Sercowa choroba czyli Moje życie w sztuce

Jerzy Stuhr
Sercowa choroba czyli Moje życie w sztuce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Legendarna książka i pisarski debiut Jerzego Stuhra - wybitnego aktora, reżysera i rektora krakowskiej PWST. Pisana na początku lat 90. książka to próba podsumowania dotychczasowego życia, którą sprowokował zawał serca. Jerzy Stuhr w brawurowy sposób nie tylko opowiada o losach artysty, ale próbuje też opisać swoje doświadczenie PRL-owskiej rzeczywistości. Gawęda ta, w której refleksje przeplatają się z dziesiątkami anegdot, przekonuje, żeby zawsze pozostawać sobą, nawet jeśli konsekwencją ma być tytułowa "sercowa choroba".
ISBN: 978-83-240-0913-8, 9788324009138
Wydawnictwo: Znak
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Jerzy Stuhr Jerzy Stuhr
Urodzony 18 kwietnia 1947 roku w Polsce (Kraków)
aktor filmowy i teatralny oraz reżyser, jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych aktorów polskich. Do szkoły średniej chodził w Bielsku-Białej. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydział Aktorski krakowskiej Państwowej W...

Pozostałe książki:

Ja kontra bas Moje smoki na dobre i złe Obywatel Stuhr. Z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Winnicka Tak sobie myślę... Stuhrowie. Historie rodzinne
Wszystkie książki Jerzy Stuhr

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Sercowa choroba czyli Moje życie w sztuce? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jolmirek
2007-09-01
Przeczytane

Stuhr jest lepszym aktorem niż pisarzem, ale mimo to warto przeczytać tę autobiograficzną książkę. Ciekawie opowiada o swojej drodze artystycznej, o środowisku uniwersyteckim (kończył polonistykę na UJ i wydział aktorski na PWST w Krakowie), artystycznym (Swinarski, Nowicki, Wajda, Kieślowski, Mrożek...), o Polsce, o Europie, o rodzinie, o byciu artystą i człowiekiem. Polecam wszystkim, szczególnie osobom interesującym się teatrem i filmem.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Sercowa choroba czyli Moje życie w sztuce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl