Song nauczycielki

Vigdis Hjorth
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Song nauczycielki
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

A jeśli twoje życie oparte jest na kłamstwie? Kogo widzisz w lustrze i ile masek zakładasz, nie zdając sobie z tego sprawy?

Tego dnia świat Lotte, wykładowczyni historii teatru w Oslo, rozpadł się na kawałki. Jej autorytet, wiedza i tożsamość okazały się fikcją, a ona musiała zadać sobie pytanie: kim jestem?
Dwa tygodnie wcześniej student poprosił ją o udział w filmie zaliczeniowym na temat związków między życiem prywatnym a zawodowym pracowników Wyższej Szkoły Sztuk. Co takiego zobaczyła kamera, która towarzyszyła jej podczas zajęć na uczelni, spacerów po lesie, przygotowywania posiłków?
Przecież w życiu kobiety nie było nic kompromitującego. Miała pięćdziesiąt siedem lat, piękny dom, wspaniałą karierę naukową, kochającą córkę i wnuki. Lubiła swoje życie i pracę. Tymczasem udział w eksperymencie doprowadził ją do załamania. Skąd te wybuchy płaczu, trzaskanie drzwiami po wykładzie, niespokojny sen?

Czego boi się Lotte? Jaka bomba tyka pod płaszczykiem spokojnego, poukładanego życia szanowanej nauczycielki? Dlaczego niszowy film skończył się wielką awanturą?

Tytuł oryginalny: Lærerinnens sang
Data wydania: 2020-02-19
ISBN: 978-83-08-07007-9, 9788308070079
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 256
dodana przez: Justyna_K

Autor

Vigdis Hjorth Vigdis Hjorth
Urodzona 19 lipca 1959 roku w Norwegii (Oslo)
Studiowała historię idei, literaturę i nauki polityczne. Zadebiutowała w 1983 książką dla dzieci Pelle-Ragnar i den gule gården, którą wyróżniono za najlepszy debiut. Jej pierwszą powieścią dla dorosłego odbiorcy była Drama med Hilde, która ukazała...

Pozostałe książki:

Wbrew regułom Gdyby tylko Spadek
Wszystkie książki Vigdis Hjorth

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zadowolenie z samego siebie

{} WYBÓR REDAKCJI
15.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jakiś czas temu czytałam inną książkę Vigdis Hjorth, "Spadek". Poruszyła mnie ona treścią i stylem, wrażliwością autorki i precyzją przekazu. Kontrowersyjna powieść poruszyła także szeregi norweskich czytelników, burząc im obrazek wzorowego społeczeństwa w idealnym państwie. Bo utalentowana i bezkompromisowa Hjorth, opowiedziała "złą" historię rod... {} Recenzja książki Song nauczycielki

@Zuell_Zuell@Zuell_Zuell {}× 22

Moja opinia o książce

Opinie

@Zuell_Zuell
2021-11-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
DO
2021-05-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Song nauczycielki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl