Słowa na szczęście i inne nienazwane stany duszy

Grażyna Plebanek
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Słowa na szczęście i inne nienazwane stany duszy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Najważniejsze rzeczy są pod każdą szerokością geograficzną podobne, istnieją na nie tylko inne słowa. Zbiór felietonów Grażyny Plebanek to opowieść o rzeczach, które wszyscy przeżywamy na co dzień, nie umiejąc ich nazwać. To podparta osobistym doświadczeniem, świeża, pełna humoru i trafnych obserwacji próba rozszyfrowania zagadki kryjącej się w trudnych słowach, które wyrażają dobrze nam znane stany ducha. Jaka prawda o podstawowych ludzkich potrzebach płynie ze słowa „amae”? Co to znaczy „boketto” i dlaczego ta umiejętność jest wielką sztuką? Czemu nie ma nic bardziej romantycznego niż cafune? W zbiorze felietonów „Słowa na szczęście i inne stany duszy” Grażyna Plebanek bierze pod lupę obco brzmiące słowa, by wyjaśnić nam bliską i skomplikowaną zarazem materię codzienności. Felietonistka „Wysokich Obcasach Extra”, autorka głośnych „Nielegalnych związków”, „Bokserki” czy „Pani Furii” opowiada też o sobie: Dlaczego nie mogła zatrzymać się w jednym miejscu i musiała podróżować? (I oczywiście jakie słowo oddaje tę potrzebę)? Czy jest fanką jogi czy wręcz przeciwnie? Co jej przeszkadza w Brukseli, w której mieszka? Dzieląc się swoim własnym doświadczeniem pokazuje rzeczywistość z zaskakującej strony.  
Data wydania: 2019-05-15
ISBN: 978-83-268-2835-5, 9788326828355
Wydawnictwo: Agora
Stron: 200
dodana przez: bookkeeper

Autor

Grażyna Plebanek Grażyna Plebanek
Urodzona w 1967 roku w Polsce (Warszawa)
Polska pisarka, felietonistka, autorka bestsellerowych powieści i opowiadań, autorka sztuk teatralnych. Pisze też scenariusze filmowe. Publikuje w języku polskim, angielskim, holenderskim, francuskim. Warszawianka, od 2005 mieszka w Brukseli.

Pozostałe książki:

Nielegalne związki Pudełko ze szpilkami Dziewczyny z Portofino Przystupa Madmuazelka Dziewczyńskie bajki na dobranoc Nadzieja Wbrew naturze Zachcianki. Dziesięć zmysłowych opowieści Ziarno granatu. Mitologia według kobiet Bokserka Bruksela. Zwierzęcość w mieście Córki rozbójniczki Nie pytaj o Polskę Pani Furia Rozbójniczki. Opowieść o ważnych kobietach Słowa na szczęście i inne nienazwane stany duszy Piątek, 2:45 Projekt mężczyzna Transgresje. Antologia opowiadań Utopay. Przyszłość wystawia rachunek
Wszystkie książki Grażyna Plebanek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

***

1.08.2021

Grażyna Plebanek znana jest szerszemu gronu czytelniczemu jako pisarka dobrych powieści. Ale tym razem przekazuje w nasze ręce książkę ciut inną. Publikację pełną słów. Nie takich zwykłych. Mamy tu miks kultur, pełno obco brzmiących słów, które pięknie opisują nasze stany emocjonalne. Nazywają to, co nam samym sprawia trudność w powiedzeniu. Nie s... Recenzja książki Słowa na szczęście i inne nienazwane stany duszy

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@apo
2021-08-01
8 /10
Przeczytane
KA
@ZenonMarian
2020-06-26
3 /10
Przeczytane Audio 2020

Cytaty z książki

O nie! Książka Słowa na szczęście i inne nienazwane stany duszy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl