo, że żyła na uboczu miała gigantyczny wpływ na rozwój wydarzeń i Ragnarök. Bardzo udany retelling. Polecam wszystkim, którym się podobały na nowo opowiedziane historie Kirke czy Achillesa. Dajcie jej szansę, a pokochacie też Angerbode.

× 1 | link |
@Adam84
2022-07-13
8 /10
Przeczytane Przeczytane, Posiadam
@alinaz5
2022-06-18
7 /10
Przeczytane
@chomiczek71
2022-06-21
9 /10
Przeczytane
@ilona_m2
2022-06-22
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Serce wiedźmy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl