Słudzy Nieużyteczni

Wojciech Warecki, Marek Warecki
Książka Słudzy Nieużyteczni
Książka Słudzy Nieużyteczni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wywiad z Jezusem w studiu telewizyjnym? Czemu nie! A czy chciałbyś, aby Jezus był Twoim szefem? Na pewno? Jaka jest technologia nawrócenia? Czy jedynie ktoś święty i prawy może mieć stygmaty? Skądże znowu! W jaki sposób Jezus bronił się przed manipulacjami? Jak wytrenować bycie odważnym? „Słudzy nieużyteczni” to zbiór artykułów, w których autorzy – doświadczeni psycholodzy, mający w swoim dorobku już kilkanaście książek wydanych w takich wydawnictwach, jak: FRONDA, HELION, PROMIC Wydawnictwo Księży Marianów, POLTEXT oraz wiele publikacji na łamach m.in.: „Najwyższego Czasu”, „Opcji na Prawo” jak i „Pomocnika Psychologicznego POLITYKI”, ”Odry”, „Charakterów – czasopisma psychologicznego” – w bardzo zaskakujący sposób powiązują problematykę wiary z psychologią czy filozofią, ale i z ekonomią, i medycyną oraz z… humorem, co w połączeniu z różnorodnymi formami (wywiad, wypowiedzi internautów, esej) powoduje, że nie można się oderwać od lektury, a samą książkę można czytać od dowolnie wybranego rozdziału. Frapująca jest nie tylko poruszana tematyka (np. pełne ciepła i humoru apokryficzne spojrzenie na życie świętego Józefa lub dlaczego Bóg kocha liberałów), ale i ilość przykładów, cytatów. Autorzy sięgają nie to tylko do kart Pisma Świętego, do uznanych pisarzy chrześcijańskich (np.: św. Augustyna, Paula Tillicha, Dietricha Bonhoeffera, Katarzyny Stein), ale i do dorobku Sokratesa, Platona czy Arystotelesa. Również możemy spotkać takie nazwiska, jak: Carl Jung, Robert Cloninger, Pim van Lommel, Ludwig von Mises, Friedrich August von Hayek, G.K. Chesterton… A propos G.K. Chestertona. Ten angielski myśliciel, szczery przyjaciel Polski i Polaków twierdził, że „religia zaczyna się tam, gdzie kończy się biologia” i że warto podkreślić, że jak jest w ważna w życiu człowieka, o czym świadczą nie tyle wojny religijne a uwaga poczyniona przez współodkrywcę „genu Boga”, psychiatrę, Roberta Cloningera, że: „Każdego dnia więcej osób modli się i medytuje, niż uprawia seks. I to wystarczy, by ludzka duchowość znalazła się w orbicie zainteresowania nauki”. No właśnie. Czy takie zachowanie ludzi samo w sobie nie jest już cudem? Na zakończenie przytoczę jeden z bardzo wielu przykładów, zawartych w tej książce: Konstantego Ciołkowskiego – twórcę podstaw lotów kosmicznych, zanim jeszcze bracia Wright wykonali swój pierwszy na świecie lot samolotem – u bram cerkwi beształ sołdat-komunista: - „Nie wstyd wam, dziadku, tak gusła popierać? Naukowo dowiedziono, że to są bzdury wszystko!”, na co uczony miał odpowiedzieć: - „Nie każdy może być tak wykształconym człowiekiem, jak wy, towarzyszu.” A kto z nas pamięta, że Werner Heisenberg, jeden z twórców mechaniki kwantowej, rzekł: „Pierwszy łyk ze szklanki nauk przyrodniczych zmieni ciebie w ateistę, zaś na dnie szklanki czeka na ciebie Bóg.”? Zapraszam zatem do lektury, a zaczynamy od sporu, który na jednym z forum popularnego portalu wiedli z sobą internauci…
Data wydania: 2011-10-14
ISBN: 978-83-933757-7-6, 9788393375776
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Selfpublishing

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Słudzy Nieużyteczni aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Słudzy Nieużyteczni”- Wojciech Warecki

Książka Być młodym i...
Być młodym i... Wojciech Warecki, Marek Warecki
Kiedyś Tristan Bernard, francuski pisarz, miał powiedzieć, ż...
Książka Portret Złego. Klasyczne manipulacje morderców seryjnych.
Portret Złego. Klasyczne ma... Wojciech Warecki, Marek Warecki
Kim jest morderca seryjny? Jak się robi portret psychologicz...
Książka Big Mobbi kontra aikido. Trójczynnikowy model przeciwstawiana się mobbingowi.
Big Mobbi kontra aikido. Tr... Wojciech Warecki, Marek Warecki
W poradnictwie antymobbingowym dominuje styl (jeśli można ta...
Książka Być zakochanym...
Być zakochanym... Wojciech Warecki, Marek Warecki
{}8/10
Powiadają, że z miłością jest jak ze spacerem w deszczu. Wys...
Książka Być 40-latkiem
Być 40-latkiem Wojciech Warecki, Marek Warecki
„Czterdzieści lat to bardzo poważna sprawa, zwłaszcza jak si...

Cytaty z książki

O nie! Książka Słudzy Nieużyteczni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe