Walt Disney. Wizjoner z Hollywood

Piotr Napierała
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Walt Disney. Wizjoner z Hollywood
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

„Śmiech jest ponadczasowy. Wyobraźnia nie starzeje się. A marzenia są wieczne. Nie tworzymy filmów dla pieniędzy; zarabiamy pieniądze, by tworzyć filmy”
Walt Disney

Obdarzona złotym sercem Myszka Miki. Porywczy Kaczor Donald. Któż nie zna tych postaci i nazwiska stojącego za nimi geniusza? Jeden z najbardziej wpływowych artystów i przedsiębiorców dwudziestego wieku, animator i producent, a pod koniec życia także deweloper, który stworzył park rozrywki rodem z krainy snów. To właśnie dzięki niemu filmy animowane zyskały status sztuki. W 1937 roku Disney zaszokował świat stworzeniem pierwszego pełnometrażowego filmu animowanego w historii i choć większość ekspertów nie wierzyło w jego powodzenie, to „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” podbiła serca Amerykanów i była najczęściej oglądanym filmem roku.

Walt Disney to niejednoznaczna postać. Zarazem niezrównany showman i nieśmiały introwertyk; empatyczny kreator marzeń i perfekcjonistyczny tyran; obrońca tradycyjnych wartości i opisujących je opowieści, a przy tym wizjoner wpatrzony w pełną ambitnych planów przyszłość. Disney to jedna z tych charyzmatycznych postaci, które podobnie jak Nikola Tesla, Steve Jobs, Henry Ford czy Elon Musk okazali się dość szaleni, by wierzyć, że mogą zmienić świat… i rzeczywiście im się udało!

Jego życie to ucieleśnienie amerykańskiego snu. Chłopak z prowincji pokonał trudności i zrealizował śmiałe marzenia. Zaczynał nie mając nic poza gotowością do ciężkiej pracy, ambicją i niezwykłą wyobraźnią. Choć nie zależało mu na majątku, został jednym z najbogatszych ludzi epoki i pozostawił po sobie firmę, która pół wieku po jego śmierci nadal będzie czerpać z jego dorobku. Do fortuny doszedł niejako przy okazji, realizując swe pomysły artystyczne i budowlane, na których najbardziej mu zależało. Jego życie stanowi dowód na to, że pojedynczy człowiek jest w stanie zmieniać bieg historii i sprawić by otaczający nas świat stał się ciekawszym, piękniejszym, a przede wszystkim bardziej zabawnym.
Data wydania: 2020-02-25
ISBN: 978-83-66167-43-8, 9788366167438
Rodzaj: audiobook
Wydawnictwo: Łukasz Tomys Publishing
Kategoria: Biografia
Czas trwania: 149 minut
dodana przez: warsztat_dobrego_nastroju

Autor

Piotr Napierała Piotr Napierała
Urodzony 18 maja 1982 roku w Polsce (Poznań)
Piotr Marek Napierała – polski historyk, specjalizujący się głównie w historii XVIII wieku. Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2006). Na tej samej uczelni uzyskał w 2010 stopień doktora w zakresie histor...

Pozostałe książki:

Zamki i Pałace Dolnego Śląska t.2 ?Kraj wolności? i ?kraj niewoli? ? brytyjska i francuska wizja wolności w xvii i xviii wieku Simon van Slingelandt (1664?1736). USA i Niemcy. Między liberalizmem a autorytaryzmem Paryż i Wersal czasów Voltaire’a i Casanovy
Wszystkie książki Piotr Napierała

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

zycie twórcy pięknych animowanych opowieści

30.09.2020

„Jeśli możesz o czymś marzyć, możesz też to osiągnąć”. Walt Disney. Kto go nie zna? Kto go nie lubi? Kto nigdy nie płakał na „Królu lwie”? Kto nie wzruszył się na „Pięknej i bestii”? Można by tak w nieskończoność wymieniać piękne filmy i baśnie zrealizowane przez studio Disneya – każdy z nas ma ukochana bajkę i ulubionego bohatera. Walt Disne... Recenzja książki Walt Disney. Wizjoner z Hollywood

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaniak
2021-11-28
6 /10
Przeczytane
@warsztat_dobrego_nastroju
2020-09-30
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Walt Disney. Wizjoner z Hollywood. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl