Siedem szkiców do antropologii miłości

Waldemar Kuligowski
Siedem szkiców do antropologii miłości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Antropologiczna wizja miłości przekonuje, że miłość mieści się w ramach dionizyjskiego porządku rzutu kością, opowiada temu, co Bataille nazwał przypadkiem obiektywnym. Każde "kocham cię" jest przecież, poza tym pierwszym, wypowiedzianym w jutrzence świata, puste. Musi zatem afirmować siebie, wciąż usensawniać, usprawiedliwiać własną powtarzalność. (...)
Data wydania: 2002-06-01
ISBN: 978-83-7177-109-5, 9788371771095
Wydawnictwo: Poznańskie
Kategorie: Antropologia, Filozofia
Stron: 157

Autor

Waldemar Kuligowski Waldemar Kuligowski
Urodzony w 1972 roku w Polsce (Szubin)
Waldemar Kuligowski – antropolog kulturowy, profesor nauk humanistycznych, eseista, redaktor. Absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. W latach 1991–1996 studiował etnologię i antropologię kulturową na UAM w Poznaniu (magisterium na pod...

Pozostałe książki:

Trzecia płeć świata Drugi mąż czwartej żony Jak skutecznie kłamać Antropologia współczesnści. Wiele światów, jedno miejsce Defamiliaryzatorzy. Źródła i zróżnicowanie antropologii współczesności Ruchome modernizacje Siedem szkiców do antropologii miłości Z roślin, z dźwięków, z marzeń. Domy świata
Wszystkie książki Waldemar Kuligowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Siedem szkiców do antropologii miłości aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Siedem szkiców do antropologii miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl