Shitownik paryski. Chic!owny przewodnik po powieści i Paryżu

Paweł Bitka Zapendowski
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Shitownik paryski. Chic!owny przewodnik po powieści i Paryżu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Shitownik paryski. Chic!owny przewodnik po powieści i Paryżu" to efekt współpracy Pawła Zapendowskiego oraz internautów z serwisu Nakanapie. Przez ponad trzy miesiące powstawała fantastyczna opowieść o Paryżu i jej mieszkańcach. A brali w niej udział między innymi: Chopin i George Sand, Jim Morrison, Roman Polański, Joanna d?Arc, wampiry, bohaterowie "Gry w klasy" Cortazara, aniołowie i demony.
W kolejnych odsłonach napływały na konkurs coraz bardziej niezwykłe teksty, które potem zostały zebrane w publikację, będącą swoistym przewodnikiem po powieści "Shitownik paryski". To, co powstało wspólnym wysiłkiem Internautów i Pawła Zapendowskiego zyskało teraz nowy wymiar, podkreślony pobudzającymi wyobraźnię grafikami, zdjęciami, scenami z życia paryskiej stolicy.
O czym opowiada "Shitownik paryski"? To dosyć zwariowana historia kilkorga bohaterów, którzy powstali w innym wymiarze, jako twory innych twórców, a także postaci historyczne. Jednym z głównych bohaterów jest Holy Ploter, który wyrusza w poszukiwanie swojego przeznaczenia. Mamy tu słynne mieszkanie "Lokatora" Romana Polańskiego, są znane paryskie miejsca: katedra Notre-Dame, cmentarz Pere Lachaise, ale także kanały i slumsy. To zadziwiająca opowieść o Paryżu, przepełniona fantastycznymi stworami, wampirami, walczącymi ze sobą aniołami i demonami. A nad całością czuwa starożytna klątwa, czy przepowiednia:
Do Paryża w nieodległej przyszłości i w różnym czasie przyjedzie pięć osób - prawych, żądnych wiedzy i zaszczytów oraz zaopatrzonych w nieprzeciętne talenty. Osoby te pod opieką duchów dobrych i złych stworzą dzieła swego życia, w jakich zawrą przygody serca i rozumu. Oto imiona tych osób.
1 ...
2 ...
3 ...
4 ...
5 ... Całość można czytać niczym "Grę w klasy" - skacząc po wątkach, skojarzeniach, motywach, z bogatej fantazji twórców czerpiąc coś dla siebie. Nowego i inspirującego. Powieść fantasy "Shitownik paryski" powstawała wspólnie z internautami. W jej pisaniu wzięło udział 50 użytkowników portalu nakanapie.pl, jednego z największych serwisów czytelniczych w Polsce. W ciągu trzech miesięcy na początku 2011 na stronie serwisu pojawiło się 100 fragmentów literackich napisanych przez internautów. Większość z nich trafiła do publikacji na ebooku pt. "Shitownik paryski. Chic!owny przewodnik po powieści i Paryżu".
Jest to zbiór krótkich opowiadań i zarazem barwny suplement do powieści. Publikacja zawiera sylwetki głównych bohaterów, streszczenie fabuły na tle konkretnych miejsc w Paryżu oraz wybór różnych rozwiązań fabularnych, jakie wymyślili uczestnicy zabawy. "Chic!owny przewodnik" jest ilustrowany zdjęciami z Paryża i przybliża liczne atrakcje magicznej metropolii. Najlepsze teksty internautów trafiły do powieści "Shitownik paryski". Zapendowski Kolejne odsłony Shitownika w serwisie Nakanapie: Shitownik paryski - nakanapie.pl 1 Maga i Oliveira | Gra w klasy 2 Bistro Roman | Polański 3 George Sand i fortepianista Chopin 4 Josephine i kabaret pełen wampirow 5 Ja, Joanna 6 Krol Jaszczur http://www.ja-i-ty-stowarzyszenie.blogspot.com/
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-62480-98-2, 9788362480982
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: E-bookowo

Autor

Pozostałe książki:

Budowniczy lalki. Hans Bellmer/konfabulacja Dwie Polski Jak z Almodovara Female in @llenstein Budowniczy lalki
Wszystkie książki Paweł Bitka Zapendowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Paryż nie tylko nocą

1.08.2011

"Shitownik paryski" to książka niespotykana na rynku wydawniczo-księgarskim. Jednocześnie nie tylko pełni rolę przewodnika po stolicy Republiki Francuskiej i "ciut" odleglejszych miejscach, ale jest również powieścią spod znaku wielu gatunków. To co również odróżnia tę pozycję od innych wydawnictw to historia powstania, pomysłodawcą i autorem jest ... Recenzja książki Shitownik paryski. Chic!owny przewodnik po powieści i Paryżu

Moja opinia o książce

Opinie

@szarikow
2011-07-07
10 /10

Wspaniała! Nieraz rozbawiła mnie do łez, czasami dała do myślenia, niekiedy wzruszała. Jestem pełna zachwytu i uznania dla kanapowiczów, pana Zapendowskiego i ludzi, którzy połączyli ją w spójną historię. Czuję się zaszczycona, że moja skromna wypowiedź znalazła się wśród takich talentów. Szkoda, że wzięłam udział tylko w dwóch odsłonach :( Gratulacje pomysłu i wykonania!

| link |
@Zapendowski
2011-06-28

słowo do redaktor naczelnej - pani Katarzyno, po paru latach mogę z całą pewnością powiedzieć, że Paryż jest strefą wolną od cudów. Magia kończy się po wyjściu z kina. Jest jeden powód, że teksty internautów ułożyły się w spójną całość: praca autora, praca. praca.

| link |
@catarina78
2011-06-08

Trzeba przyznać, że kanapowicze współtworzący Shitownik dopięli swego, jakimś cudem całość układa się w spójny twór : )

| link |
@winterolmostover
2011-06-09
Przeczytane Domowa biblioteczka E-book

Pani Katarzyno, ułożenie z prac internautów spójnego tworu, to również zasługa pani ogromu pracy.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Shitownik paryski. Chic!owny przewodnik po powieści i Paryżu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl