Sinobrody

Max Frisch
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Sinobrody
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Niniejsza książka to zbiór jedenastu po raz pierwszy przełożonych na język polski tekstów, opowiadań, szkiców i mikropowieści pochodzących z całego niemal okresu twórczości Frischa: od Dziennika 1946-1949 po ostatnią książkę prozatorską z 1982 roku. Pozwala to prześledzić pisarską drogę autora, zarówno w jej ciągłości (nieustannie powracających tematów, obsesji, pytań), jak i w jej zmienności (od perspektywy młodego mężczyzny po spojrzenie starego człowieka). Opowiadania te tworzą jednak spójną całość - łączy je podobny rysunek bohaterów, obserwowanych w sytuacjach granicznych i momentach ostatecznych wyborów, oraz styl, rozpoznawalny od pierwszych zdań: migawkowy, niesłychanie lakoniczny, pozornie chłodny, rzeczowy, wręcz protokolarny. Narrator jest tutaj niejako przezroczysty, nie komentuje, nie daje gotowych interpretacji. Pisarska strategia Frischa wynika z zaufania do czytelnika, do jego inteligencji, uwagi i wrażliwości.
Ta mistrzowska, niepokojąca proza z pewnością stanie się dla młodszych czytelników intelektualnym, duchowym i emocjonalnym odkryciem. Starszym miłośnikom tego autora zachwalać jej nie trzeba, niemniej i oni przeżyją niejedną niespodziankę:
takiego Maxa Frischa jeszcze Państwo nie znaliście!
Data wydania: 2009-05-29
ISBN: 978-83-08-04359-2, 9788308043592
Wydawnictwo: Literackie
Kategoria: Nauka języków
Stron: 292
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Max Frisch Max Frisch Max Frisch (1911-1991) – szwajcarski pisarz, dramaturg i architekt. Jest uznawany za jednego z najważniejszych twórców współczesnej literatury. W swoich formalnie znakomitych i pełnych subtelnej ironii powieściach poruszał palące zagadnienia nowoczes...

Pozostałe książki:

Homo Faber : relacja Powiedzmy Gantenbein ... Stiller Dramaty zebrane. T.1
Wszystkie książki Max Frisch

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Sinobrody? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@thepositives
2011-05-24
8 /10
Przeczytane

"Sinobrody" to zbiór opowiadań, nad którymi trzeba się trochę zastanowić, przemyśleć je. Mnie osobiście podobały się tylko dwa opowiadania z całego zbioru- „Żyd z Andory” i „Burleska". Max Frisch to, moim zdaniem, 'trudny' autor, ale niesamowity. Dlatego gorąco polecam!

| link |
@Ewelina_Czytalska
2019-11-17
9 /10
Przeczytane Przeczytane w 2000
@katedra
2014-01-20
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Sinobrody. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl