Słowa w akcji! Zwierzęta w domu, w zoo i na podwórku

Dorota Szubstarska
Słowa w akcji! Zwierzęta w domu, w zoo i na podwórku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Seria obrazków i plansz do wczesnego wspomagania rozwoju mowy. Zwierzęta w domu, w zoo i na podwórku Małe dziecko nie "uczy się słów". Nabywa mowę razem z wiedzą o świecie. Dlatego, aby bogacić słownikowy inwentarz, trzeba nasycić dziecko językiem zaangażowanym, czyli uczestniczącym w działaniu. Słowa w akcji to pomoc o prawie nieograniczonych możliwościach. To narzędzie, które pozwala ożywić język i nadać mu funkcje użytkowe. Połączenie obrazków, przedstawiających zwierzęta i ich młode, z uproszczonymi planszami, prezentującymi między innymi zoo, statek i bezludną wyspę, umożliwia wprowadzenie akcji, na przykład oglądanie zwierząt czy zabieranie ich w podróż. Zatem dziecko nie tylko uczy się prostego nazywania, ale bawiąc się, poznaje kolejne słowa w kontekście sytuacyjnym i gramatycznym zarazem. Publikacja stanowi twórczy sposób na wspomaganie rozwoju mowy małego dziecka.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-8080-030-4, 9788380800304
Wydawnictwo: Harmonia

Autor

Dorota Szubstarska Surdologopeda, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego, pasjonatka zagadnień językowych. Od 1990 r. związana zawodowo ze Specjalistycznym Ośrodkiem Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu Polskiego Związku Głuchych w...

Pozostałe książki:

Słowa w akcji! Zabawa, podróże, sport Słowa w akcji. Potrawy w kuchni i restauracji Słowa w akcji. Seria obrazków i plansz do wczesnego wspomagania rozwoju mowy. Ubrania zabawki i przybory szkolne Słowa w akcji Dialog i narracja, czyli co się mieści w opowieści
Wszystkie książki Dorota Szubstarska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Słowa w akcji! Zwierzęta w domu, w zoo i na podwórku aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Słowa w akcji! Zwierzęta w domu, w zoo i na podwórku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl