Smok, księżniczka i stary kałamarz

Marcin Brykczyński
Smok, księżniczka i stary kałamarz
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

(…) kiedy wszystko wkoło zaśnie, z głębin starego kałamarza motyle nocne niosą baśnie – w tak piękny świat przenosi młodych czytelników Marcin Brykczyński w swojej wierszowanej opowieści – pełno w niej smoków i księżniczek, a i dzielny rycerz, zawsze gotów podnieść rzuconą mu rękawicę, się znajdzie. Pod tym baśniowym płaszczykiem kryje się nauka, by nigdy nie osądzać po pozorach, a świat nie zawsze jest taki, jakim się na pierwszy rzut oka wydaje.
Data wydania: 2017-05-23
ISBN: 978-83-7672-521-5, 9788376725215
Wydawnictwo: Literatura
Seria: Poduszkowce
Kategorie: Poezja, Dla dzieci
Stron: 34

Autor

Marcin Brykczyński Marcin Brykczyński
Urodzony w 1946 roku w Polsce
Z wykształcenia jest ekonomistą, z zamiłowania poetą. Mistrz słowa, który uczy i bawi, autor licznych zbiorów wierszy i opowiadań dla dzieci. Laureat wielu nagród: Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY, Fundacji Świat Dziecka...

Pozostałe książki:

Opowiem ci, mamo, co robią mrówki Ni pies, ni wydra czyli o wyrażeniach, które pokazują język Opowiem ci, mamo, co robią żaby Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód Skąd się biorą dzieci? Jak się nie bać ortografii Kot Ty jesteś? Opowiadania z dreszczykiem 12 miesięcy Czarno na białym Opowiem ci mamo, co robią pająki Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach Puste miejsce po zajączku Szczęśliwy płaszcz Koziołka Z deszczu pod rynnę, czyli jeszcze raz o wyrażeniach, które pokazują język 12 kolorów 12 znaków zodiaku Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta Gdzie się zwierzę spać wybierze? Pierwsze czytanki dla... Trzy psy przyszły Wielkie marzenie małego Krecika Biały niedźwiedź. Czarna krowa Czarownice są wśród nas Jak pszczółka mała miodek nam dała Kto podkrada słoninkę? Liczydełko Opowiem ci mamo, co robią samoloty Opowiem ci, mamo, co robią statki Poczytaj mi mamo, jeszcze raz Różowy prosiaczek ...ale w domu najlepiej 12 kolorów; Czarno na białym i biało na czarnym 4 x 12 Alfabestia Cherubowy wędrowiec Co nam w duszy śpiewa Co się kryje w sercu na dnie? Kto przeczyta ten odgadnie Czary. Nieco szerszy wybór wierszy Jak Urwis spotkał przyjaciela Jak się nie bać gramatyki? Gramatycznych zasad kilka - by je poznać, starczy chwilka Jedna chwilka uczuć kilka, czyli z uczuciem o uczuciach Jedzie pociąg Kameleon Mouse Najpiękniejsze wiersze dla dzieci Najpiękniejsze wiersze dla dzieci Nic nie przestraszy misia Olaboga, lewa noga Opowiadania o zwierzętach Opowiem ci, mamo, co robią auta Opowiem ci, mamo, co robią pociągi Pije Kuba... Powtórka z wiejskiego podwórka, czyli kto bez trudu zapamięta, jakie na wsi są zwierzęta Przytul się, maluszku Smok, księżniczka i stary kałamarz Słowa zaczarowane czyli jeszcze szerszy wybór wierszy Tuwimowo W każdym z nas są drzwi do nieba. Jan Paweł II nie tylko dla dzieci
Wszystkie książki Marcin Brykczyński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Smok, księżniczka i stary kałamarz? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Smok, księżniczka i stary kałamarz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat