Simon van Slingelandt (1664?1736).

Piotr Napierała
Simon van Slingelandt (1664?1736).
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Praca Piotra Napierały o Simonie van Slingelandtcie jest nie tylko rzetelnie przeprowadzoną analizą życia i politycznej aktywności jednego z najważniejszych niderlandzkich mężów stanu pierwszej połowy XVIII wieku, ale również udanym studium o zagranicznej i wewnętrznej polityce Niderlandów w tym okresie. Obydwa zagadnienia są w polskiej historiografii mało znane. Tym bardziej godna uznania jest monografia dr. Napierały ? oparta przede wszystkim na jego własnych badaniach. Tytułowy bohater jest w niej przedstawiony nie tylko jako biegły dyplomata, ale także jako autor reformatorskich pomysłów uzdrowienia ustroju wewnętrznego i finansów państwa. Książka Piotra Napierały otwiera przed czytelnikiem ? nie tylko polskim ? niezmiernie ciekawy fragment dziejów osiemnastowiecznych Niderlandów i osiemnastowiecznej europejskiej polityki. Warto się z nim zapoznać. (prof. IH PAN dr hab. Grzegorz Kucharczyk) Dr Piotr Napierała (ur. 1982) zajmuje się zachodnioeuropejską kulturą polityczną i dyplomacją XVIII wieku. Jest autorem książek: ?Sir Robert Walpole (1676?1745) ? twórca brytyjskiej potęgi? (2008), ?Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu. Wielcy władcy małego państwa? (2009), ?Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie? (2010) oraz ?Kraj wolności i kraj niewoli ? brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku? (2011).
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-62196-37-1, 9788362196371
Wydawnictwo: Libron
Stron: 226

Autor

Piotr Napierała Piotr Napierała
Urodzony 18 maja 1982 roku w Polsce (Poznań)
Piotr Marek Napierała – polski historyk, specjalizujący się głównie w historii XVIII wieku. Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2006). Na tej samej uczelni uzyskał w 2010 stopień doktora w zakresie histor...

Pozostałe książki:

Zamki i Pałace Dolnego Śląska t.2 ?Kraj wolności? i ?kraj niewoli? ? brytyjska i francuska wizja wolności w xvii i xviii wieku USA i Niemcy. Między liberalizmem a autorytaryzmem Paryż i Wersal czasów Voltaire’a i Casanovy Walt Disney. Wizjoner z Hollywood
Wszystkie książki Piotr Napierała

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Simon van Slingelandt (1664?1736). nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Simon van Slingelandt (1664?1736).. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl