Spokojnie. To tylko Rosja

Igor Sokołowski
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Spokojnie. To tylko Rosja
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Rosja to żywioł, stan umysłu i ducha, potęga pełna słabości, przekleństwo historyczne i szaleństwo w jednym. Ten kraj to ocean patologii, humoru, nieszczęścia, miłości i brudu, których żadne środki wyrazu nie opiszą w pełni. A jednak Rosja silnie uzależnia. Po prostu jest jak narkotyk. Chcąc ją poznać w całości, w pewnym sensie zdobyć i okiełznać, z góry jesteśmy skazani na porażkę. Ciężko jest oswoić chociaż ułamek, jakąś niewielką część tej potęgi. Zrozumieć Rosję można próbować, jedynie starając się osiodłać jej fragmenty. To właśnie starał się zrobić Igor Sokołowski w tej książce. W książce Spokojnie. To tylko Rosja autor pokazuje Rosję tak, jak ją widzi współczesne pokolenie Polaków. Spogląda na nią oczyma chłopaka, który zna historię, ale nie jest nią osobiście obciążony. Potrafi być w stosunku do Rosji bezlitośnie krytyczny, ale też jest nią zafascynowany.
Data wydania: 2015-05-20
ISBN: 978-83-7779-276-6, 9788377792766
Wydawnictwo: MG
Stron: 288
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Igor Sokołowski Igor Sokołowski
Urodzony w 1989 roku w Polsce
Igor Sokołowski - dziennikarz, podróżnik. Z wykształcenia licencjonowany filozof oraz filolog wschodniosłowiański, ponadto absolwent Studium Europy Wschodniej UW. Lokalny warszawski patriota, zakochany jednocześnie we wschodzie. Wydaje się, że ze st...

Pozostałe książki:

Białoruś dla początkujących
Wszystkie książki Igor Sokołowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Końca nie widać. Multikulturalizm rosyjski.

{} WYBÓR REDAKCJI
6.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

'"Multikulturalizm rosyjski opiera się na tym, że przedstawiciele różnych grup po prostu starają się sobie nie wchodzić w paradę, ale kiedy tylko to się nie udaje, dochodzi do konfliktów. Z tych konfliktów rodzi się wzajemna niechęć, często podgrzewana przez żądne krwi media, a to z kolei kumuluje stereotypy." Cytat ten w pełni określa zamysł auto... {} Recenzja książki Spokojnie. To tylko Rosja

@agulkag@agulkag {}× 8

Moja opinia o książce

Opinie

@zuszka60
2019-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Rosja Posiadam

Z przyjemnością sięgnęłam po książkę autorstwa młodego dziennikarza - Igora Sokołowskiego. Pomimo że pozornie nic nowego książka nie wniosła do mojej wiedzy o Rosji, to jednak znalazłam w niej detale i smaczki, dla których naprawdę warto było sięgnąć po tę książkę. Bo czyż nie dzięki tym drobiazgom maluje się nam bogatszy i pełniejszy obraz rzeczywistości? To nie suche fakty, które za jednym kliknięciem można znaleźć w Wikipedii..... Z tego zresztą powodu - w nadziei znalezienia czegoś nowego sięgam po każdą pozycję trakrującą o Rosji, która trafi w moje ręce.
Fajnie, że dorasta kolejne dziennikarskie pokolenie zainteresowane tematyką wschodu.
Tematyka reportaży jest różnorodna - są takie, przy których pojawia się uśmiech na twarzy, są również takie, które działają bardzo przygnębiająco. Coż - reportaże to opowieści o rzeczywistości, która mieni się wszystkimi kolorami niezależnie od położenia geograficznego.
Szczególnie podobały mi się fragmenty opisujące życie i specyfikę rozumowania młodego społeczeństwa rosyjskiego. Rozmawiając ze swoimi rówieśnikami Igor miał zdecydowaną przewagę nad dojrzałymi dziennikarzami. Rozmowa z równolatkiem nigdy nie będzie przebiegała w takiej samej atmosferze jak z dziennikarzem starszej generacji.
W książce nie brakuje osobistych spostrzeżen i rozmyślań autora. Są również refleksje wynikające ze wspomnień mamy autora. Wszystkie te uwagi w moim odczuciu bardzo wzbogacają lekturę.
Mam nadzieję, że pasja Igora nie przeminie...

{} | link |
@agulkag
2020-10-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
IR
2020-07-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Legimi

Cytaty z książki

O nie! Książka Spokojnie. To tylko Rosja. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl